Teraz jest 28 mar 2024 12:20:34




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Co zakupić do 650 zł 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2011 13:04:33
Posty: 15
eCzytnik: boox x60
Post Co zakupić do 650 zł
Witam i od razu z grubej rury.
Mam do wydania na czytnik ok 650 zł.
Zależy mi na bezproblemowym obsługiwaniu polskich księgarni i swobodnej pracy z pdfami ( głównie tekst, ale różnie formatowany, kody źródłowe, proste wykresy. - ksiązki informatyczne - creative common ). Dlatego po głowie chodzi mi iriver story hd. Chyba, że w tej cenie znajdzie się coś innego ciekawe. Nie zależy mi na Pearlu czy skrajnej ostrości, ale na wygodzie pracy


29 gru 2011 13:17:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 gru 2011 17:56:47
Posty: 51
Post Re: Co zakupić do 650 zł
W tej cenie nie znajdziesz lepszego czytnika niż Story HD według mnie. (oczywiście z najnowszym firmwarem -poprawiono podobno szybkość jak i niektóre rzeczy) Do PDF bez reflow on się jednak raczej średnio nadaje. Nie wiem jak jest z obsługą księgarni, możesz spytać gorgonka ale wydaje się że problemu nie będzie choć nie wiem (sprzedawanay jest w Polsce więc powinno być ok). Też chcę kupić ten czytnik. Nie miałem go jednak w rękach ale z opini gorgonka jest naprawdę dobry w porównaniu z innymi choć ma wady np. tu:
Zobacz te wątki:
inne-eczytniki-f152/iriver-story-hd-i-generalnie-czytniki-przewijanie-t10750.html
inne-eczytniki-f152/onyx-boox-x61s-pocketbook-611-czy-iriver-story-cover-hd-t10729.html

Pozdrawiam


01 sty 2012 22:12:27
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Co zakupić do 650 zł
Ja myślę, że do takich PDF-ów to głównie duży czytnik (9,7 cala) jest potrzebny, ale cena co najmniej dwukrotnie wyższa :|
Chyba, że z mniejszych to może dotykowy Onyx i62 dałby radę (800MHz z Pearlem) gdzie palcem można sobie obraz przesuwać, powiększać i obracać w dowolną stronę (również eksportować z naniesionymi notatkami do osobnego pdf), ale tu cena też sporo wyższa...

_________________
W Obrazek też ;)


02 sty 2012 16:06:31
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2011 19:14:58
Posty: 28
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: iRiver Story HD, Asus Transformer
Post Re: Co zakupić do 650 zł
Jeśli chodzi o iRiver Story HD to możesz podrzucić jakiegoś PDF, który Cię interesuje. Wskaż konkretną stronę, którą chciałbyś zobaczyć, to zrobię zdjęcia i udostępnię do wglądu :)


02 sty 2012 16:21:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 gru 2011 17:56:47
Posty: 51
Post Re: Co zakupić do 650 zł
Zainteresowany nie odpowiada to ja mam prośbę.
Gorgonku zeskanowałem 1 stronę przypadkowej książki. Jakbyś zrobił zdjęcia z opcją reflow byłbym wdzięczny.
Wrzuciłem na chomikuj.pl:
http://chomikuj.pl/greek4you

Szczególnie mnie ciekawi czy czytnik poradzi sobie z "tekstem pod graficznym obrazem strony" w opcji reflow (czy będzie działać reflow) i jak będzie wyglądał skan bez reflowa.

Pozdrawiam i będę wdzięczny za zdjęcie lub 2 (może być tylko w pionie)

P.S. Trochę rozmiar papieru jest zaduży przyciąłem (crop page) jednak nie wiem czy czytnik będzie widział przycięcie. Tekst może wyjść za mały przez to.


02 sty 2012 20:08:04
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2011 19:14:58
Posty: 28
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: iRiver Story HD, Asus Transformer
Post Re: Co zakupić do 650 zł
Will, w pierwszej chwili myślałem, że chcesz reflow dla skanów/bitmap uruchomić :mrgreen: Zdjęcia poniżej, niestety tekst po OCR ma własne znaki końca linii :::?

Skan 1 strona OCR (tylko tekst).pdf
Od lewej: bez reflow, z reflow i czcionką default, z reflow i największą czcionka.
Obrazek Obrazek Obrazek

Skan 1 strona OCR - tekst pod graficznym obrazem strony.pdf
Od lewej: bez reflow, z reflow i czcionką default, z reflow i największą czcionka.
Obrazek Obrazek Obrazek


W tym drugim PDF reflow zjada litery zawierające polskie znaki diakrytyczne, np w zdaniu "Żarłoczne gąsienice zjadały liście krostawca," zabrakło Ż (dla obu wielkości czcionek), podczas gdy bez reflow to Ż było jak najbardziej widoczne :)


02 sty 2012 20:29:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 gru 2011 17:56:47
Posty: 51
Post Re: Co zakupić do 650 zł
Wielkie dzięki. Wielka szkoda, że w drugim przypadku nie widzi polskiej czcionki w reflow. Pewno po przekopiowaniu do txt lub doc "tekst pod graficznym obrazem strony". ta czcionka będzie, ale nie wiem. Jeszcze raz dziękuję, bo zamierzam kupić właśnie ten czytnik, więc dziękuję za pomoc.

P.S. Widocznie program OCR miałem źle ustawiony stąd tak źle wygląda reflow, w pierwszym wypadku (powinienem usunąć niektóre formatowanie przed zapisem do pdf). W drugim przypadku to się zdziwiłem bo po przekopiowaniu do Worda lub txt widzi polskie litery u mnie na komputerze.


02 sty 2012 21:05:46
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2011 19:14:58
Posty: 28
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: iRiver Story HD, Asus Transformer
Post Re: Co zakupić do 650 zł
Mówiąc szczerze, sam nie wiem z czego to wynika. Szczególnie że w tym samym dokumencie bez reflow, widzi polskie litery :)

Hmm, jak się tak dokładniej przyjrzałem, to tylko niektórych polskich liter nie widzi z reflow. Zauważ w pierwszym zdaniu widzi "ł" i "ó". Przydałoby się, żeby ktoś z innym czytnikiem spróbował ten dokument z reflow otworzyć i sprawdzić :)


02 sty 2012 23:29:02
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Co zakupić do 650 zł
U mnie na Boox X60 jest tak samo, musi to być problem Adobe Readera, że w trybie reflow niedokładnie obsługuje utf8.

Zdjęcia ode mnie:
tekst: normalny(obcięte marginesy)
http://i40.tinypic.com/2exouj7.jpg
tekst: reflow (125%)
http://i41.tinypic.com/slpwr5.jpg

obraz z tekstem normalny widok
http://i41.tinypic.com/xmpocp.jpg
obraz z tekstem reflow
http://i44.tinypic.com/1z3qkk1.jpg


03 sty 2012 1:04:08
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 20 gru 2011 17:56:47
Posty: 51
Post Re: Co zakupić do 650 zł
Dodałem 1 stronę "czcionka standardowa (tekst pod graficznym obrazem strony).pdf". Może teraz czytniki zobaczą polskie fonty.
http://chomikuj.pl/greek4you

Jeżeli nie to chyba będzie wina programu OCR - źle zapisuje (fine reader).


03 sty 2012 17:33:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2011 13:04:33
Posty: 15
eCzytnik: boox x60
Post Re: Co zakupić do 650 zł
Po prostu autor doszedł do siebie po sylwku i nowym roku, oraz pracy. Przykładem niech będzie ta książka
http://upload.wikimedia.org/wikibooks/p ... thonie.pdf
Zresztą to głównie o nią mi chodzi, jak i kilka tytułów podobnie wydawanych.


03 sty 2012 18:05:00
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2011 19:14:58
Posty: 28
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: iRiver Story HD, Asus Transformer
Post Re: Co zakupić do 650 zł
Niestety, nadal nie radzi sobie z niektórymi polskimi znakami :::?

Od lewej: bez reflow, z reflow - czcionka 4, z reflow - czcionka 8 (maksimum)
Obrazek Obrazek Obrazek


gooru2 podaj dwie lub trzy konkretne strony, które chciałbyś zobaczyć to porobię w wolnej chwili zdjęcia :)


Ostatnio edytowano 03 sty 2012 18:16:46 przez Gorgonek, łącznie edytowano 1 raz



03 sty 2012 18:14:45
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Co zakupić do 650 zł
gooru2 napisał(a):
Po prostu autor doszedł do siebie po sylwku i nowym roku, oraz pracy. Przykładem niech będzie ta książka
http://upload.wikimedia.org/wikibooks/p ... thonie.pdf
Zresztą to głównie o nią mi chodzi, jak i kilka tytułów podobnie wydawanych.

Polecam pobranie z http://www.diveintopython.net/ pliku HTML i konwersję do mobi lub epub w calibre.

Za moment zrzucę sceena z kindle DX.

EDIT:
To są zrzuty z kindle DX z plikiem mobi zrobionym z tego, co podlinkowałem powyżej. Jak widać nawet pomimo ekranu o dużo większej przekątnej i ustawienia najmniejszego rozmiaru czcionki nie zawsze na ekranie mieści się cała linia. Trzeci zrzut to widok w układzie "horyzontalnym", tego co było na drugim.

Obrazek Obrazek Obrazek

Czytania tej (i w ogóle tego typu książek) na sześciocalowym ekranie sobie nie wyobrażam. Będziesz tam miał eskalację tego typu problemów, albo litery wielkości nie dającej się odczytać.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


03 sty 2012 18:15:15
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2011 13:04:33
Posty: 15
eCzytnik: boox x60
Post Re: Co zakupić do 650 zł
Chociażby stronę 10, 20, 39. To mniej więcej pokaże jak to będzie wyglądąć
t3d - to może być najlepsze wyjście, ale sądzę, że i z takimi pdf da sobie radę.
Zresztą wkurza mnie polityka helionu. Książka freebsd - podstawy zarządzania systemem, które autor udostępnia w sieci u nich kosztują 100zł. Angielski mi nie przeszkadza, po prostu czyta się to trochę wolniej. Ale jest kilka - kilkanaście takich książek, które warto mieć, a noszenie tego, bywa męczące, a zakup rujnujący dla kieszeni. Głównie z tego powodu chcę kupić czytnik. Aby w pracy mieć te rzeczy, aby w razie czego zerknąć, albo rozszerzać horyzonty ( praca administratora, gdy wszystko chodzi ok bywa niezbyt absorbująca i absolutnie nie męcząca ).


03 sty 2012 18:27:52
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Co zakupić do 650 zł
gooru2 napisał(a):
Zresztą wkurza mnie polityka helionu. Książka freebsd - podstawy zarządzania systemem, które autor udostępnia w sieci u nich kosztują 100zł.

To akurat nic nadzwyczajnego. Całkiem sporo jest książek opublikowanych przez autorów na www, a kosztujących ciężkie pieniądze w Amazonie czy O'Reilly.
2 przykłady które sam przerabiałem:
svnbook.red-bean.com/ - $22.16 w Amazonie
http://www.faqs.org/docs/artu/ - $27.59 w Amazonie

A biedny helion musi jeszcze zatrudnić tłumaczy i zrobić korektę. Wcale im się nie dziwię...
gooru2 napisał(a):
Angielski mi nie przeszkadza, po prostu czyta się to trochę wolniej. Ale jest kilka - kilkanaście takich książek, które warto mieć, a noszenie tego, bywa męczące, a zakup rujnujący dla kieszeni. Głównie z tego powodu chcę kupić czytnik. Aby w pracy mieć te rzeczy, aby w razie czego zerknąć, albo rozszerzać horyzonty ( praca administratora, gdy wszystko chodzi ok bywa niezbyt absorbująca i absolutnie nie męcząca ).

Wychodziłem z podobnych założeń :)

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


03 sty 2012 18:44:05
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron