Teraz jest 28 mar 2024 17:28:47




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
[Tutorial]Kolekcje kindle Calibre(NIE działa na Touch i PW) 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 12 wrz 2011 22:35:09
Posty: 2
Post Re: Kolekcje kindle - zarządzanie przez calibre - howto
Dobra, poddaję się i pisze o pomoc. Wszystko wykonałem zgodnie z instrukcją tylko... albo juz tak pozno albo ja wyjątkow tepy - jak stworzyć nową kolekcję z poziomu Calibre?


05 paź 2011 1:43:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 paź 2011 12:46:15
Posty: 5
eCzytnik: kindle 3
Post Re: Kolekcje kindle - zarządzanie przez calibre - howto
Witam,
utworzyłem sobie kolekcje wg instrukcji z 1 postu i super, tylko dlaczego dalej mam te pozycje co w kolekcji też głównym ekranie? Jak je usunąć żeby były tylko w kolekcji.
Prosze o wyrozumiałość ponieważ czytnik mam od 2 dni :)


10 paź 2011 12:54:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 cze 2011 18:01:01
Posty: 2
eCzytnik: kindle 3
Post Re: Kolekcje kindle - zarządzanie przez calibre - howto
mirekkoval napisał(a):
Dobra, poddaję się i pisze o pomoc. Wszystko wykonałem zgodnie z instrukcją tylko... albo juz tak pozno albo ja wyjątkow tepy - jak stworzyć nową kolekcję z poziomu Calibre?


Jeśli wykonałeś wszystko tak tak było podane, to przy edycji metadanych konkretnej pozycji, na górze okna masz 2 zakładki - "podstawowe metadane" i "własne metadane". W tej drugiej wprowadzasz nazwę kolekcji. I już :)

Moja praktyczna rada - lepiej utworzyć kolekcje na czytniku i już posegregowane przenieść do Calibre (czyli w menu Kindle Collections wybieramy opcję "Import Kindle collections into Calibre")


Pit73 napisał(a):
Witam,
utworzyłem sobie kolekcje wg instrukcji z 1 postu i super, tylko dlaczego dalej mam te pozycje co w kolekcji też głównym ekranie? Jak je usunąć żeby były tylko w kolekcji.
Prosze o wyrozumiałość ponieważ czytnik mam od 2 dni :)


Ja miałam podobny problem. Za każdym razem przy przenoszeniu kolekcji z calibre do czytnika pojawiały się one w dwóch miejscach. Dlatego od tamtej pory robię na odwrót, czyli tak jak pisałam wyżej.
Jeśli jednak ktoś wie jak prawidłowo przenosić kolekcje z calibre do czytnika to również proszę o radę


10 paź 2011 13:20:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 paź 2011 12:46:15
Posty: 5
eCzytnik: kindle 3
Post Re: Kolekcje kindle - zarządzanie przez calibre - howto
I dalej problem ten sam.
Tworze kolekcje na czytniku, dodaje tam pozycje z czytnika a one pojawiają się w kolekcji ale dalej są na stronie głównej czyli w dwóch miejscach.


11 paź 2011 20:12:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 cze 2011 18:01:01
Posty: 2
eCzytnik: kindle 3
Post Re: Kolekcje kindle - zarządzanie przez calibre - howto
A te podwójne książki, to są te same, co wgrywałeś przez calibre? I które miałeś w dwóch miejscach?
Czy może tworzyłeś kolekcje z nowo wgranymi pozycjami?
Bo to już by była dziwna sprawa...
Bo że podczas tworzenia kolekcji widzisz wszystkie książki jakie masz na czytniku to normalne, ale podczas normalnej "pracy" powinieneś widzieć tylko nazwy kolekcji i ewentualnie te książki, których nigdzie nie przypisałeś


11 paź 2011 21:07:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 paź 2011 12:46:15
Posty: 5
eCzytnik: kindle 3
Post Re: Kolekcje kindle - zarządzanie przez calibre - howto
Tamte kolekcje stworzone przez calibe wykasowałem. I zaczalem tworzyc kolekcje z poziomu czytnika. Później dodałem pozycje do kolekcji. Są one w kolekcji jak i na głównej stronie.
edit.
Zatrybiło :) juz jest ok.


11 paź 2011 21:30:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 paź 2011 21:34:30
Posty: 4
Post Re: Kolekcje kindle - zarządzanie przez calibre - howto
Witam
Jestem użytkownikiem czytnika od paru dni i na chwile obecną nie jestem w stanie go zarejestrować. Niestety mam problem z utworzeniem kolekcji - tj jak paru użytkownika przede mną czyli książki pokazują mi się w kolekcji jak i na głównym ekranie. Przy próbie usunięcia z głównego ekranu, książki usuwane są również z kolekcji. Czy istniej sposób na obejście tego bez rejestracji - nie mogę tworzyć kolekcji z poziomu czytnika.
Pozdrawiam i liczę na wyrozumiałą odpowiedź


30 paź 2011 13:58:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 kwi 2011 17:58:56
Posty: 1
Post Re: Kolekcje kindle - zarządzanie przez calibre - howto
Pit73 napisał(a):
Tamte kolekcje stworzone przez calibe wykasowałem. I zaczalem tworzyc kolekcje z poziomu czytnika. Później dodałem pozycje do kolekcji. Są one w kolekcji jak i na głównej stronie.
edit.
Zatrybiło :) juz jest ok.


Podzieli się Pan tym cudownym rozwiązaniem? Bo po zmianie komputera i ściągnięcie wielu książek męczę się z tym samym :(


07 gru 2011 0:45:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 cze 2011 10:27:50
Posty: 76
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Kolekcje kindle - zarządzanie przez calibre - howto
Witam.
Pobawiłem się ostatnio z kolekcjami w Calibre i po kilku wersjach na razie optymalnym rozwiązaniem jest taka koncepcja:

1. W "Preferencje" - "Przesyłanie książek na urządzenie" mam taki wpis:

{author_sort:switch(^[A-C],[A - C],^[D-F],[D - F],^[G-I],[G - I],^[J-L],[J - L],^[M-O],[M - O],^[P-S],[P - S],^[T-W],[T - W],^[X-Z],[X - Z],[Other])}/{author_sort}/{series}/{author_sort} - {series} {series_index:0>2s|| - } {title}

Na czytniku książki są sortowane w odpowiednich katalogach wg autorów, czy autorzy od A do D w katalogu [A - C] i tak dalej odpowiednio pierwsze litery nazwisk autorów. Oczywiście można te katalogi inaczej podzielić, ale przyjałem ich tyle i na razie nie będę tego zmieniał.
W "Other" lądują wszelkie pliki, które nie mają nazwy autora.

Podczas edycji metadanych książek trzymam się zasady:
- "Tytuł" i pole "Sortowanie wg tytułu" pozostawiam jednakowe.
przykład: Pan midszypmen Hornblower
- W "Autorzy" wpisuje autora w kolejności nazwisko i imiona, nazwisko a w polu "Sortowanie wg autora" dokładnie tak samo, anie jak proponuje Calibre
przykład: Forester Cecil Scott

Dzięki temu autor ląduje na czytniku w odpowiednim katalogu [D-F]
W pole "Cykl" wpisuje nazwę serii, jeśli oczywiście powieść do niej należy, w tym wypadku to: Powieści Hornblowerowskie i dzięki temu w podkatalogu autora tworzy się katalog z nazwą: Powieści Hornblowerowskie, a dopiero w nim same części serii.
Gdybym miał inną powieśc tego autora spoza serii, to pole "Cykl" pozostawiam puste i książka na czytniku ląduje bezposrednio w katalogu autora.
W pole "Numer" wpisuje kolejne tomy 1,2,3 i ostatecznie po eksorcie przez Calibre na czytnik książka ląduje odpowiednio w [D - F]\Forester Cecil

Scott\Powiesci Hornblowerowskie pod nazwą Forester Cecil Scott - Powiesci Hornblowerowskie 01 - Pan midszypmen Hornblower.mobi
Gdy brak jednego autora, bo jest to np. zbiór opowiadań to można w pole "AUtorzy" wpisac Antologie i taki plif trafi do [A - C]\Antologie

Uwaga: Gdybym wpisywał imiona inicjałami Forester C. S. to w "Sortowanie wg autora" wpisuje Forester C. S bez kropki na końcu, aby na czytniku nie utworzył się katalog Forester C. S_ tylko Forester C. S Taka małą rzecz, ale czasem estetyka też ważna ;)

Same newsy z kolei trafiają mi bezpośrednio do documents\news a czasem do [M-O]\Newsy. Tę kwestię muszę jeszcze rozgryźć dlaczego tak się dzieje. Mam na myśli newsy wysyłane tylko przez Calibre.


Teraz kolej na nazwę książki na samym Kindle

2. W "Preferencje" - "Panel kontrolny metadanych" tworzę taki wpis:
Format: mobi
Urządzenie: Kindle2
Szablon źródłowy: {series:|| }{series_index:0>2s|[|] }{title}
Polemiejsce przeznaczenia: title

Oznacza to, że w miejsce tytułu wprowadza schemat: nazwa serii [kolejny tom] tytuł
przykład: Powieści Hornblowerowskie [01] Pan Mindszyp Hornblower, a w autorze zostaje Forester Cecil Scott

Problem jak na razie wynika taki, że jest to bardzo długi wpis w nazwie na czytniku, więc można np. ręcznie skrócić nazwę serii na skrót Pow_Horn, czy co komu pasuje. Niektóre wpisy w skrypt automatycznie skrócą nazwę serii do pierwszych liter, lub nawet 3 pierwszych i wtedy wyjdzie PowHor, ale już wolę to robić ręcznie, w zależności jak to wizualnie spasuje.

Pobawię się jeszcze z modyfikacjami i jak coś jeszcze poprawi katalogowanie na czytniku to dam znać.

P.S.
Opis konfiguracji i działanie samej wtyczki "kindle collections" jest na pierwszej stronie w poście @Ikara


24 kwi 2012 19:47:37
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2011 0:39:56
Posty: 229
eCzytnik: Kindle 3, 3G WiFi
Post Re: Kolekcje kindle - zarządzanie przez calibre - howto
Ja tez na poczatku do tworzenia kolekcji uzywalem Calibre , wiem ze mozna zmieniac metadane, ale prawde mowiac wkurzylo mnie to - dla mnie taki kombajn co jest do wszystkiego to jest do niczego. Wiem ze wiekszosc z was uzywa Calibre do tworzenia kolekcji ale ja sie juz przyzwyczaiłe ze Calibre uzywam tylko do konwersji z formatu na format - natomiast kolekcje na Kindlu 3 utworzylem recznie i przez send to kindle wysylam sobie na kundelka i potem tylko w K3 przycisnac głowny przycisk w prawo i od razu wyskakuje dodaj do kolekcji i masz wybor. Ostatecznie nie wrzucamy przeciez tysiecy ksiazek tylko jedna raz na jakis czas - moze inni robia to Calibre bo sie nauczyli i przyzwyczaili ale ja na poczatku jako nowuy user miałem z tym problemy i sprawe ułatwiam sobie w ten sposom No sklamałbym bo uzywam jeszcze Calibre do zmiany metadanych zeby tytuł i autor byl na odpowiednim miejscu i konwertuje na mobi.


25 kwi 2012 7:20:27
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Kolekcje kindle - zarządzanie przez calibre - howto
Ackbar: bardzo fajny schemat :) Nie rozumiem tylko głównego założenia:
Cytuj:
Na czytniku książki są sortowane w odpowiednich katalogach wg autorów, czy autorzy od A do D w katalogu [A - C] i tak dalej odpowiednio pierwsze litery nazwisk autorów.


Po co robić kolekcje według liter nazwisk autorów, skoro podobnie działa kindlowe sortowanie według autora? Sortuję, wpisuję pierwszą literę nazwiska autora i przechodzę do strony gdzie się zaczynają np. autorzy na literę S.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


25 kwi 2012 10:38:05
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 27 cze 2011 10:27:50
Posty: 76
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Kolekcje kindle - zarządzanie przez calibre - howto
Nie napisałem, że kolekcję tworzę na podstawie autora. Miałem na myśli sortowanie książek na czytniku, w tym sensie, aby autorzy byli jakoś poukładani wg liter jak to w bibliotece, a nie wszystko wrzucone w jeden folder. A ogólnie wszystko to po to, aby właśnie nie bawić się w ręczne dopisywanie książek, czy newsów na czytniku.

Mam dziesiątki różnych instrukcji, pomocy, informacji potrzebnych do pracy i taka organizacja wyjątkowo mi ułatwia pracę, zwłaszcza jak komuś mam coś gotowego udostępnić, to od razu wiem, gdzie to leży na czytniku.


25 kwi 2012 11:27:02
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2011 13:30:29
Posty: 159
Lokalizacja: K-ce / Sarnów
eCzytnik: Kindle Touch, iPod Touch.
Post Re: Kolekcje kindle - zarządzanie przez calibre - howto
Cytuj:
Problem jak na razie wynika taki, że jest to bardzo długi wpis w nazwie na czytniku, więc można np. ręcznie skrócić nazwę serii na skrót Pow_Horn, czy co komu pasuje. Niektóre wpisy w skrypt automatycznie skrócą nazwę serii do pierwszych liter, lub nawet 3 pierwszych i wtedy wyjdzie PowHor, ale już wolę to robić ręcznie, w zależności jak to wizualnie spasuje.


Można obcinanie ustawić na sztywno, rozszerzając formułę {series} do np. {series:.10} - oznacza, że przy przesyłaniu nazwa zostanie okrojona do pierwszych 10 liter. Wartość oczywiście dowolna. Walczyłem ogólnie z tym wpisem, i udało mi się go rozszerzyć do takiej formy:
Kod:
{series:.10}{series_index:>3.1f| [|] }{title}

Czyli:
seria (ograniczona do 10 znaków) [numer w serii, bez zera na początku, 3 cyfry, z czego jedna po kropce] tytuł.

mam kilka pozycji w calibre w formacie 3.50, więc uznałem że tak będzie najwygodniej. Cyferki można na własny użytek wstawić dowolne. 3 wychodzi na 3.0, więc można jeszcze popracować.

Inny tweak: rozszerzyłem Twój szablon o linię authors, a wpisałem tam:
Kod:
{author_sort}

I teraz mimo, że wyświetla mi autora w formacie Imię Nazwisko, sortuje już po nazwisku :)

Mam nadzieję, że się komuś przyda :)


01 maja 2012 13:42:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 maja 2014 22:01:56
Posty: 1
eCzytnik: Kindle 5
Post Re: Kolekcje kindle - zarządzanie przez calibre - howto
Tomczi napisał(a):
Witam
Jestem użytkownikiem czytnika od paru dni i na chwile obecną nie jestem w stanie go zarejestrować. Niestety mam problem z utworzeniem kolekcji - tj jak paru użytkownika przede mną czyli książki pokazują mi się w kolekcji jak i na głównym ekranie. Przy próbie usunięcia z głównego ekranu, książki usuwane są również z kolekcji. Czy istniej sposób na obejście tego bez rejestracji - nie mogę tworzyć kolekcji z poziomu czytnika.
Pozdrawiam i liczę na wyrozumiałą odpowiedź



Witam, mam taki sam problem jak cytowany powyżej użytkownik, czy znajdzie się ktoś do rozwiązania problemu? Byłabym wdzięczna.


07 maja 2014 22:08:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 wrz 2012 1:11:34
Posty: 33
eCzytnik: kindle 3
Post Re: [Tutorial]Kolekcje kindle Calibre(NIE działa na Touch i
Późno jest albo jakiś tępy jestem i za czorta nie mogę zrozumieć jak jedną książkę przypisać do wielu kolekcji.

Czy ja dobrze rozumiem, że każda kolekcja musi mieć swą kolumnę ?


26 paź 2015 2:47:35
Zobacz profil ICQ
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: