Teraz jest 29 mar 2024 14:17:14




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
[PLUGIN] pobieranie metadanych z książki.wp.pl 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lip 2011 14:21:10
Posty: 133
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: [PLUGIN] pobieranie metadanych z książki.wp.pl
ja1234 napisał(a):
A dlaczego nie myślicie o ściąganiu danych z Merlina/Empiku? Łatwiej tam znaleźć nie-beletrystykę w porównaniu do LubieCzytac.

Może dlatego, że sklepy mają w bazie książki które sprzedają. W założeniu strony takie jak LubimyCzytać (a nie LubieCzytać :mrgreen: ) mają mieć wszystkie książki. Poza tym do tych stron każdy użytkownik może dodać nową pozycję. Nie powiem, taki empik ma dużą bazę, więc nie wykluczam napisania wtyczki z niej korzystającej, ale jeśli się za to zabiorę to na pewno zrobię to po napisaniu wtyczki do biblioNETki, która ma u mnie większy priorytet i podejrzewam, że dla większości osób beletrystyka jest po prostu ważniejsza.


10 lis 2011 18:58:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2008 23:56:31
Posty: 14
Post Re: [PLUGIN] pobieranie metadanych z książki.wp.pl
fenuks napisał(a):
Może dlatego, że sklepy mają w bazie książki które sprzedają.


Mają w bazie książki, które kiedykolwiek sprzedawały (przynajmniej Merlin). Tylko niestety niedostępne przez ich własną wyszukiwarkę, a poprzez wyszukanie w google. Ja na sporo takich pozycji trafiałem gdy szukałem okładek poprzez googla.

fenuks napisał(a):
LubimyCzytać (a nie LubieCzytać :mrgreen: )
.
Sorry, nie pamiętałem, nie korzystam z LubimyCzytać, niekiedy tylko z wtyczki ;)


10 lis 2011 21:07:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lut 2011 23:52:16
Posty: 3
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: [PLUGIN] pobieranie metadanych z książki.wp.pl
Cytuj:
Mają w bazie książki, które kiedykolwiek sprzedawały (przynajmniej Merlin). Tylko niestety niedostępne przez ich własną wyszukiwarkę, a poprzez wyszukanie w google.


Ależ oczywiście, że dostępne. Trzeba tylko w opcjach zaawansowanych ich wyszukiwarki odfajkować "Szukaj tylko wśród towarów dostępnych".


11 lis 2011 12:40:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 wrz 2009 20:56:43
Posty: 29
Lokalizacja: Łódź
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: [PLUGIN] pobieranie metadanych z książki.wp.pl
a ze strony http://www.literatura.gildia.pl/ksiazki ? mają tam opisane bardzo dużo pozycji chociaż głównie fantastykę

_________________
___________
Pozdrawiam
Rysiek


16 lis 2011 10:38:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lip 2011 14:21:10
Posty: 133
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: [PLUGIN] pobieranie metadanych z książki.wp.pl
Ryczard napisał(a):
a ze strony http://www.literatura.gildia.pl/ksiazki ? mają tam opisane bardzo dużo pozycji chociaż głównie fantastykę

Od biedy nadaje się, ale przynajmniej na razie nie widzę sensu. Lepiej napisać wtyczkę do strony z ogólnym profilem. Napisałem już wtyczkę do biblioNETki, teraz chyba wezmę na cel, jak wyżej zostało zasugerowane, empik/merlin. Choć sam lubię fantastykę to co bardziej znane utwory znajdzie każda wtyczka, reszta to nisza (poza tym spora część tej niszy jest wątpliwej jakości). Zresztą nie znalazłem wyszukiwarki działającej tylko w obrębie tej podstrony, ale też dogłębnie nie szukałem. Jeśli nie ma takiej to jak mówi pewna reklama 'już po ptakach' :}


16 lis 2011 17:48:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: