Teraz jest 28 mar 2024 14:35:08




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 130 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona
Kindle 3 dla początkujących 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 06 paź 2011 22:41:03
Posty: 10
Post Re: Kindle 3 dla początkujących
Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum, gdyż jeszcze nie jestem posiadaczem czytnika Kindle. Jednak od dłuższego czasu planuje kupić. Dziś jednak przykra wiadomość o doliczaniu Vatu zmusiła mnie do szukania nowych rozwiązań zakupowych.

Tutaj mam pytanie, jeżeli mieszkający w USA znajomy zakupi Kindle i przywiezie mi go do Polski, to Kindle będzie zarejestrowany na niego. Czy jest jakaś możliwość, żebym to jednak ja posiadał czytnik w swoim koncie Amazon, żebym to ja mógł się zająć gwarancją w razie wypadku i żebym to ze swojego konta na czytnik kupował książki na amazonie?


06 paź 2011 22:44:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Kindle 3 dla początkujących
Można łatwo przerejestrować czytnik, ale może być problem z realizacją gwarancji przy kupionym w USA.


07 paź 2011 0:56:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 paź 2011 22:41:03
Posty: 10
Post Re: Kindle 3 dla początkujących
Będzie to czytniki bez reklam, więc mam nadzieję, że nie będzie problemu, w końcu te czytniki są oferowane na cały świat.

W dodatku zawsze jest opcja, że można zapakować zamówienie jako prezent, więc myślę, że Amazon ma świadomość, że nie musi to być prezent dla kogoś w USA :)

Jak da się przerejestrować to super ;) Dzięki za odpowiedź


07 paź 2011 9:50:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Kindle 3 dla początkujących
Na stronach Amazonu Kindle dla USA i Kindle dla reszty świata widnieją jako oddzielne produkty. Ale raczej nie powinno być problemu.


07 paź 2011 10:09:24
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 paź 2011 12:38:25
Posty: 24
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: Kindle 3 , PB Touch HD2
Post Re: Kindle 3 dla początkujących
Witam
Stałem się właśnie (zobaczymy czy ) szczęśliwym posiadaczem Kindle 3 WiFi, choć jeszcze teoretycznie bo czytnik kupiony, ale jeszcze nie dotarł.
Teraz zaczynają się schody, jak napisałem w innym wątku jestem w wieku gdy w szkołach nauczano jedynie j. rosyjskiego jako jedynie słusznego i stąd moje pytanie.
Czy może jest dostępna gdzieś w sieci (przetłumaczona przez dobrych ludzi) instrukcja do Kindle 3 po polsku ?

Czytam to forum już od jakiegoś czasu, ale nie będę udawał że rozumiem co czytam :oops:
Piszecie że obsługa tego urządzenia jest prosta, ale przyznam, ze czytałem wątki o spolonizowaniu Kindla i dla mnie to nie jest proste :?

Pomóżcie proszę Dinozaurowi :)


26 paź 2011 19:10:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Kindle 3 dla początkujących
Jak Kindle trafi do ręki to jego obsługa nie będzie trudna, naprawdę nie ma czego szukać w instrukcji. Pamiętaj tylko, aby po otrzymaniu od razu podłączyć go do ładowania. Szybko się nauczysz obsługi, bo jest dość intuicyjna, jedynie przeglądanie listy książek oraz opcji może z początku wydawać się dziwnie rozwiązane, bo jesteśmy przyzwyczajeni do innych urządzeń - tu nawet lista książek zachowuje się jak książka w tym sensie, że żeby zobaczyć kolejne musimy przewrócić stronę, a nie próbować np. przewijać w dół czy w bok. Naprawdę łatwiej będzie zapytać o coś tu na forum, jeśli sprawi problemy, niż szukać tego w instrukcji, nawet jeśliby była po polsku.


26 paź 2011 19:20:12
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 paź 2011 12:38:25
Posty: 24
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: Kindle 3 , PB Touch HD2
Post Re: Kindle 3 dla początkujących
Jeśli można to mam następne pytanie.
Kupiłem używanego Kindle, który został wcześniej zarejestrowany na Amazon przez poprzedniego użytkownika. Wiem, że On musi go wyrejestrować, a ja powinienem go zarejestrować ponownie by stworzyć swoje konto.
Jak wygląda dokładnie taka procedura i czy osoba taka jak ja nie znająca angielskiego da sobie z tym radę ?


26 paź 2011 20:33:50
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Kindle 3 dla początkujących
Konto musisz sobie założyć w Amazonie. Podczas rejestracji musisz podać tylko swój mail, imię i nazwisko, datę urodzenia i hasło. Nic specjalnego. Następnie w samym urządzeniu wybierasz w ustawieniach opcję Deregister (chyba, że już wyrejestrowany), a następnie Register, by się zarejestrować (podając maila i hasło, których użyłeś do założenia konta w Amazonie). Tylko pamiętaj, że do tego potrzebne jest Ci połączenie z Siecią (WiFi/3G).

I tak, osoba, która nie zna specjalnie angielskiego powinna sobie poradzić. W najgorszym wypadku posiłkuj się Google Translate - poetycki przekład to nie będzie, ale powinien rozwiać Twoje wątpliwości.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


26 paź 2011 20:42:42
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 paź 2011 12:38:25
Posty: 24
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: Kindle 3 , PB Touch HD2
Post Re: Kindle 3 dla początkujących
Dziękuję bardzo
Będę próbował ja czytnik do mnie dojdzie. W domu i w pracy mam sieć WiFi, więc może dam radę. Jak nie to mam nadzieję, że nie pogniewacie się jak jeszcze o coś spytam, a pewno tak będzie :oops:

edit:
Założyłem konto na Amazon.com (samodzielnie) juuuu huuuu :mrgreen:
Teraz zostało zarejestrowanie czytnika jak przjdzie.


26 paź 2011 21:37:31
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Kindle 3 dla początkujących
Powodzenia! To już tylko kwestia wpisania maila i hasła w ustawieniach, więc nie jakaś strasznie wymagająca rzecz. Dasz radę!

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


26 paź 2011 22:20:27
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 30 paź 2011 13:57:19
Posty: 4
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: Kindle 3 dla początkujących
mam problem z tapetami, odblokowałem je ale jak wgrywam do katalogu
linkss\screensavers to niestety nie pokazuja sie gdy wygaszam Kindle
wgrywam własne jak i gotowe, które mają odpowiednie parametry

jest plik: 00_you_can_delete_me.png który jedynie działa jako wygaszacz
i mogę wówczas swój plik dać podmieniając pod niego

zalożyłem katalog random(musi być pusty) aby zmienial co chwile inne tapety ale nie dziala
jak to jest z tymi tapetami?

wgrałem jedynie Jailbreak i odblokowalem tapety, mam wersje 3g zaktualizowana do ver. 3.3

... z ostatniej chwili: zaczeło chodzić choć nic nie zrobiłem ... może musiało to nabrać "mocy"?


30 paź 2011 23:21:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 sty 2011 0:38:12
Posty: 64
Lokalizacja: Ruda Śląska
eCzytnik: Kindle 3 Wi-Fi
Post Re: Kindle 3 dla początkujących
To nie ma być katalog, tylko plik random, bez rozszerzenia. I po każdej zmianie tapet trzeba zrestartować kindla.


31 paź 2011 12:45:21
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 paź 2011 12:38:25
Posty: 24
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: Kindle 3 , PB Touch HD2
Post Re: Kindle 3 dla początkujących
Przepraszam ale to mój pierwszy dzień z czytnikiem i mam pytanie może głupie pytanie, ale jak dodać do istniejącej kolekcji na Kindlu 3 następną książkę tego samego autora.
Jak dodaję za pomocą Calibre to wrzuca ro do katalogu głównego jako osobną pozycję :(


31 paź 2011 15:46:54
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 kwi 2011 19:15:50
Posty: 131
Lokalizacja: Kozienice
eCzytnik: kindle 3
Post Re: Kindle 3 dla początkujących
Dinozaur, kliknij prawą stronę czterokierunkowego przycisku, otworzy się meni, pierwsza pozycja to "dodaj do kolekcji".


31 paź 2011 18:18:20
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 paź 2011 12:38:25
Posty: 24
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: Kindle 3 , PB Touch HD2
Post Re: Kindle 3 dla początkujących
Dzięki piotr.p42, tej funkcji nie widziałem wcześniej mimo że szukałem i spodziewałem się że coś podobnego powinno być. Wydaje mi się że pojawiła się dopiero po zarejestrowaniu Kindla. Ale już jest i dzięki za pomoc :)

Mam jeszcze pytanie co do jakości odtwarzanego dźwięku z MP3 Pleyera, czy u was także jest taki płaski i nijaki jak u mnie, czy to może moje słuchawki są takie kiepskie ?
Są gdzieś funkcje ustawiania odtwarzania, np kolejność utworów czy ustawianie jakości dźwięku ?


01 lis 2011 10:47:32
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 130 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: