Teraz jest 16 kwi 2024 10:51:38




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Problem z wyborem czytnika w okolicach 800 zł 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 02 sty 2012 21:47:26
Posty: 4
eCzytnik: Boox i62
Post Problem z wyborem czytnika w okolicach 800 zł
Cześć

od paru dni przeglądam forum i internet pod kątem eczytnika dla siebie. Wybrałem parę modeli, ale nie do końca mogę się zdecydować na ten ostateczny wybór. I tutaj liczę na Waszą pomoc w wyborze - nie miałem do tej pory do czynienia z takimi urządzeniami, a chciałbym dobrze ulokować pieniądze. Do rzeczy:

Czego oczekuję:
- dobry kontrast (Pearl?) , raczej 16 odcieni szarości
- ekran 6 cali, chętnie dotykowy, żeby zminimalizować rozmiar urządzenia
- możliwość tworzenia notatek w tekście i eksportowania tego do komputera, np. w celu wydruku
- możliwość instalacji słownika ang-pol
- dobre radzenie sobie z PDFami - mam dużo czasopism, które w końcu chciałbym przeczytać, a nigdy nie mam czasu. Czytałem już, że na tej wielkości ekranu może być problem, ale niektóre modele z Waszych opisów dobrze sobie radzą. Jeżeli nie da rady odpowiednio sformatować dokumentu, żeby wygodnie czytać (obawiam się, że znaczna część moich PDFów to skany) to wygodna byłaby możliwość swobodnego powiększania i przesuwania obrazu na ekranie
- Wi-fi - raczej jako dodatek do sporadycznego przejrzenia poczty, cudów i tak się nie spodziewam

Co znalazłem:

- BOOX i62 - nr 1. na mojej liście. Polska lokalizacja, widziałem też zestaw słowników. Niepokoi mnie tylko brak obsługi plików graficznych (jpg) w specyfikacji. Również nie jestem pewny jak się sprawdzi powiększanie / przesuwanie obrazu. Jako, że przekracza trochę zaplanowany budżet wolałbym, żeby wszystko w nim grało jak w zegarku

- BOOX X61S - ogólnie to co wyżej + potwierdzona obsługa plików graficznych, niestety nie ma dotykowego ekranu przez co jest trochę większy.

- Sony PRS-T1 - dla mnie dużym plusem ekran multitouch - myślę, że to wygodne rozwiązanie w wypadku "niewygodnych" PDFów. Wg. opisów ten czytnik sobie najlepiej radzi z PDFami

- Kindle 4 touch

Czy z tej listy coś jest wyjątkowo godne polecenia / odradzenia? A może jeszcze powinienem zwrócić uwagę na jeszcze inne modele?

Pozdrawiam


03 sty 2012 16:56:01
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Problem z wyborem czytnika w okolicach 800 zł
BOOX i62 na pewno obsługuje formaty graficzne, zobacz tu: http://onyx-ereader.pl/pl/specyfikacja-i62
i tu: http://onyx-ereader.pl/pl/formaty

Ja osobiście bardzo lubię Onyx BOOX A60 (z kółkiem) to prawie to samo co i62 (bliźniacze oprogramowanie) ale dotyk nie na palce, tylko za pomocą rysika, wszystko też można wykonać tymi dziewięcioma klawiszami w kółku :)
Wersje z ekranem Pearl są dostępne w Vobisie.
W kwocie się mieści i jeszcze jakieś e-książki w promocji. ;)

_________________
W Obrazek też ;)


03 sty 2012 20:50:11
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Problem z wyborem czytnika w okolicach 800 zł
z tym oprogramowaniem to jeszcze nie wiadomo jak będzie, zobacz że i62 ma już 1.7

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


03 sty 2012 21:24:35
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 paź 2011 8:46:43
Posty: 105
eCzytnik: Kobo Aura HD
Post Re: Problem z wyborem czytnika w okolicach 800 zł
Dodam tylko, że i62 też ma multitouch a PDF można przesuwać bez problemu po ekranie, chociaż i tak PDF = ZUO.


04 sty 2012 0:01:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: