Teraz jest 20 kwi 2024 15:57:27




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Problem z konwersją rtf - mobi 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 paź 2010 10:59:03
Posty: 33
eCzytnik: Amazon Kindle 3
Post Re: Problem z konwersją rtf - mobi
Kurczę, a skąd teraz wziąć starą wersję?


16 sty 2011 16:23:24
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Problem z konwersją rtf - mobi
Jak to skąd - ze strony Calibre :D
http://calibre-ebook.com/download_windows
Zwróć uwagę na: "Previous releases of calibre are available here"
Dalej pewnie już sobie poradzisz :D

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


16 sty 2011 16:44:27
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 paź 2010 10:59:03
Posty: 33
eCzytnik: Amazon Kindle 3
Post Re: Problem z konwersją rtf - mobi
Heh, nie pomyślałem. Przeważnie jest problem ze ściągnięciem starszych wersji jaichś aplikacji...
BTW, mam wrażenie, że wersja 0.7.37 była bardzo udana. Nie dość, że nie robiła błędów, to całkiem niźle sobie radziła z pdf :) Chyba sobie zostawię instalkę na dysku :)


16 sty 2011 18:09:05
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Problem z konwersją rtf - mobi
Witam,

Calibre 0,7.42 jest OK - przy czym ten plik, który próbowałeś konwertować jest również "pokręcony" (łączniki opcjonalne i pomieszane strony kodowe, mono rozklekotane formatowanie w dalszych partiach tekstu). Mimo to sprawdziłem i po wyprowadzeniu pliku wejściowego (edycja w Wordzie, albo prościej Gżegżółką) wersja Calibre 0.7.42 sobie radzi :D
Mam nadzieję, że nie pojawią się w tej wersji inne bugi, to doszło trochę nowych, ciekawych opcji :D

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


22 sty 2011 15:19:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2010 11:41:59
Posty: 6
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Problem z konwersją rtf - mobi
Potwierdzam bug ze zżeraniem spacji z RTFa po polskich robaczkach (przy konwersji do .mobi). Dot. wersji Callibre 0.7.45

_________________
http://czyta.bozym.com


15 lut 2011 16:38:05
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Problem z konwersją rtf - mobi
Witam,

Hmmm, u mnie Calibre w wersji 0.7.45 konwertuje poprawnie :?

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


15 lut 2011 17:28:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 kwi 2011 11:49:39
Posty: 1
eCzytnik: android
Post Re: Problem z konwersją rtf - mobi
Witam,

Mam problem z konwersją pliku rtf w programie calibre. Podczas próby wyskakuje mi okienko informujące o błędzie, którego nie jestem w stanie zrozumieć:

Error: Unhandled exception
UnicodeDecodeError:'utf' codec can't decode byte 0xb3 in position 29: invalid start byte
Traceback (most recent call last):
File "site-packages\calibre\gui2\actions\convert.py", line 109, in convert_ebook
File "site-packages\calibre\gui2\tools.py", line 56, in convert_single_ebook
File "site-packages\calibre\ptempfile.py", line 60, in __init__
File "tempfile.py", line 293, in mkstemp
File "tempfile.py", line 226, in _mkstemp_inner
File "ntpath.py", line 108, in join
UnicodeDecodeError: 'utf8' codec can't decode byte 0xb3 in position 29: invalid start byte

Gdyby ktokolwiek mógł mi pomóc poradzic sobie z tą konwersją byłbym bardzo wdzięczny...


01 kwi 2011 12:02:21
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Problem z konwersją rtf - mobi
Na mój gust masz literkę 'ł' w złym kodowaniu. Zapisz rtfa w kodowaniu utf-8 i spróbuj jeszcze raz.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


01 kwi 2011 13:06:22
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Problem z konwersją rtf - mobi
A ja miałem bardzo podobny komunikat o błędzie, jak konwertowałem plik, który miał "obcą" literę w nazwie, z którą nie mógł sobie poradzić jak już kompresował paczkę ePUB-a.
Najlepiej sprawdzić czy w nazwie importowanego do Calibre pliku nie ma jakiegoś znaku "szczególnego" ;)

_________________
W Obrazek też ;)


01 kwi 2011 14:28:09
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 26 sie 2011 16:00:56
Posty: 5
eCzytnik: K3 3G
Post Re: Problem z konwersją rtf - mobi
Gdy konwertuje w Calibre z rtf na mobi nie wyświetlają mi się pauzy przy rozpoczynających się dialogach, np:

- Idź już - powiedział A

jest:

Idź już - powiedział A

Da się to jakoś zmienić?


29 paź 2011 20:48:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lis 2011 14:58:34
Posty: 2
eCzytnik: kindle
Post Re: Problem z konwersją rtf - mobi
cześć
A ja mam takie problem, niektóry pliki RTF konwertuje bardzo ładnie, natomiast inne pliki RTF nie da się konwertować poprawnie ?

Cytuj:
Zauwa¿y³ j¹, kiedy mija³ na wpó³ otwarte drzwi. Chemik, pogodny m³odzieniec, pogwizduj¹c zakorkowa³ kolbê miarow¹, w której w³aœnie sporz¹dza³ odpowiedni¹ iloœæ roztworu. Bia³y proszek powoli opada³ w cieczy, rozpuszczaj¹c siê we w³aœciwym mu tempie. Przez chwilê to by³o wszystko, i nagle instynkt doktora Smitha, który najpierw kaza³ mu siê zatrzymaæ, popchn¹³ go do dzia³ania.


zamiast
Cytuj:
Zauważył ją, kiedy mijał na wpół otwarte drzwi. Chemik, pogodny młodzieniec, pogwizdując zakorkował kolbę miarową, w której właśnie sporządzał odpowiednią ilość roztworu. Biały proszek powoli opadał w cieczy, rozpuszczając się we właściwym mu tempie. Przez chwilę to było wszystko, i nagle instynkt doktora Smitha, który najpierw kazał mu się zatrzymać, popchnął go do działania.


26 lis 2011 22:53:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 paź 2010 20:37:04
Posty: 39
eCzytnik: PW, Kindle3, Oyo
Post Re: Problem z konwersją rtf - mobi
Cytuj:
Gdy konwertuje w Calibre z rtf na mobi nie wyświetlają mi się pauzy przy rozpoczynających się dialogach,

Nie konwertują się myślniki, które są "automatyczne". Te ręcznie wpisywane konwertują się OK.
Nie wiem jak poprawić to w rtf, nie wiem jak ustawić calibre by je konwertował. Ja w takim przypadku w Abbyy 11 zapisuję
bezpośrednio do epub a potem w calibre, poprawnie konwertuję do mobi.


29 lis 2011 19:44:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lis 2011 14:58:34
Posty: 2
eCzytnik: kindle
Post Re: Problem z konwersją rtf - mobi
nurusz napisał(a):
cześć
A ja mam takie problem, niektóry pliki RTF konwertuje bardzo ładnie, natomiast inne pliki RTF nie da się konwertować poprawnie ?

Cytuj:
Zauwa¿y³ j¹, kiedy mija³ na wpó³ otwarte drzwi. Chemik, pogodny m³odzieniec, pogwizduj¹c zakorkowa³ kolbê miarow¹, w której w³aœnie sporz¹dza³ odpowiedni¹ iloœæ roztworu. Bia³y proszek powoli opada³ w cieczy, rozpuszczaj¹c siê we w³aœciwym mu tempie. Przez chwilê to by³o wszystko, i nagle instynkt doktora Smitha, który najpierw kaza³ mu siê zatrzymaæ, popchn¹³ go do dzia³ania.


zamiast
Cytuj:
Zauważył ją, kiedy mijał na wpół otwarte drzwi. Chemik, pogodny młodzieniec, pogwizdując zakorkował kolbę miarową, w której właśnie sporządzał odpowiednią ilość roztworu. Biały proszek powoli opadał w cieczy, rozpuszczając się we właściwym mu tempie. Przez chwilę to było wszystko, i nagle instynkt doktora Smitha, który najpierw kazał mu się zatrzymać, popchnął go do działania.


rozwiązałem problem używając darmowy program rtfunicode

http://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=8656


03 sty 2012 21:55:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron