Teraz jest 19 kwi 2024 23:21:12




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Plugin ebook.pl do calibre 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lip 2011 14:21:10
Posty: 133
eCzytnik: Kindle 3
Post Plugin ebook.pl do calibre
Witam. Napisałem plugin szukający książek na stronie ebook.pl. Co prawda nigdy nic tam nie kupiłem, ale to wciąż jeden z największych sklepów z ebookami w Polsce=). Na początek kilka uwag.
1. Plugin bazuje na kodzie z wtyczki nexto napisanej przez niejakiego t3d ;). Mam nadzieję, że nie ma on nic przeciwko temu.
2. Użyłem podstawowej wyszukiwarki. Oznacza to, że działa wyszukiwanie 'moby dick', 'Herman Melville' ale 'moby dick Herman Melville' już nie. Jest też zaawansowana wyszukiwarka, która pozwala na wyszukiwanie tytułu z autorem ale nie wiem jak 'wyciągnąć' poszczególne frazy, tzn. wiem że calibre obsługuje takie coś author:ktośtam i takie coś title:cośtam. Wie ktoś jak użyć tych kluczy w wtyczce?
3. Wtyczka posiada pełną funkcjonalność. Wszystko zdaje się działać, proszę jednak o wzmożone testy;P wtyczka

Tak zupełnie przy okazji poprawiłem recepturę Dziennika Internautów i frazpc.


27 paź 2011 22:32:06
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Plugin ebook.pl do calibre
fenuks napisał(a):
Witam. Napisałem plugin szukający książek na stronie ebook.pl. Co prawda nigdy nic tam nie kupiłem, ale to wciąż jeden z największych sklepów z ebookami w Polsce=). Na początek kilka uwag.

eBook.pl to oferta Virtualo.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


27 paź 2011 22:46:45
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 12 sty 2010 21:46:39
Posty: 124
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2
Post Re: Plugin ebook.pl do calibre
fenuks napisał(a):
Witam. Napisałem plugin szukający książek na stronie ebook.pl. Co prawda nigdy nic tam nie kupiłem, ale to wciąż jeden z największych sklepów z ebookami w Polsce=). Na początek kilka uwag.
1. Plugin bazuje na kodzie z wtyczki nexto napisanej przez niejakiego t3d ;). Mam nadzieję, że nie ma on nic przeciwko temu.
2. Użyłem podstawowej wyszukiwarki. Oznacza to, że działa wyszukiwanie 'moby dick', 'Herman Melville' ale 'moby dick Herman Melville' już nie. Jest też zaawansowana wyszukiwarka, która pozwala na wyszukiwanie tytułu z autorem ale nie wiem jak 'wyciągnąć' poszczególne frazy, tzn. wiem że calibre obsługuje takie coś author:ktośtam i takie coś title:cośtam. Wie ktoś jak użyć tych kluczy w wtyczce?
3. Wtyczka posiada pełną funkcjonalność. Wszystko zdaje się działać, proszę jednak o wzmożone testy;P wtyczka

.

Error 324 (net::ERR_EMPTY_RESPONSE): The server closed the connection without sending any data.

_________________
Obecnie używam Astak 5" Easy Reader Pro
http://www.epub.republika.pl/epub.htm


28 paź 2011 4:51:59
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lip 2011 14:21:10
Posty: 133
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Plugin ebook.pl do calibre
Mori napisał(a):
eBook.pl to oferta Virtualo.

Hm, faktycznie masz rację, porównałem obie oferty i są takie same, ale ceny są inne, więc myślę, że plugin ma jakiś sens. Po drugie plugin do virtualo chyba nie działa, ponieważ po wpisaniu 'łowca snów' w pluginie virtualo nie znajduje książki, chociaż na ich stronie tak. Przeprowadziłem więcej prób i żadna nie zakończyła się sukcesem. Używam najnowszej wersji calibre.


28 paź 2011 8:20:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lip 2011 14:21:10
Posty: 133
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Plugin ebook.pl do calibre
karakan napisał(a):
Error 324 (net::ERR_EMPTY_RESPONSE): The server closed the connection without sending any data.

Mógłbyś podać więcej szczegółów jak wersja calibre, system operacyjny. Testowałem wtyczkę tylko pod Linuksem, ale sprawdzę dzisiaj czy działa pod Windowsem (powinna). Maca nie mam;( Mi wszystko działa jak należy.


28 paź 2011 8:25:44
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Plugin ebook.pl do calibre
fenuks napisał(a):
Mori napisał(a):
eBook.pl to oferta Virtualo.

Hm, faktycznie masz rację, porównałem obie oferty i są takie same, ale ceny są inne, więc myślę, że plugin ma jakiś sens. Po drugie plugin do virtualo chyba nie działa, ponieważ po wpisaniu 'łowca snów' w pluginie virtualo nie znajduje książki, chociaż na ich stronie tak. Przeprowadziłem więcej prób i żadna nie zakończyła się sukcesem. Używam najnowszej wersji calibre.

Virtualo w tym tygodniu zmieniło layout strony. Dowiedziałem się o tym wczoraj i będę poprawiał plugin. Wygląda na to, że wreszcie będzie się dało zrobić wykrywanie DRM.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


28 paź 2011 9:59:31
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Plugin ebook.pl do calibre
fenuks napisał(a):
Hm, faktycznie masz rację, porównałem obie oferty i są takie same, ale ceny są inne, więc myślę, że plugin ma jakiś sens.

Nie mówię, że nie ma. Odnosiłem się do Twojego stwierdzenia, że eBook.pl ma dużą ofertę, podczas gdy oni oferty własnej nie mają, to PP Virtualo (ze zmodyfikowanymi, jak widać, cenami). Zapewne można znaleźć sklepy z PP Nexto, które też mają niższe ceny niż strona-matka (bo zapewne uczestnicy PP rezygnują z części prowizji). Przykładem podobnie działającego sklepu jest Legimi (PP Nexto, jeśli mnie pamięć nie myli). Dla kontrastu - Gandalf, choć ma ofertę z Virtualo, ma też trochę własnych źródeł.

t3d napisał(a):
Virtualo w tym tygodniu zmieniło layout strony. Dowiedziałem się o tym wczoraj i będę poprawiał plugin. Wygląda na to, że wreszcie będzie się dało zrobić wykrywanie DRM.

Ano, Virtualo teraz ładnie prezentuje takie informacje. I dorzucili MOBI, nie zapomnij o tym (MOBI z założenia powinno być bez DRM).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


28 paź 2011 10:23:44
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 12 sty 2010 21:46:39
Posty: 124
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2
Post Re: Plugin ebook.pl do calibre
fenuks napisał(a):
karakan napisał(a):
Error 324 (net::ERR_EMPTY_RESPONSE): The server closed the connection without sending any data.

Mógłbyś podać więcej szczegółów jak wersja calibre, system operacyjny. Testowałem wtyczkę tylko pod Linuksem, ale sprawdzę dzisiaj czy działa pod Windowsem (powinna). Maca nie mam;( Mi wszystko działa jak należy.

Już wszystko OK

_________________
Obecnie używam Astak 5" Easy Reader Pro
http://www.epub.republika.pl/epub.htm


28 paź 2011 10:42:55
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Plugin ebook.pl do calibre
Mori napisał(a):
Zapewne można znaleźć sklepy z PP Nexto, które też mają niższe ceny niż strona-matka (bo zapewne uczestnicy PP rezygnują z części prowizji). Przykładem podobnie działającego sklepu jest Legimi (PP Nexto, jeśli mnie pamięć nie myli). Dla kontrastu - Gandalf, choć ma ofertę z Virtualo, ma też trochę własnych źródeł.
Legimi ma jednak coś więcej. Czasami mieli jeden tytuł w kilku cenach, bo z róźnych źródeł.

Mori napisał(a):
t3d napisał(a):
Virtualo w tym tygodniu zmieniło layout strony. Dowiedziałem się o tym wczoraj i będę poprawiał plugin. Wygląda na to, że wreszcie będzie się dało zrobić wykrywanie DRM.

Ano, Virtualo teraz ładnie prezentuje takie informacje. I dorzucili MOBI, nie zapomnij o tym (MOBI z założenia powinno być bez DRM).

Tak, widziałem, że dodali ten jeden plik mobi :D

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


28 paź 2011 10:54:32
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lip 2011 14:21:10
Posty: 133
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Plugin ebook.pl do calibre
Mori napisał(a):
Nie mówię, że nie ma. Odnosiłem się do Twojego stwierdzenia, że eBook.pl ma dużą ofertę, podczas gdy oni oferty własnej nie mają, to PP Virtualo (ze zmodyfikowanymi, jak widać, cenami).

Masz rację i jej nie masz. Wszystko zależy od interpretacji. Zauważ że nigdzie nie napisałem, że ebook.pl ma własną ofertę. Napisałem, że ma dużą ofertę, w sensie, w ich sklepie można kupić dużą ilość e-książek. Jeśli zaś jako ofertę rozumieć jako 'ebooki z własnego źródła' to Ty masz rację.


28 paź 2011 11:33:16
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Plugin ebook.pl do calibre
fenuks napisał(a):
Masz rację i jej nie masz. Wszystko zależy od interpretacji. Zauważ że nigdzie nie napisałem, że ebook.pl ma własną ofertę. Napisałem, że ma dużą ofertę, w sensie, w ich sklepie można kupić dużą ilość e-książek. Jeśli zaś jako ofertę rozumieć jako 'ebooki z własnego źródła' to Ty masz rację.

Wydaje mi się, że trzeba przyjmować definicję własnego źródła. Jeśli nie - to w ciągu paru chwil jestem w stanie wygenerować kolejną dużą ofertę - po prostu podpinając się do któregoś z PP (Nexto chyba nawet od razu hostuje gotowe rozwiązanie). Wpisz w Google: inurl:nextore.pl i zobacz, ile dużych ofert jesteś w stanie dodać do Calibre pisząc jeden plugin do Nexto.

Nie można dać się zwariować i dopuścić do zaśmiecenia Calibre wtórnymi treściami z różnych ofert tylko dlatego, że są. Jeśli w eBook.pl jest taniej - to ma to może i sens, ale generalnie trzeba to brać pod uwagę i rozwagę. Nie można dać się zwariować tylko dlatego, że ktoś ma własną domenę i design (a i to nie zawsze).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


28 paź 2011 12:01:46
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lip 2011 14:21:10
Posty: 133
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Plugin ebook.pl do calibre
Mori napisał(a):
Nie można dać się zwariować i dopuścić do zaśmiecenia Calibre wtórnymi treściami z różnych ofert tylko dlatego, że są. Jeśli w eBook.pl jest taniej - to ma to może i sens, ale generalnie trzeba to brać pod uwagę i rozwagę. Nie można dać się zwariować tylko dlatego, że ktoś ma własną domenę i design (a i to nie zawsze).

Z jednej strony rozumiem twój tok rozumowania, ale co jeśli ktoś z jakiegoś względu nie chce kupować z Virtualo, a od jednego z partnerów? Osobiście uważam, że wyszukiwarka powinna 'wypluwać' jak najwięcej wyników, byleby tylko były trafne. Nawet jeśli większość ofert będzie 'wtórna'. Co do zaśmiecenia, nieinteresujący nas plugin można łatwo zdeaktywować. Zazwyczaj problemem jest niedomiar a nie nadmiar ;)


28 paź 2011 14:47:46
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Plugin ebook.pl do calibre
Mori napisał(a):
Nie można dać się zwariować i dopuścić do zaśmiecenia Calibre wtórnymi treściami z różnych ofert tylko dlatego, że są. Jeśli w eBook.pl jest taniej - to ma to może i sens, ale generalnie trzeba to brać pod uwagę i rozwagę. Nie można dać się zwariować tylko dlatego, że ktoś ma własną domenę i design (a i to nie zawsze).

Powiem Wam, że John Schember, który kieruje branchem ze sklepami w Calibre wychodzi z bardzo podobnych założeń.

Sam się przyglądałem ebook.pl, ale uznałem że nie warto.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


28 paź 2011 15:20:28
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 22 sty 2011 0:38:12
Posty: 64
Lokalizacja: Ruda Śląska
eCzytnik: Kindle 3 Wi-Fi
Post Re: Plugin ebook.pl do calibre
t3d napisał(a):
Tak, widziałem, że dodali ten jeden plik mobi :D


Z tego co widze jest ich 6922, http://virtualo.pl/?f=format_id:6 ;)

Drugi rzut oka mówi - narazie to tylko klasyka + hallowen, wszystkie za 0 złotych ;)


28 paź 2011 16:05:50
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Plugin ebook.pl do calibre
Rano nie było klasyki

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


28 paź 2011 17:05:27
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: