Teraz jest 29 mar 2024 12:04:21




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Wiedźmin 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 09 paź 2008 19:21:01
Posty: 21
Post 
Ja jestem bardzo zadowolona, ze powstał film i serial, bo dzięki temu sięgnęłam po książkę (a właściwie książki). Moje wrażenia były następujące, serial mi się w miarę podobał, chociaż był nudnawy, tak trochę brakowało akcji, co jest cechą chyba wszystkich polskich seriali :) i czasami nie rozumiałam o co chodzi. Ale historia mnie zaciekawiła, postać wiedźmina jeszcze bardziej i sięgnełam po książkę i ... zamurowało mnie. Po prostu byłam zachwycona sagą. Czytając Krew elfów po prostu zarwałam noc, co nie było zbyt mądrym posunięciem, bo następnego dnia byłam półprzytomna. :) W każdym razie przeczytanie sagi zmieniło moje podejście do filmu/serialu. Po prostu nie oddają one niesamowitego klimatu książek, skomplikowanych relacji pomiędzy bohaterami oraz złożoności fabuły. Wiem, że filmy nigdy, albo prawie nigdy nie oddają książek, ale w przypadku Wiedźmina różnica jest zbyt duża. Ekranizacja Władcy pierścieni też nie oddaje do końca świetnej książki, ale jest naprawdę dobra. Jestem wdzięczna twórcom filmu o wiedźminie, ze go zrobili, bo dzięki temu przeczytałam książkę, ale tą historię można było zrobić lepiej. Jeżeli chodzi o aktorów, to Yennefer faktycznie była nie do końca dobrze obsadzona, ale Żebrowski i Zamachowski mi się podobali.


13 paź 2008 11:11:53
Zobacz profil
Post 
Według mnie film to katastrofa i gdybym wcześniej nie przeczytała książek wyszłabym z kina jak zrobiło to sporo osób. Pewnie zbyt wiele oczekiwałam od filmu po zachwyceniu się Wiedźminem. Nie zapomnę jak prawie cała sala kinowa śmiała się z gumowego potwora, którego odnóże dyndało na wozie. Nawet najlepsza gra znakomitych aktorów i dobra muzyka nie były w stanie "obronić " tego filmu. „Poszatkowana" fabuła i kiepskie efekty - rozczarowanie.


15 paź 2008 12:12:36
Użytkownik

Dołączył(a): 16 paź 2008 14:28:57
Posty: 22
Post 
Marylka napisał(a):
Ja jestem bardzo zadowolona, ze powstał film i serial, bo dzięki temu sięgnęłam po książkę (a właściwie książki).


Dobrze, że sięgnęłaś po książkę bo film był tragiczny. Nie uważam, żeby to był temu winien Żebrowski. Film poprostu nie oddaje klimatu. Niestety, wszystko staje się komercyjne.


17 paź 2008 11:34:42
Zobacz profil
Post 
Takie są polskie realia. Wystarczy porównać jakiś filmem zagranicznej produkcji z naszą rodzimą. Np. dajmy na to: Władca Pierścieni - Wiedźmin. No bo jak by wyglądała trylogia Tolkiena na polskie realia - chyba jeszcze gorzej niż Wiedźmin. Ale żeby prozę Sapkowskiego zekranizowano np. w Hollywood... Kolosalna różnica ;)


23 paź 2008 21:01:14
Post 
Jak zobaczyłam film, to się przestraszyłam. Jak oni tak mogli zepsuć mojego ulubionego Wiedźmina?! I Żebrowski w białych włosach... okropne!!!


09 lis 2008 22:39:28
Użytkownik

Dołączył(a): 29 paź 2008 18:50:02
Posty: 20
Post 
Filmu nie wiedziałem. Zresztą nie żałuje. Miałem nawtomiast wątpliwa przyjemność oglądania serialu. Po obejrzeniu pierwszego odcinka siedział ogłupiały i patrzyłęm się w ekran, nie mogąc uwierzyć w to co zobaczyłem. To chyba najgorsza ekranizacja jaką zobaczyłęm...


10 lis 2008 21:30:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lis 2008 16:52:15
Posty: 28
Post 
Nie wiem czy można jeszcze coś dodać. Ale jeśli jeszcze są jacyś naiwniacy którzy wierzą, że Wiedźmin jest dobrze nakręcony to błagam- przeczytajcie orginał!!! Zarówno film jak i serial są okropne, odarte z całego piękna Sapkowskej sagi. Plusy- nawet znośna gra Zamachowskiego, zapewne miałabym parę ciepłych słów dla Zebrowskiego, bo ogólnie cenię go jako aktora, ale niestety tu dał ciała, być może przez obrzydliwą charakteryzację na poziomie lat 20 ubiegłego wieku (dużo białego pudru), być może też przez to, że on nie nadawał się do tej roli. Co do Wolszczak to wolę milczeć (to ma być uwodzicielska wiedźma???). A opis efektów "bardzo specjalnych" mógłby wyprowadzić mnie z równowagi.....


14 lis 2008 19:47:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2008 15:56:55
Posty: 33
Lokalizacja: TuchĂłw
Post 
Szczerze powiedziawszy tak po oglądnięciu filmu musiałem przeczytać książkę jeszcze raz, i porównać własne wyobrażenie z tym co zobaczyłem. I film wypadł w tym starciu fatalnie... Nie ma tego czegoś, niedopasowani są aktorzy (choć niektórzy statyści wyglądają naturalnie) i ogólnie nie zauroczył mnie. Serial też nie okazał się lepszy, zresztą oglądnąłem bodajże 2 odcinki i stwierdziłem że szkoda czasu, lepiej poczytać wiedźmina jeszcze raz. Żebrowski nie pasował do wiedzmina mrocznego, wzbudzającego lęk, odrazę, wstręt - jak sam Geralt o sobie mówił.

_________________
"Idzie to dziewczę do głowy jak wino, ale się nim nie upiję bo cudze" ;(


17 lis 2008 0:49:01
Zobacz profil
Post 
Zarówno serial jak i film radzę omijać szerokim łukiem. Co prawda niektórzy aktorzy źle nie wypadli (np. Chyra), ale efekty specjalne są niestety żałosne. Zwłaszcza te gumowe potworki.


02 gru 2008 17:52:46
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2008 17:53:49
Posty: 14
Post 
Film mi się nie podobał ale z drugiej strony był utworzony na podstawie dwóch tomów opowiadań o wiedźminie: "Miecz Przeznaczenia" i "Ostatnie życzenie" które powstały przed powstaniem sagi o Ciri i Geralcie. Tak więc nie ma co się dziwić chaotyczności fabuły. Co co efektów specjalnych - to przy budżecie o ile dobrze pamiętam - miliona dolarów są takie jak i budżet. Jeśli chodzi o scenografie to w Polsce nie ma takich plenerów które pozwoliły by na pełne zekranizowanie i odwzorowanie powieści. Trzeba by było do Nowej Zelandii jechać ;). Natomiast klimat filmu miejscami był całkiem niezły - choć dla osób które nie przeczytały Wiedźmina a szczególnie opowiadań - niezrozumiały. Oceniam film na 3+ z czego plus za chęci.


07 gru 2008 13:32:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sie 2008 23:56:57
Posty: 20
Post 
Osobiście nie znam lepszych książek niż saga o Wiedźminie (każdy tom czytałem kilka razy w całości), ale zarówno film jak i serial to jawna kpina z literackiego pierwowzoru.
Fabułę bezlitośnie "zarżnięto", sporo ról obsadzono takimi ludźmi, że pożal się boże.
Słabe efekty specjalne to najmniejszy problem tego filmu.


21 gru 2008 23:19:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 mar 2009 22:54:08
Posty: 19
Post Re: Wiedźmin
A ja nie powiem...
Bo oglądałem sobie przed snem, na jakimś programie leciało w nocy na wsi...
Pięknie się oglądało, a ksiązki nie znam


11 mar 2009 23:30:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 gru 2011 17:52:56
Posty: 56
eCzytnik: komputer, audiobook
Post Re: Wiedźmin
Nie mam zdania co do Żebrowskiego w głównej roli. Tzn mam sprzeczne uczucia. Właściwie jeszcze charakteryzacja samego bohatera im wyszła ale tak jak wszyscy muszę zapłakać nad robotą filmowców. Pomysł był wspaniały a wyszła kiepska podróba Xeny w spodniach:)


15 gru 2011 0:02:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 wrz 2011 10:27:31
Posty: 84
eCzytnik: iPad
Post Re: Wiedźmin
Odświeżam temat bo:
Zgadzam się z Wami co do ekranizacji, ale co powiecie o "granizacji? Według mnie świetna. Polacy tym razem pokazali klasę i fenomen sagi Sapkowskiego. W Święta stałam się posiadaczką drugiej części i stwierdzam, ze nie pojechali po marce, ale naprAWDĘ zrobili perełkę :lol:

_________________
Humor i cierpliwość to dwa wielbłądy, na których przemierzyć można wszystkie pustynie. (Phil Bosmans)


03 sty 2012 11:58:10
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: