Teraz jest 29 mar 2024 0:05:21




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
zapamiętywanie aplikacji 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 10 gru 2009 12:37:57
Posty: 77
eCzytnik: Kobo Aura H20
Post zapamiętywanie aplikacji
Jeśli prawidłowo wnioskuję, Boox A60 zapamiętuje aplikację używaną do czytania epub-ów dla każdego pliku oddzielnie. Najpierw do przeczytania "Alicji w krainie czarów" (darmowa wersja z wbudowaną czcionką ze strony ADE) użyłem fbreadera. Potem w Ustawieniach do czytania epub-ów wybrałem program od Adobe. "Alicja..." ponownie otworzyła się w fbreaderze, tymczasem "Sherlock..." (czytany "pierwszy raz") rzeczywiście otworzył się w programie od Adobe.
Czy istnieje zatem możliwość "zresetowania" aplikacji zapamiętanej dla danego pliku epub?


15 lis 2011 12:41:29
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: zapamiętywanie aplikacji
Ta opcja nie jest w booxach brana pod uwagę. Adobe Reader otworzy epub, który jest zabezpieczony ADEPTem (co jest logiczne, bo fbreader nie potrafi obsłużyć tego systemu) lub ma wbudowane czcionki. Jeżeli epub nie ma nałożonego drm ani wbudowanych czcionek otworzy się w fbreaderze niezależnie od ustawień.


15 lis 2011 21:42:57
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 10 gru 2009 12:37:57
Posty: 77
eCzytnik: Kobo Aura H20
Post Re: zapamiętywanie aplikacji
Dokładnie rzecz biorąc chodzi o "Alicję" stąd:
http://www.adobe.com/products/digitaleditions/library/
Na oko ma wbudowaną czcionkę (po otwarciu fonty są inne niż domyślne w fbreaderze), ale mogę się mylić...


16 lis 2011 10:00:32
Zobacz profil
Post Re: zapamiętywanie aplikacji
errenay napisał(a):
Jeśli prawidłowo wnioskuję, Boox A60 zapamiętuje aplikację używaną do czytania epub-ów dla każdego pliku oddzielnie. Najpierw do przeczytania "Alicji w krainie czarów" (darmowa wersja z wbudowaną czcionką ze strony ADE) użyłem fbreadera. Potem w Ustawieniach do czytania epub-ów wybrałem program od Adobe. "Alicja..." ponownie otworzyła się w fbreaderze, tymczasem "Sherlock..." (czytany "pierwszy raz") rzeczywiście otworzył się w programie od Adobe.
Czy istnieje zatem możliwość "zresetowania" aplikacji zapamiętanej dla danego pliku epub?
Oprogramowanie BOOX-ów nie zapamiętuje, z jakiej aplikacji otwierany był dany plik.
Decydują o tym, albo wybór w opcji "Preferowane Aplikacje" albo w przypadku plików epub, ich zawartość, tzn. czy zawierają zabezpieczenia i wbudowane czcionki.

W modelu A60 jest dodatkowy program sprawdzający zawartość pliku epub i jeśli zawiera on zabezpieczenia, jest kierowany do aplikacji Adobe, jeśli nie, do FBReader-a (zastępując ustawienie opcji "Preferowane Aplikacje").


16 lis 2011 16:49:12
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lis 2011 23:56:29
Posty: 9
Post Re: zapamiętywanie aplikacji
Jeśli epub zawiera czcionki lub DRM otworzy się w ADE, wpp. w FBreader.
Nie rozumiem po co jest zatem ustawienie "Preferowane aplikacje" skoro nie ma żadnego znaczenia.


30 lis 2011 0:01:12
Zobacz profil
Post Re: zapamiętywanie aplikacji
Opcja "Preferowane Aplikacje" pojawiła się bardzo niedawno w oprogramowaniu dla BOOX-ów.
Wcześniej wszystkie ePUB-y otwierały się domyślnie w aplikacji "Adobe Mobile Reader", a ponieważ Adobe nie dba o obsługę znaków narodowych (polskie ogonki), użytkownicy naszych czytników mieli problemy z polskimi literami podczas czytania e-książek bez wbudowanych czcionek w pliku ePUB. Dlatego, dla wygody użytkowników, dopisaliśmy taki skrypt, który rozpoznaje "profesjonalnie" zrobione ePUB-y (czyli zawierające zabezpieczenie DRM i/lub wbudowane czcionki) i przekierowuje je do aplikacji Adobe, pozostałe wczytując poprzez FBReader-a.
W międzyczasie (około rok temu) zdołaliśmy "wymusić" na Adobe dodanie obsługi polskich liter w ich aplikacji, dzięki czemu sytuacja się poprawiła, jeśli chodzi o ePUB bez wbudowanych czcionek. A programiści z Onyx Int. ostatnio dodali opcje wyboru aplikacji, która tym bardziej się przyda, po wprowadzeniu dodatkowej aplikacji "Cool Reader" do systemu.

Obecnie ta funkcja automatycznego przekierowania plików ePUB do odpowiedniej aplikacji nie jest obecna we wszystkich modelach czytników Onyx (staje się zbędna, jednak istnieje grupa użytkowników, która wolała, automatyczny sposób wyboru aplikacji).
Dążymy do udostępnienia bardziej elastycznego wyboru aplikacji i tam gdzie jest to łatwiejsze (opcja "Preferowane Aplikacje dostępna z menu Ustawienia w dowolnym miejscu struktury katalogów, nie tylko z głównego menu), pozostawiamy wybór użytkownikowi.
Jest to modyfikowane w miarę ukazywania się nowych wersji oprogramowania do konkretnych modeli.


30 lis 2011 10:25:11
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lis 2011 23:56:29
Posty: 9
Post Re: zapamiętywanie aplikacji
Rozumiem.
Kiedy można spodziewać się firmware'u z Coolreaderem na boox A60(S) (jeśli wogóle)?


30 lis 2011 12:22:07
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: zapamiętywanie aplikacji
To jest dobre pytanie, od wersji 1.5.1 minęło już 7 miesiecy.


30 lis 2011 22:50:44
Zobacz profil WWW
Post Re: zapamiętywanie aplikacji
Chcemy, aby nowe firmware 1.6 dla BOOX-ów ukazało się dla każdego modelu, który był dystrybuowany w Polsce.
Na razie pracujemy nad tą nową wersją firmware - jest w fazie tłumaczeń i testów.


01 gru 2011 15:14:23
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: zapamiętywanie aplikacji
No, ja czekam z niecierpliwością.


01 gru 2011 23:06:21
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 10 gru 2009 12:37:57
Posty: 77
eCzytnik: Kobo Aura H20
Post Re: zapamiętywanie aplikacji
A może warto byłoby dodać w "Preferowanych aplikacjach" opcję "Automatyczny wybór", która uruchamiałaby wspomniany skrypt rozpoznający epub-y? Wtedy każdy użytkownik mógłby wybrać sobie dokładnie takie zachowanie, jakie chciałby w Boox-ie :)


06 gru 2011 12:35:13
Zobacz profil
Post Re: zapamiętywanie aplikacji
W sumie ciekawy pomysł.
Muszę dodać, że ten skrypt-automat funkcjonował tylko w polskiej wersji firmware dla BOOX-ów.


06 gru 2011 15:25:52
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lis 2011 23:56:29
Posty: 9
Post Re: zapamiętywanie aplikacji
To wszystko tłumaczy.
Polacy wszystko potrafią zepsuć.

t3d: rozumiem, że w/g Ciebie rozsądniejsze byłoby pozostawienie czytleników epubów bez wbudowanychfontów z czytnikiem Adobe który wyświetla krzaki?
Pozwolę sobie się nie zgodzić i przyznać ostrzeżenie za nacjonalistyczne uprzedzenia


09 gru 2011 12:01:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lis 2011 23:56:29
Posty: 9
Post Re: zapamiętywanie aplikacji
Wg mnie rozsądniejsze byłoby zostawienie wyboru.

@td3 - nigdzie nie napisałem, że chcę zablokować odczytywanie plików ebub w ADE.
Proszę nie wkładaj w moje usta słów, których nie powiedziałem.

FBreader potrafi odczytać pliki epub z wbudowanymi czcionkami,
ale polski dystrybutor postanowił zablokować taką możliwość.
Czyli z mojej (i nie tylko) perspektywy - zepsuć coś co działa.


09 gru 2011 19:26:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 gru 2009 12:37:57
Posty: 77
eCzytnik: Kobo Aura H20
Post Re: zapamiętywanie aplikacji
@hyderski - zdaje się, że nie wiesz (lub nie pamiętasz), iż we wcześniejszych wersjach firmware nie było możliwości wyboru domyślnej aplikacji. Dlatego skrypt był (moim skromnym zdaniem Polaka) bardzo rozsądnym wyjściem, jak wyświetlać epub z polskimi znakami, co zresztą Robert przypomniał w jednym z wcześniejszych postów w tym wątku.
Dodanie opcji wyboru aplikacji zmieniło sytuację (i znowu moim skromnym zdaniem) dodanie trzeciej opcji "Automatyczny wybór" zadowoliłoby w tym momencie wszystkich.


09 gru 2011 21:06:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron