Teraz jest 29 mar 2024 1:42:16




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Jak bardzo zewnętrzna lampka wpływa na baterię? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 23 paź 2011 21:27:09
Posty: 15
eCzytnik: Kindle
Post Jak bardzo zewnętrzna lampka wpływa na baterię?
Witam

To mój pierwszy post tutaj. Jestem posiadaczem Kindla od jakichś 3 miesięcy i dodatkowo dokupiłem sobie do niego lampkę Ozeri Kandle Flex II, ponieważ często czytam w nocy. Jestem bardzo zadowolony z obu urządzeń ale mam problem z bateriami. W pewnym momencie gdy bateria zaczyna słabnąć, to lampka gorzej świeci. Zdarza mi się to co 3-4 tygodnie i zastanawiam się czy istnieją baterie do tej lampki, które możnaby wielokrotnie ładować... Obecnie używam baterii litowych Maxell CR2032.

Niestety juz kupiłem pokrowiec od Amazona bez lampki (wówczas uważałem, że osobna lampka zapewni mi lepsze oświetlenie), więc kupowanie drugiego z wbudowaną lampką nie wchodzi w grę. Jakie więc mam opcje ? Da się coś zrobić czy jestem skazany na okresowe wymienianie baterii ?


04 lis 2011 2:19:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 wrz 2011 10:18:05
Posty: 30
eCzytnik: Kindle Keyboard 3G
Post Re: Oświetlenie Kindla - Bateria
Nie odpowiem Ci na Twoje pytanie, ale mam swoje zapytanie... Czy przy niej faktycznie czyta się wygodnie? Mimo,że źródło światła jest nad ekranem i chyba dość nisko. W miarę równomiernie oświetla ekran?


04 lis 2011 6:52:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 paź 2011 22:15:33
Posty: 26
Post Re: Oświetlenie Kindla - Bateria
Zmiana sily swiecenia jest cecha wszystkich lampek typu direct drive (gdzie diody sa podczepione wprost do baterii, bez ukladu zmieniajacego i stabilizujacego napiecie). Po prostu zmieniaj bateryjki czesciej, albo poszukaj lampki z innym zasilaniem.

Aha - akumulatorki "guzikowe" sa produkowane. Na przyklad tu mozna zamowic ladowarke Voltcraft'a:
http://www.conrad.pl/websale7/?shopid=c ... ber=200520
w cenie 39,- plus wysylka. Maja tez akumulatorki bedace odpowiednikami CR2032. Koszt 10-15 pln za sztuke.

Z wysylka wychodzi jakies 70-80 PLN. Podziel to przez 1,50 za tego Maxell'a = 46 zwyklych bateryjek.
Podziel to przez 2, to daje 23 zmiany bateryjek w Twojej lampce.
Pomnoz przez 3 tygodnie co ktore zmienasz baterie.
Podziel przez 4 tygodnie w miesiacu.
Wychodzi, ze zakup zwroci sie juz w 18 miesiacu uzytkowania. ;)

pozdrawiam,
Vituniu


04 lis 2011 11:14:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 paź 2011 21:27:09
Posty: 15
eCzytnik: Kindle
Post Re: Oświetlenie Kindla - Bateria
pixel70 napisał(a):
Nie odpowiem Ci na Twoje pytanie, ale mam swoje zapytanie... Czy przy niej faktycznie czyta się wygodnie? Mimo,że źródło światła jest nad ekranem i chyba dość nisko. W miarę równomiernie oświetla ekran?


Jest to bardzo wygodna lampka i można ją spokojnie ustawić tuż nad górną częścią ekranu a i tak oświetli ci cały ekran. Oczyweiście dolna część będzie ciut gorzej oświetlona ale różnica jest niewielka i z powodszeniem da się tak czytać. Ponadto gdy lampka zaczyna słabiej świecić (jak w moim przypadku, można zmieniać jej pozycje by oświetlała środek ekranu. Da to niezłe rezulataty choć ostatecznie to rozwiązanie czasowe. Przy słabej baterii lampa coraz gorzej świeci i przez to trzeba je często zmieniać...

Ktoś korzystał z tej ładowarki ? Można ładować kiedy sie chce czy trzeba rozładować akumulator do zera ?


04 lis 2011 16:34:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 paź 2011 22:15:33
Posty: 26
Post Re: Oświetlenie Kindla - Bateria
Teoretycznie litowe ogniwa mozna doladowywac.

Tylko wez pod uwage jeszcze jedno:
Np. taki Maxell ma w ofercie akumulatorki ML2032 o deklarowanej pojemnosci 65 mAh.
Cos mi sie pod lysina telepie, ze wiekszosc jednorazowych bateryjek CR2032 ma jakies 200 mAh, jesli nie wiecej.

Czytaj - zamiast zmieniac bateryjki co trzy tygodnie - bedziesz wachlowal nimi co kilka dni.
Na prawde - nie widze zadnego sensu w zakupie takiej ladowarki do tych zastosowan.

To juz lepiej podczepic pod te lampke koszyk 4x AAA... (tak, wiem jak to bedzie wygladac... ;) )


04 lis 2011 16:58:52
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2011 22:28:29
Posty: 12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp./Poland
eCzytnik: Kindle
Post Re: Oświetlenie Kindla - Bateria
Vituniu napisał(a):
Teoretycznie litowe ogniwa mozna doladowywac.
To juz lepiej podczepic pod te lampke koszyk 4x AAA... (tak, wiem jak to bedzie wygladac... ;) )


Ale jak leżysz to możesz go schować pod poduszką lub np. włożyć do kieszeni w koszuli :mrgreen:

_________________
Pozdrawiam,
Maciej.


05 lis 2011 18:42:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron