Teraz jest 28 mar 2024 23:30:01




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Kindle Touch 3G, a Kindle Keyboard 3G 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sty 2012 17:16:16
Posty: 11
eCzytnik: Amazon Kindle Keyboard 3G + WiFi
Post Kindle Touch 3G, a Kindle Keyboard 3G
witam, to mój pierwszy wątek na tym forum, więc na samym początku proszę o wyrozumiałość
sytuacja wygląda tak: chciałbym zakupić jeden z dwóch czytników wymienionych w tytule, ale potrzebna mi rada, najlepiej osób, które któryś z nich posiadają, lub używali
czytniki zachęciły mnie ceną, ale jednak mam pewien dylemat, a mianowicie: zauważyłem, że na czytniki dostępne są gry, od samego początku nastawiałem się na troszkę rozrywkowe zastosowanie tego urządzenia, a więc 3G jest jak najbardziej potrzebne, ale pojawia się pytanie, czy lepszym rozwiązaniem będzie Touch, czy Keyboard, wiem, że Touch ma multi touch'a czy równa się to większemu wyborowi gier na to urządzenie? czy keyboard równie dobrze sprawdza się przy graniu?
z góry dzięki ; )


06 sty 2012 17:28:08
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 gru 2011 12:35:45
Posty: 5
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Kindle Touch 3G, a Kindle Keyboard 3G
Ogólnie jeżeli wybór czytnika zależy od dostępności gier to nieco mijasz się z celem, może raczej lepszy dla Ciebie będzie tablet? Gry na kindle są, i zawsze będą bardzo prymitywne i mało grywalne, więc ktoś kto chce na nim grać może się zawieść.


06 sty 2012 17:38:52
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2011 0:39:56
Posty: 229
eCzytnik: Kindle 3, 3G WiFi
Post Re: Kindle Touch 3G, a Kindle Keyboard 3G
eskulap - czytniki typu Kindle 3 z załozenia jak sama nazwa wskazuje służa do czytania nie do gier. Owszem sa jakies gry na Kindla ale dostepne do kupienia na terenie tylko US. I sama technologia wykonania nie zacheca do grania na tym sprzecie - chyba ze w ostatecznosci gry - masz na mysli szachy. Mam Kindle 3, 3 G z WiFi ale jedyna rzecza do ktorej go uzywam jest tylko i wylacznie czytanie. owszem jest tam mozliwosc odtwarzania plikow mp3 ale to jest jako dodatek a nie jako podstawowa funkcja urzadzenia. Tak wiec jezeli szukasz czegos do gier nie bedzie to na pewno Kindle 3.


06 sty 2012 17:38:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sty 2012 17:16:16
Posty: 11
eCzytnik: Amazon Kindle Keyboard 3G + WiFi
Post Re: Kindle Touch 3G, a Kindle Keyboard 3G
może źle się wysłowiłem, nie chodzi mi o samo granie na czytniku, raczej chciałbym używać go do czytania e booków, słuchania audio booków no i przeglądania kilku stron dzięki przeglądarce i 3G (pomysł z darmowym 3G strasznie mi się podoba), myślę, że wspomniane szachy są grą, której się spodziewałem i chodziło mi w moim pytaniu o to, czy multi touch ma jakieś przełożenie na dostępność gier, ale wnioskuję, że nie, tak więc pewnie zdecyduję się na Kindle'a Keyboard 3G : )
dzięki, za tak szybką odpowiedź!


06 sty 2012 17:59:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2011 16:53:51
Posty: 58
Post Re: Kindle Touch 3G, a Kindle Keyboard 3G
eskulap napisał(a):
może źle się wysłowiłem, nie chodzi mi o samo granie na czytniku, raczej chciałbym używać go do czytania e booków, słuchania audio booków no i przeglądania kilku stron dzięki przeglądarce i 3G (pomysł z darmowym 3G strasznie mi się podoba), myślę, że wspomniane szachy są grą, której się spodziewałem i chodziło mi w moim pytaniu o to, czy multi touch ma jakieś przełożenie na dostępność gier, ale wnioskuję, że nie, tak więc pewnie zdecyduję się na Kindle'a Keyboard 3G : )
dzięki, za tak szybką odpowiedź!


E-Ink nie odświeża się z taką prędkością, żeby zapewnić komfort grania w cokolwiek. Lepiej kup sobie telefon z androidem, będziesz mógł słuchać audiobooków, przeglądać komfortowo internet, grać i czytać książki.


06 sty 2012 18:39:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lip 2011 19:39:43
Posty: 80
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: Kindle Touch 3G, a Kindle Keyboard 3G
eskulap napisał(a):
może źle się wysłowiłem, nie chodzi mi o samo granie na czytniku, raczej chciałbym używać go do czytania e booków, słuchania audio booków no i przeglądania kilku stron dzięki przeglądarce i 3G (pomysł z darmowym 3G strasznie mi się podoba), myślę, że wspomniane szachy są grą, której się spodziewałem i chodziło mi w moim pytaniu o to, czy multi touch ma jakieś przełożenie na dostępność gier, ale wnioskuję, że nie, tak więc pewnie zdecyduję się na Kindle'a Keyboard 3G : )
dzięki, za tak szybką odpowiedź!
Jeżeli chcesz mieć darmowe 3G obsługujące wszystkie strony internetowe to tylko Keyboard. Kindle Touch ma ograniczenie do Google, Wikipedii i Amazonu.

_________________
Na urlopie od 7 do 19 sierpnia.


06 sty 2012 19:44:30
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Kindle Touch 3G, a Kindle Keyboard 3G
Gry są dostępne tylko dla użytkowników Kindle z USA. I na tym temat można zakończyć.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


06 sty 2012 22:14:07
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sty 2012 17:16:16
Posty: 11
eCzytnik: Amazon Kindle Keyboard 3G + WiFi
Post Re: Kindle Touch 3G, a Kindle Keyboard 3G
FELIX napisał(a):

E-Ink nie odświeża się z taką prędkością, żeby zapewnić komfort grania w cokolwiek. Lepiej kup sobie telefon z androidem, będziesz mógł słuchać audiobooków, przeglądać komfortowo internet, grać i czytać książki.

jak się domyślam zapewne filmów na youtube także nie można oglądać?
a czy można ewentualnie korzystać z WebGG?


06 sty 2012 23:32:52
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 gru 2011 12:35:45
Posty: 5
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Kindle Touch 3G, a Kindle Keyboard 3G
Z WebGG z tego co czytałem da się korzystać, jednak podejrzewam że nie jest to zbyt komfortowe, klawiatura w Kindle została skonstruowana do wyszukiwania słów/zdań w tekście a nie do prowadzenia konwersacji. O oglądaniu filmów na youtube zapomnij, nie wiem jak wyobrażasz sobie to na ekranie e-ink.
Z tego co widzę nie jesteś do końca zdecydowany i oczekujesz nieco innych funkcji od tego urządzenia. Może rzeczywiście powinieneś zastanowić się nad dołożeniem paru złotych i kupieniu tabletu? Na tabletach też da się czytać książki, może mniej komfortowo, ale to możliwe, za to kindle nie ma wszystkich innych funkcji które są w tablecie. Kindle praktycznie służy TYLKO I WYŁĄCZNIE do czytania, wszystkie inne funkcje nie bez powodu są eksperymentalne.


07 sty 2012 0:18:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2011 16:53:51
Posty: 58
Post Re: Kindle Touch 3G, a Kindle Keyboard 3G
Za pieniądze Kindle 3 + 3g kupisz sobie HTC Desire. Gry chodzą elegancko, android jest systemem otwartym, więc pełna możliwość modyfikacji, korzystanie z netu nie sprawia kłopotów i kilka książek na nim przeczytałem. Przeglądarka z obsługą javy itd. Podaj budżet a coś ci pomogę wymyślić.


07 sty 2012 0:46:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sty 2012 17:16:16
Posty: 11
eCzytnik: Amazon Kindle Keyboard 3G + WiFi
Post Re: Kindle Touch 3G, a Kindle Keyboard 3G
nie chcę narzekać, ale czuję się osądzany o coś złego i krytykowany za to, że zadaję takie pytania : / nieważne, mam jeszcze parę w zanadrzu i zaryzykuję ich zadanie:
tworzenie notatek w modelu Keyboard jest możliwe? czy możecie powiedzieć coś więcej na temat takich notatek?
czy urządzenie odtwarza animacje i tym podobne, które często są zawarte na stronach?


07 sty 2012 0:49:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2011 16:53:51
Posty: 58
Post Re: Kindle Touch 3G, a Kindle Keyboard 3G
Nie sądzę, żebyś był krytykowany czy osądzany, chyba, że chcesz, żeby wszyscy cię przekonywali do kupna Kindla, mimo, że w każdym poście udowadniasz, że potrzebujesz czegoś bardziej uniwersalnego :). Zaproponowałem swoją pomoc jeśli zdecydujesz się na coś innego niż czytnik bo akurat na tym się trochę znam i pomóc mogę.


07 sty 2012 0:59:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2012 18:21:01
Posty: 72
eCzytnik: 4 Kundelek w wersji Klasycznej
Post Re: Kindle Touch 3G, a Kindle Keyboard 3G
Kindle ma NAJPROSTSZĄ z możliwych przeglądarek internetowych :)
Nie otworzysz tam animacji, bo eink nie ma dostatecznego odświeżania ekranu(co prawda da się, ale nie w kindlu)

Naprawdę mijasz się z celem jeżeli uważasz że będziesz grać na czytniku, może w szachy jak wyżej zauważono, ale nic poza tym, czytnik to czytnik i tyle w temacie, ma zaspokoić twój głód literatury i czasem informacji, ale coś ponad to to już tablet, lub telefon.

Pamiętaj literatura to wspaniała rozrywka, a gdy zamiast kilku grubych tomiszczy weźmiesz czytnik to jest dopiero rozrywka :)

Gry są, internet jest, zdjęcia otwiera także, posłuchać możesz też muzyki, ale wszystko to tylko dodatki, a lepiej w tych zadaniach sprawdzi się tablet/telefon.

_________________
http://www.TickerFactory.com/counter/wsR0IsY/
Obrazek


07 sty 2012 1:00:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sty 2012 17:16:16
Posty: 11
eCzytnik: Amazon Kindle Keyboard 3G + WiFi
Post Re: Kindle Touch 3G, a Kindle Keyboard 3G
mam wrażenie, że cały czas namawiacie mnie do kupna tabletu, a ja po prostu miałem parę wątpliwości, co do możliwości czytnika ebooków, bardzo spodobała mi się odpowiedź @szymmon, dość zwięzła, ale odpowiadająca na większość moich pytań
a teraz już chyba ostatnie: jak wygląda możliwość czytania magazynów/gazet na tym czytniku, czy jest to w ogóle abstrakcja?


07 sty 2012 1:12:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2012 18:21:01
Posty: 72
eCzytnik: 4 Kundelek w wersji Klasycznej
Post Re: Kindle Touch 3G, a Kindle Keyboard 3G
Jeżeli gazeta to PDF, to w kindle nie jest za ciekawie, ale po obróceniu ekranu jakoś się da.
A jeżeli jest to magazyn przystosowany do czytnika to jest to podobno bardzo wygodne.
http://swiatczytnikow.pl/pierwszy-polski-tygodnik-polityka-juz-na-kindle/
http://swiatczytnikow.pl/calibre-kindle-czytajmy-newsweek-rzeczpospolita-i-swiat-czytnikow/
tu masz przedstawione jak to wygląda.

Jeżeli chodzi o inne gazety to na forum znajdziesz informację o Egazeciarzu, dzięki któremu pobierzesz informację ze stron internetowych, temat o nim jest przyklejony więc znajdziesz go prędko.

_________________
http://www.TickerFactory.com/counter/wsR0IsY/
Obrazek


07 sty 2012 1:29:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron