Teraz jest 29 mar 2024 7:12:13




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
[K 3]Błąd wyświetlania menu i samoczynny restart 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 maja 2011 19:15:33
Posty: 338
eCzytnik: Kidle 3G
Post [K 3]Błąd wyświetlania menu i samoczynny restart
Hej.

Ostatnio zaczął mi się sypać Kundel i prosiłbym o pomoc.

Pojawił mi się dziwny błąd. Gdy mam włączonego PDFa i poziomo ułożony czytnik "krzaczy" mi się widok, gdy włączę menu. Jak widać mam wgrane spolszczenie i z tym, że w tym trybie ucina połowę słów (bo się nie mieszczą) wiem i się pogodziłem, ale to, co się zaczęło dziać jest nowe. Dodam, że nie dzieje się to na jednym pliku.
Ten obszar, gdzie jest kreskowany obrazek po prawej od menu czasami jest cały biały lub czarny, czasami jedna część czarna, inna biała (dwa prostokąty, takie, że granica między nimi jest równoległa do tych białych kresek na screenie). Mam wrażenie, że ten obraz, co się czasami pojawia, to mój wygaszacz ekranu, który też zamieszczam.
[EDIT]
Tak sam błąd występuje również w plikach MOBI (właśnie sprawdziłem). A ten pokrzaczony prostokąt po prawej przybiera różne formy, ale zawsze są to jakieś wariacje na temat tego konkretnego wygaszacza ekranu czy białego prostokąta ewentualnie z czymś.
[/EDIT]

Wczoraj przy przeglądaniu PDFa Kundel mi się zawiesił (przestał reagować na klawisze przerzucania stron i na klawisz home), po czym zrestartował. Sam. (Też był widok poziomy.)

Dziś książka sama usunęła się z kolekcji.

K3Gb soft 3.3, jailbreak, spolszczenie, mplayer, screensaver hack, launchpad, coolreader, czyli pełen zestaw modyfikacji (był kiedyś FBkindle, ale go usunąłem i zamiast tego wrzuciłem coolreadera).

A, co najdziwniejsze: od instalacji softu 3.3 w ogóle nie mieszałem w systemie, a kwiatki wypłynęły dopiero teraz, choć od tego czasu nie używałem plików PDF poziomo, aż do niedawna.

Obrazek Obrazek

_________________
Terry Pratchett napisał(a):
"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości."


11 gru 2011 14:53:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: Błąd wyświetlania menu i samoczynny restart
Ciekawe, a czytnik reaguje tak samo po wyrzuceniu owego wygaszacza ?

Wpisz w menu wyszukiwania :
Cytuj:
;debugOn

Doprowadź do zawieszenia Kindla

Wpisz w menu wyszukiwania :
Cytuj:
;dumpMessagesAll

i wyślij mi logi z dokumentów.

_________________


11 gru 2011 16:19:11
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 maja 2011 19:15:33
Posty: 338
eCzytnik: Kidle 3G
Post Re: Błąd wyświetlania menu i samoczynny restart
Jak mam doprowadzić do zawieszenia Kindla? Raz mi się to stało i nie wiem czym zostało to spowodowane. Włączę to debugowanie i będę czekał na kolejny restart i wrzucę wynik. (Menu/Szukaj/;debugOn i enter, tak?)

Wyświetla ostatni użyty wygaszacz ekranu.

I mam wrażenie, że potwornie ghostuje w trybie poziomym, bardziej niż normalnie. Ale ciężko mi to sprawdzić.

_________________
Terry Pratchett napisał(a):
"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości."


11 gru 2011 18:18:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: Błąd wyświetlania menu i samoczynny restart
Tak, zostaw debugowanie włączone i kiedy dojdzie do zwiechy, po restarcie robisz dump logów. Sprawdź teź czy spolszczenie nie powoduje tego problemu. W najgorszym przypadku zrobię Ci autoinstalator, który przywróci partycje systemową.

_________________


11 gru 2011 19:25:11
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 maja 2011 19:15:33
Posty: 338
eCzytnik: Kidle 3G
Post Re: Błąd wyświetlania menu i samoczynny restart
Włączenie debugowania jest potwierdzane jakimś komunikatem, czy nie? Bo nic mi się nie wyświetliło.

Przy pierwszej próbie odinstalowania wywaliło mi błąd. Przy drugiej poszło. Bez spolszczenia nie ma problemu. Po powtórnym zainstalowaniu spolszczenia problem powrócił.

Dump: http://hotfile.com/dl/137263762/a91b61f/dump.rar.html

W sensie zrobisz to samo, co Amazon robiąc kindle refurbished, przywracając nowiutki system z jakiegoś miejsca w kundlu, gdzie jest zapisany jego backup, tak?

_________________
Terry Pratchett napisał(a):
"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości."


11 gru 2011 20:31:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron