Teraz jest 29 mar 2024 2:41:28




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Dylemat jaki czytnik wybrać ? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 02 lis 2011 13:15:55
Posty: 10
eCzytnik: Pocketbook pro 602
Post Dylemat jaki czytnik wybrać ?
Witam poszukuje czytnika i oto stanąłem nad dylematem który wybrać BOOX X61S lub PocketBook Pro 602 oba mogę kopic w cenie 700 zł i zastanawiam który jest lepszy. Za BOOX X61S przemawia lepszy wyświeltacz natomiast za PocketBook Pro 602 wifi, Bluetooth oraz otwarte oprogramowanie. Czytnika zamierzam używać do czytania plików doc, pdf, ewentualnie plików epub sporadycznie mogą zdarzyć się jakieś komiksy.
Który polecacie ??


03 lis 2011 22:41:10
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Dylemat jaki czyni wybrać ?
x61s zdecydowanie - lepszy ekran, do czytania wifi jest niepotrzebne, no chyba że kupisz kindle i korzystasz z calibre/instapaper/konwersji przez mail :)

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


03 lis 2011 22:57:49
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 02 lis 2011 13:15:55
Posty: 10
eCzytnik: Pocketbook pro 602
Post Re: Dylemat jaki czytnik wybrać ?
Kindle jakoś do mnie nie przemawia wole kupić czytnik w Polsce


04 lis 2011 12:26:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 15:50:22
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Keyboard i PaperWhite
Post Re: Dylemat jaki czytnik wybrać ?
klamca125 napisał(a):
Kindle jakoś do mnie nie przemawia wole kupić czytnik w Polsce



Znajomy właśnie ćwiczy reklamację Iriviera w EMPIKu. Będzie prawnik w robocie, bo po dobroci się nie dało.


04 lis 2011 14:02:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 lis 2011 13:15:55
Posty: 10
eCzytnik: Pocketbook pro 602
Post Re: Dylemat jaki czytnik wybrać ?
to już chyba naprawdę wyjątkowy przypadek
oglądając porównanie wyświetlacza czytnika Pearl vs Vizplex widać niewielka różnice ale czy miedzy nimi jest aż taka różnica ?? jak rozumiem oba rodzaje nie powodują zmęczenia oczu w trakcie używania


04 lis 2011 14:24:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Dylemat jaki czytnik wybrać ?
Poczytaj, jak wygląda reklamacja w Amazonie. I nie kosztuje więcej. Z dostawą do domu. Ba, nawet przemawia. ;)


04 lis 2011 15:00:04
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Dylemat jaki czytnik wybrać ?
klamca125 napisał(a):
oglądając porównanie wyświetlacza czytnika Pearl vs Vizplex widać niewielka różnice ale czy miedzy nimi jest aż taka różnica ?? jak rozumiem oba rodzaje nie powodują zmęczenia oczu w trakcie używania
Tak. Oba typy to e-ink, oba pasywne (widzimy światło odbite), oba jednakowo szybko odświeżają nową stronę.
W/g specyfikacji E-Ink Vizplex ma kontrast 8:1 a E-Ink Pearl 10:1. Zważywszy, że Vizplex ma teraz udoskonalone serie, ta różnica maleje i jest do uchwycenia, przy bezpośredniej konfrontacji obu ekranów obok siebie, przy odpowiednim świetle.
Od 2 lat mam BOOX-a z Vizplexem i nie narzekam, dopiero kiedy położę obok niego Kindla (żona ma od pół roku) to widzę, że na Pearl-u czerń jest bardziej "czarna" a tło nieznacznie ciemniejsze, natomiast pomimo tego, że to czarno-białe ekrany, to Pearl ma odrobinę "zimniejszy" odcień a Vizplex "cieplejszy" używając terminologii barwowej.
Jeszcze powtórzę, ze to wszystko da się zauważyć dopiero przy bezpośredniej konfrontacji obu wersji ekranów obok siebie.

Co do reklamacji to w przypadku Kindle, trzeba się rozmówić z Amazonem po angielsku, a mój BOOX, jak miał kiedyś problem z ekranem, pojechał do serwisu kurierem (do Wrocławia) i wrócił na 4-ty dzień - oczywiście na koszt dystrybutora (po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym).

_________________
W Obrazek też ;)


04 lis 2011 18:40:20
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Dylemat jaki czytnik wybrać ?
Niby tak, Airsie, ale znowuż tej rozmowy nie prowadzi się wykorzystując skomplikowanego języka technicznego. No i zawsze można poprosić bardziej kumatego w tym języku znajomego, by za nas wystukał parę literek na chacie.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


04 lis 2011 20:14:11
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 15:50:22
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Keyboard i PaperWhite
Post Re: Dylemat jaki czytnik wybrać ?
airs napisał(a):
Co do reklamacji to w przypadku Kindle, trzeba się rozmówić z Amazonem po angielsku,


Mori napisał(a):
No i zawsze można poprosić bardziej kumatego w tym języku znajomego, by za nas wystukał parę literek na chacie.


No właśnie, w przypadku Amazonu możesz poprosić kogoś znającego angielski o pomoc, w przypadku EMPIKu musisz poprosić kogoś znającego przepisy i stosowne formułki o pomoc.


04 lis 2011 22:48:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 lis 2011 13:15:55
Posty: 10
eCzytnik: Pocketbook pro 602
Post Re: Dylemat jaki czytnik wybrać ?
czyli jednak polecacie BOOX X61S a radzi sobie on z plikami zabezpieczonymi drm ?? bo co sklep internetowy to inna specyfikacja i trudno się połapać a i zostaje kwestia akcelerometru czy jego brak w boox oznacza ze nie można zmienić orientacji ekranu na poziomy?? i z tego co przeczytałem na forum BOOX X61S ma jakieś problemy z oprogramowaniem
przy czym na stronę pocketooka przemawia 24 miesięczna gwarancja


05 lis 2011 11:16:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 paź 2011 1:59:10
Posty: 6
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Dylemat jaki czytnik wybrać ?
Brak akcelerometru oznacza tylko, że ekran nie będzie obracać się automatycznie. Orientację można zmienić wybierając odpowiednią opcję w menu.


05 lis 2011 11:36:11
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Dylemat jaki czytnik wybrać ?
klamca125 napisał(a):
czyli jednak polecacie BOOX X61S a radzi sobie on z plikami zabezpieczonymi drm ?? bo co sklep internetowy to inna specyfikacja i trudno się połapać

Tak. Zarówno Pocketbooki, jak i Onyxy wspierają ADEPTa - w Polsce najpopularniejszy DRM (choć Woblink i eClicto mają także własny system DRM, niekompatybilny z żadnym eCzytnikiem).

klamca125 napisał(a):
a i zostaje kwestia akcelerometru czy jego brak w boox oznacza ze nie można zmienić orientacji ekranu na poziomy??

Tak. Brak akcelerometru, jak wspomniał Sainti, oznacza jedynie, że jak obrócisz Booxa o 90 stopni to nic się nie stanie samo. To wprawdzie kwestia indywidualnej oceny, ale mnie wydaje się, że generalnie akcelerometr się wyłącza w momencie, gdy już znajdzie się odpowiednią dla siebie pozycję do czytania - więc choć fajnie go mieć, to jego brak nie boli tak bardzo.

klamca125 napisał(a):
i z tego co przeczytałem na forum BOOX X61S ma jakieś problemy z oprogramowaniem

Tak, był w sumie do niedawna kłopot z tym - ale ostatnia aktualizacja wyrugowała sporo błędów. Pewnie nie jest jeszcze idealnie, ale przynajmniej chłopaki z Wrocławia dzielnie walczą.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


05 lis 2011 21:23:34
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 01 sty 2011 19:32:38
Posty: 172
Post Re: Dylemat jaki czytnik wybrać ?
Cytuj:
Znajomy właśnie ćwiczy reklamację Iriviera w EMPIKu. Będzie prawnik w robocie, bo po dobroci się nie dało.

Ja właśnie ćwiczę równolegle z k'em reklamację htc. Na dzień dobry usłyszałam w punkcie, że telefon mi upadł, co nie było prawdą (tylko dlatego, że ma ślad użytkowania na obudowie).


12 lis 2011 19:32:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron