Teraz jest 28 mar 2024 16:20:30




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Ivona - czy tylko po polsku? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sie 2011 9:03:19
Posty: 90
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Onyx Boox i62; Kobo Aura H2O
Post Ivona - czy tylko po polsku?
Witam, mam pytanie: czy program Ivona obsługuje tylko język polski, czy jest również możliwość słuchania książek np. po angielsku? Oczywiście napisanych po angielsku...


20 gru 2011 19:29:50
Zobacz profil
Post Re: Ivona - czy tylko po polsku?
Zdaje się, że gdzieś tu o tym było napisane.
Jest już przygotowana obsługa innych języków przez IVONĘ - dodatkowe języki mają być dostępne.
Na Targach Książki mieliśmy egzemplarz pokazowy z wgranymi plikami języków do czytania na głos przez moduł TTS.
Wdrożymy to do oprogramowania Boox-ów dla użytkowników w niedalekiej przyszłości.


22 gru 2011 14:58:56
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sie 2011 9:03:19
Posty: 90
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Onyx Boox i62; Kobo Aura H2O
Post Re: Ivona - czy tylko po polsku?
p. Robercie dziękuję za odpowiedź. w takim razie czekam (nie)cierpliwie na dodanie chociaż angielskiego :)


22 gru 2011 19:24:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 paź 2011 20:56:02
Posty: 55
eCzytnik: Onyx X60 Boox i62
Post Re: Ivona - czy tylko po polsku?
Ponawiam pytanie (nie moje :D ). Czy wiadomo, że coś się zmieniło w zakresie przygotowania Ivony do czytania w innych językach niż polski i gdzie ewentualnie szukać programów? Oczywiście do zastosowania w czytniku, czyli ktokolwiek widział , ktokolwiek wie.


21 sty 2012 16:54:28
Zobacz profil
Post Re: Ivona - czy tylko po polsku?
zetes napisał(a):
Ponawiam pytanie (nie moje :D ). Czy wiadomo, że coś się zmieniło w zakresie przygotowania Ivony do czytania w innych językach niż polski

Sprawa wiąże się z dodatkowymi ustaleniami, gdyż inne głosy niż Polski (z pakietu IVONA), będą dostępne odpłatnie.
Na razie trwają prace i są na ukończeniu, nad wprowadzeniem usług "chmury" i księgarni (bezpłatnych).


23 sty 2012 19:05:58
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lis 2012 17:29:30
Posty: 4
eCzytnik: Iriver Story HD
Post Re: Ivona - czy tylko po polsku?
Chyba warto odświeżyć wątek, gdyż sytuacja nieco się przez ten czas zmieniła i na stronie booxsource.com pojawiły się już głosy IVONA w innych językach. Niestety, nie obywa się bez problemów...

Ja sama zakupiłam tam głos angielski Amy. Po pobraniu pliku ze strony okazało się jednak, że jest to EPUB (z tego co wiem, pliki do TTS mają inne formaty i są to raczej pakiety, niż pojedyncze pliki), zatem jego instalacja w czytniku nie jest możliwa.

Zapytałam mailowo serwis, skąd mogę ściągnąć prawidłową wersję pliku i w jaki sposób mam ją wgrać do czytnika. Pro publico bono poprosiłam też o poprawienie plików dostępnych na stronie (być może problem dotyczy też innych wersji językowych). Odpowiedzi nie uzyskałam - zamiast tego dowiedziałam się, że mój czytnik (A62 flex HD z oprogramowaniem w wersji 1.7 20120726) nie ma możliwości dogrania głosów obcojęzycznych!

Ponieważ z mojej wcześniejszej korespondencji z serwisem wynikało coś zgoła przeciwnego (dwukrotnie uzyskałam odpowiedź, że owszem, głosy będą dostępne, nikt też nie informował mnie, że nie dotyczy to mojego modelu czytnika), zapytuję tą drogą pp. Roberta i Miłosza - O CO TU CHODZI? Bo niestety na mój ostatni e-mail nie doczekałam się odpowiedzi, a dodzwonić się do Arte-Tech nie sposób.

Mam też pytanie do innych użytkowników - czy komuś już udało się dokupić głosy do IVONY i skutecznie dodać je do czytnika?

Pozdrawiam.


30 sty 2013 15:51:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 sty 2013 18:43:58
Posty: 2
eCzytnik: Onyx M92
Post Re: Ivona - czy tylko po polsku?
W moim czytniku M92 działa Ivona (a właściwie Amy) czytająca po angielsku.


16 lut 2013 20:26:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron