Teraz jest 29 mar 2024 12:06:05




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
15 Targi Książki w Krakowie - wątek zbiorczy na relacje 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2011 15:19:51
Posty: 50
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: 15 Targi Książki w Krakowie - wątek zbiorczy na relacje
Hmm, dwa pytania mi się nasuwają w związku z relacją z drugiego dnia targów...

Po pierwsze, pytanie dotyczace BookWatch. Czy może być karalne umieszczenie pliku o tytule znanej książki, ale zawartością np ":)"? Jesli nie, to można by takich sporo poumieszczać dla szukających botów (z adnotacją dla innych uzytkowników, że to taki żarcik ;) ) - niech wydawcy płacą, jesli lubią ;)

Drugie natomiast dotyczy Empiku. Widzę, ze pomimo szumnych zapowiedzi, że Gandalf będzie tym czym był, już Empik pokazuje kto tu rządzi... Pomimo bycia w jednej grupie, nawet oni nie będą sprzedawać W.A.B. - ciekawe, jak długo jeszcze Gandalf będzie mial coś poza podręcznikami...


05 lis 2011 11:42:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 15:50:22
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Keyboard i PaperWhite
Post Re: 15 Targi Książki w Krakowie - wątek zbiorczy na relacje
Dagon napisał(a):
Po pierwsze, pytanie dotyczace BookWatch. Czy może być karalne umieszczenie pliku o tytule znanej książki, ale zawartością np ":)"?


Nie może. Wiele tytułów istniało przed książkami np. "Miedziany jeździec" stał zanim Tatiana Simons napisała książkę.

Cytuj:
Jesli nie, to można by takich sporo poumieszczać dla szukających botów (z adnotacją dla innych uzytkowników, że to taki żarcik ;) ) - niech wydawcy płacą, jesli lubią ;)


Coś takiego robiono w grupach dyskusyjnych (usenet, taka bardzo stara część internetu). W polu nagłówków wstawiano (automatycznie ) ciągi znaków marijuna, bomb, jihad itd. dla Echelona, żeby miał zajęcie.

Tylko jeśli są wydawcy, do tego stopnia nie ogarniający internetu, że płacą z googlowanie po chomiku to ten argument też do nich nie dotrze.


05 lis 2011 12:29:35
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: 15 Targi Książki w Krakowie - wątek zbiorczy na relacje
Dagon napisał(a):
Po pierwsze, pytanie dotyczace BookWatch. Czy może być karalne umieszczenie pliku o tytule znanej książki, ale zawartością np ":)"? Jesli nie, to można by takich sporo poumieszczać dla szukających botów (z adnotacją dla innych uzytkowników, że to taki żarcik ;) ) - niech wydawcy płacą, jesli lubią ;)

Nie tyle karalne, co oni napiszą pewnie do Ciebie maila, żebyś nie naruszał ich praw albo też od razu pchną maila do Chomika, który Ci plik usunie i tyle. Ale fakt, że akcję można zrobić, czemu nie ;) Umieścić najlepiej taką informację x razy, żeby wielkość pliku też była rozsądna :D

Dagon napisał(a):
Drugie natomiast dotyczy Empiku. Widzę, ze pomimo szumnych zapowiedzi, że Gandalf będzie tym czym był, już Empik pokazuje kto tu rządzi... Pomimo bycia w jednej grupie, nawet oni nie będą sprzedawać W.A.B. - ciekawe, jak długo jeszcze Gandalf będzie mial coś poza podręcznikami...

No, jak mi dzisiaj wytłumaczyła pani Małgorzata Błaszczyk z Virtualo (nasz ulubiony kontakt tam :)) - to to będzie tak, że eBooki W.A.B. będą dystrybuowane przez Virtualo wyłącznie. Czyli jak masz umowę z Virtualo i bierzesz od nich eBooki - to W.A.B. będziesz miał (czyli w Gandalfie pewnie będzie dalej, bo oni stamtąd biorą część contentu) albo się dogadujesz, by brać tylko to.

RobertP napisał(a):
Tylko jeśli są wydawcy, do tego stopnia nie ogarniający internetu, że płacą z googlowanie po chomiku to ten argument też do nich nie dotrze.

To fakt, mogą po prostu spamować Chomika, Chomik będzie usuwał, a Ty i tak go nie pozwiesz, że Ci legalny plik usunął. Dość prawdopodobne.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


05 lis 2011 20:53:05
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 kwi 2011 19:15:50
Posty: 131
Lokalizacja: Kozienice
eCzytnik: kindle 3
Post Re: 15 Targi Książki w Krakowie - wątek zbiorczy na relacje
Dzisiaj po południu w radiu Zet puścili krótką informację na temat nowych technologii obecnych na 15 Targach Książki. Ogólny wydźwięk był oczywiście w stylu: Internet to jedno wielkie złodziejstwo i tylko BookWatch może coś temu zaradzić.


05 lis 2011 22:44:53
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: 15 Targi Książki w Krakowie - wątek zbiorczy na relacje
piotr.p42 napisał(a):
Dzisiaj po południu w radiu Zet puścili krótką informację na temat nowych technologii obecnych na 15 Targach Książki. Ogólny wydźwięk był oczywiście w stylu: Internet to jedno wielkie złodziejstwo i tylko BookWatch może coś temu zaradzić.

Podaję przepis na utworzenie własnego BukŁocz: wchodzimy w Google i wpisujemy:
poszukiwany tytuł poszukiwany autor inurl:chomikuj.pl

Przykład:
gra o tron martin inurl:chomikuj.pl

P.S. Zastrzegam, że sam opracowałem to rozwiązanie i przenoszę je w pełni do domeny publicznej. Idźcie i twórzcie własne aplikacje szukające "tych złych"!

EDIT:
Aha, bo t3d pytał o Histmaga. Więc jest tak: oni nie do końca są tym zachwyceni (bo wiadomo - serwis utrzymuje się z reklam, tych reklam w recepcie nie ma, a mniej odsłon reklam = mniejsze zarobki), ale są świadomi, że i tak nie mogą nikomu nic zabronić (bo przecież są RSSy i w ogóle). Strona teraz przeszła przemianę, ale w najbliższym czasie dalsze nie są planowane, więc jak coś to można poprawić i jest szansa, że będzie działało na dłużej.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


05 lis 2011 23:17:41
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2011 15:19:51
Posty: 50
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: 15 Targi Książki w Krakowie - wątek zbiorczy na relacje
Mori napisał(a):
Przykład:
gra o tron martin inurl:chomikuj.pl

P.S. Zastrzegam, że sam opracowałem to rozwiązanie i przenoszę je w pełni do domeny publicznej. Idźcie i twórzcie własne aplikacje szukające "tych złych"!



Och, nieświadomie wykorzystałem ten sposób ze trzy miesiące temu pisząc do FabrykiSłów, że DRM nie ma sensu bo ich pliki i tak sa dostępne. Zresztą nie tylko ich, bo podawałem też statystyki książek, które nigdy nie zostały wydane w formie ebooka... Niestety, nie otrzymałem odpowiedzi.


05 lis 2011 23:56:17
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: 15 Targi Książki w Krakowie - wątek zbiorczy na relacje
Mori napisał(a):
piotr.p42 napisał(a):
Dzisiaj po południu w radiu Zet puścili krótką informację na temat nowych technologii obecnych na 15 Targach Książki. Ogólny wydźwięk był oczywiście w stylu: Internet to jedno wielkie złodziejstwo i tylko BookWatch może coś temu zaradzić.

Podaję przepis na utworzenie własnego BukŁocz: wchodzimy w Google i wpisujemy:
poszukiwany tytuł poszukiwany autor inurl:chomikuj.pl

Przykład:
gra o tron martin inurl:chomikuj.pl

P.S. Zastrzegam, że sam opracowałem to rozwiązanie i przenoszę je w pełni do domeny publicznej. Idźcie i twórzcie własne aplikacje szukające "tych złych"!
Czy powyższą frazę można zastąpić taką: tytuł autor site:chomikuj.pl
czy też ma ona inny skutek/znaczenie ?

Wydawcy mogli by te kilka setek dołożyć swoim informatykom...

_________________
W Obrazek też ;)


06 lis 2011 1:54:08
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lis 2011 2:47:15
Posty: 1
eCzytnik: Kindle
Post Re: 15 Targi Książki w Krakowie - wątek zbiorczy na relacje
Hej, co do histmaga to tutaj http://wklej.to/ndXxy jest poprawiona wersja. "U mnie działa" :)


06 lis 2011 2:57:16
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: 15 Targi Książki w Krakowie - wątek zbiorczy na relacje
W sumie nawet site: jest bardziej właściwe w tym kontekście - ja po prostu jestem przyzwyczajony do inurl:. Jak kogoś takie tricki w Google interesują, może przeczytać np. to: http://www.googleguide.com/advanced_operators.html

Relacja z trzeciego dnia: http://www.eksiazki.org/2011/11/06/trze ... akonczony/
Na Picasie są nowe zdjęcia (możecie sobie zobaczyć Gandalfa :))

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


06 lis 2011 4:01:12
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 wrz 2011 20:58:15
Posty: 24
Lokalizacja: Kraków
Post Re: 15 Targi Książki w Krakowie - wątek zbiorczy na relacje
Mori napisał(a):
W sumie nawet site: jest bardziej właściwe w tym kontekście - ja po prostu jestem przyzwyczajony do inurl:. Jak kogoś takie tricki w Google interesują, może przeczytać np. to: http://www.googleguide.com/advanced_operators.html

Relacja z trzeciego dnia: http://www.eksiazki.org/2011/11/06/trze ... akonczony/
Na Picasie są nowe zdjęcia (możecie sobie zobaczyć Gandalfa :))


hahaha :D dzięki za uwzględnienie mnie w relacji :) Rzeczywiście osób było strasznie dużo, ale nie ma się co dziwić w końcu taka okazja zdarza się raz na rok, a do tego konkursy i spotkania z autorami ;) Co więcej można było się pobawić większością e-czytników, dzięki czemu mogłem sobie porównać wszystkie czytniki i stwierdzić, że najbardziej mi odpowiadał onyx z dotykowym ekranem :) W związku z tym, pomimo że nie udało mi się dotrzeć na spotkanie forum eKsiążki to i tak było warto się wybrać :D

_________________
Dziękuje i Pozdrawiam
Sherlock Holmes


06 lis 2011 12:00:54
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: 15 Targi Książki w Krakowie - wątek zbiorczy na relacje
Cieszę się, że podobało Ci się na Targach. Jak tylko odsapnę po tych wszystkich wydarzeniach, napiszę relację z ostatniego dnia i podsumowanie całej imprezy - biorę się za testowanie Onyx Booxa M90. Zobaczymy, czy ten przycisk IR taki straszny, jak go malują :P

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


06 lis 2011 15:43:47
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: 15 Targi Książki w Krakowie - wątek zbiorczy na relacje
Ech. Targi, Targi i po Targach. Ostatni dzień w telegraficznym skrócie (bo nie działo się w zasadzie nic ciekawego) oraz podsumowanie całej imprezy: http://www.eksiazki.org/2011/11/07/skon ... -krakowie/

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


07 lis 2011 2:29:43
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2010 22:31:24
Posty: 62
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3 Wifi+3g/Firmware 3.3/US/
Post Re: 15 Targi Książki w Krakowie - wątek zbiorczy na relacje
Impreza była świetna dzięki temu, że wygrałem bilet pozwiedzałem też Kraków i ogólnie spędziłem tam bardzo fajnie weekend:) Nie myślę, że bym się sam zmobilizował do wyjazdu na te Targi bo do Krakowa z Wrocławia jedzie się bite 5h ale było warto i za rok na pewno również pojadę;)


14 lis 2011 13:19:15
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: 15 Targi Książki w Krakowie - wątek zbiorczy na relacje
Falcon88 napisał(a):
Impreza była świetna dzięki temu, że wygrałem bilet pozwiedzałem też Kraków i ogólnie spędziłem tam bardzo fajnie weekend:) Nie myślę, że bym się sam zmobilizował do wyjazdu na te Targi bo do Krakowa z Wrocławia jedzie się bite 5h ale było warto i za rok na pewno również pojadę;)
Potwierdzam! :)
[OT] Autobusem z link-bus jest znacznie szybciej (3 godz.), wygodnie i chyba taniej (39 zł) - sprawdziłem ;)

_________________
W Obrazek też ;)


14 lis 2011 19:16:51
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2010 22:31:24
Posty: 62
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3 Wifi+3g/Firmware 3.3/US/
Post Re: 15 Targi Książki w Krakowie - wątek zbiorczy na relacje
To prawda busem jest szybciej ale mam jako student pociągiem zniżkę i za 20zl mam przejazd w jedna stronę a nie miałem wiele kasy więc zdecydowałem się na tańsza wersję ale następnym razem na pewno pojadę busem bo bez przesady czas leci niemiłosiernie długo w tych naszych kolejach:)


14 lis 2011 19:52:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: