Teraz jest 28 mar 2024 14:47:28




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Jaki czytnik wybrać? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 01 sty 2011 19:32:38
Posty: 172
Post Re: Jaki czytnik wybrać?
Cytuj:
Została jednak kwestia dotyku - czy ktoś mający w tym doświadczenie mógłbym powiedzieć jak to się sprawdza?

nie testowałam dotyku w czytniku e-papierowym, ale na smartfonie owszem - moje wrażenie - przewija się dobrze, mozna to robić góra dół czy tam na boki ;-), mozna też zrobić ''stulając sobie palcem'' i przerzuca od razu całą stronę (co jest chyba lepsze, bo przewijając góra dół zawsze moze przelecieć tekst za daleko lub za blisko), ale niestety łatwo też o pomylkowe zmiany stron - typu dotkniesz właśnie i juz przerzuca; ogólnie wkurzające właściwie to było.
Dochodzi jeszcze problem brudzenia ekranu od jego dotykania, uwazam, że do zwyklego czytania tekstów lepsze są klawisze funkcyjne. Dotyk nadaje się moim zdaniem jedynie (i aż) do przeglądania internetu (ogólnie do mulimediów, w tabletach po prostu) i jeśli ktoś robi notatki (tu mysląc już o czytniku jako takim), to może wtedy wygodniej niż pełna fizyczna klawiatura, która z kolei zwiększa wymiary czytnika siłą rzeczy. Ogólnie ja bym dotykowego czytnika nie kupiła, chyba, że uznałabym po prostu, że na tle konkurencji najlepiej wypada pod względem możliwości (ale w przypadku czytników 6calowych to uważam, że wybór jest całkiem całkiem spory).


22 paź 2011 12:40:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 paź 2011 13:06:27
Posty: 9
Post Re: Jaki czytnik wybrać?
maruda napisał(a):
Cytuj:
Została jednak kwestia dotyku - czy ktoś mający w tym doświadczenie mógłbym powiedzieć jak to się sprawdza?

nie testowałam dotyku w czytniku e-papierowym, ale na smartfonie owszem

Jaki to był smartphone?

maruda napisał(a):
łatwo też o pomylkowe zmiany stron - typu dotkniesz właśnie i juz przerzuca; ogólnie wkurzające właściwie to było.


Tego się właśnie obawiam.

maruda napisał(a):
jeśli ktoś robi notatki (tu mysląc już o czytniku jako takim), to może wtedy wygodniej niż pełna fizyczna klawiatura, która z kolei zwiększa wymiary czytnika siłą rzeczy.


Ta funkcjonalność w pewnych sytuacjach może się okazać przydatna. Czy jednak ekran nie rysuje się przy wprowadzaniu notatek?


maruda napisał(a):
Ogólnie ja bym dotykowego czytnika nie kupiła, chyba, że uznałabym po prostu, że na tle konkurencji najlepiej wypada pod względem możliwości (ale w przypadku czytników 6calowych to uważam, że wybór jest całkiem całkiem spory).


Wygląda na to, że ideałem byłby "dotykowiec" z fizycznymi przyciskami do zmiany stron i możliwością zablokowania funkcji dotyku. Tą pierwszą rzecz Odyssey jak wynika ze zdjęć posiada ale niestety mało prawdopodobne jest by ktoś z twórców pomyślał o blokadzie.


23 paź 2011 15:07:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 wrz 2011 2:43:41
Posty: 23
eCzytnik: Kindle
Post Re: Jaki czytnik wybrać?
lucky, do takich samych wniosków doszedłem. taki czytnik byłby 'ultimate' ;)


24 paź 2011 17:52:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 paź 2011 13:06:27
Posty: 9
Post Re: Jaki czytnik wybrać?
zack napisał(a):
lucky, do takich samych wniosków doszedłem. taki czytnik byłby 'ultimate' ;)


To zbierajmy Team na Forum i pracujmy nad własnym, idealnym czytnikiem :D


25 paź 2011 20:01:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 paź 2011 10:00:43
Posty: 6
eCzytnik: pocketbook 903
Post Re: Jaki czytnik wybrać?
Moim zdaniem ekran dotykowy w czytniku sprawdza się bardzo dobrze, a to dlatego, że można robić notatki tak jak na normalnym papierze a ja akurat często w książkach podkreślam i zaznaczam ważne dla mnie miejsca i robię uwagi. Korzystam z czytnika Pocketbook 903 i nie ma możliwości by uruchomić cokolwiek poprzez dotykanie ekranu palcami trzeba posługiwać się przeznaczonym do tego rysikiem, a więc nie ma opcji przypadkowego przerzucenia strony.


31 paź 2011 20:03:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 paź 2011 11:46:37
Posty: 11
Post Re: Jaki czytnik wybrać?
Ugh, mam problem, szukam czytnika z dobrym ekranem dotykowym (pojemnościowym), którego pamięć można powiększyć kartą pamięci oraz posiada on odtwarzacz MP3

jest w ogóle taki? ;)


01 lis 2011 19:48:56
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Jaki czytnik wybrać?
iRiver Cover Story ??

albo Onyx BOOX i62 - ale to jeszcze przyszłość ;)

_________________
W Obrazek też ;)


01 lis 2011 20:45:37
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 paź 2011 11:46:37
Posty: 11
Post Re: Jaki czytnik wybrać?
Ło! Gdzie można dorwać do zmacania i poobcowania tego irivera w Krakowie?


02 lis 2011 0:57:32
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Jaki czytnik wybrać?
Może bezKartek będzie go miało na Targach Książki.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


02 lis 2011 1:06:03
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 01 sty 2011 19:32:38
Posty: 172
Post Re: Jaki czytnik wybrać?
Cytuj:
Jaki to był smartphone?

nie odpowiadalam na to pytanie, bo uznałam, że to nie ma znaczenia, ale teraz np. używam della z 5calowym ekranem, więc i sam ekran jest większy, tylko już cal niżej w kindle, i z racji wgranej do telefonu aplikacji korzystania z zasobów kindle/amazona trochę sobie potestowałam i myslę, że kindle dotykowe będą się spokojnie cieszyć powodzeniem i ogólnie raczej słusznie. Dotyka się wprawdzie samego ekranu, ale jest to do zniesienia, no przyjmijmy, że nie brudzi się przecież jakoś znacząco, interfejs chodzi bardzo fajnie (zakładam, że w czytniku też by tak było), natomiast dla odmiany co mnie by przeszkadzało to to, że next pejdża można, przynajmniej u mnie, robić tylko prawą stroną, priwiusa;) lewą, ogolnie trochę to męczy palec, szczerze mówiąc, to trochę mnie bolał kciuk. ;)


12 lis 2011 20:03:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 paź 2011 13:06:27
Posty: 9
Post Re: Jaki czytnik wybrać?
Widzę, że Cybook Odyssey w końcu pojawił się w sprzedaży. Czy ktoś z Forum miał okazję go przetestować?


24 gru 2011 3:12:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: