Teraz jest 28 mar 2024 15:35:03




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
[PDF -> mobi] Zachowana struktura stron? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 20 sie 2011 0:46:50
Posty: 10
Post [PDF -> mobi] Zachowana struktura stron?
Witam,

od nie dawna zainstalowałem calibre, przeczytałem wszystkie posty na forum, natomiast zastanawia mnie, czy można zrobić tak, żeby przekonwertować np. książkę w formacie pdf do .mobi z zachowaniem struktury strony.
Chodzi mi o to, że często w książkach macie prawie całą stronę pustą, dopiero na dole autor umieszcza dedykacje. Czy jest taka możliwość, żeby stworzyć plik w formacie .mobi, który tak to pokaże? To znaczy na ekranie Kindle'a wyświetli się pusta strona, jedynie z krótką dedykacją na dole?

Albo, tak jak to czasami jest robione w książkach - pusta strona z dużym "Rozdział n-ty" na środku i dopiero na następnej stronie tekst.

Znacie na to jakieś sposoby? Może jest jakaś opcja w kalibre, której nie zauważyłem?


11 wrz 2011 15:45:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 sie 2011 13:26:51
Posty: 46
eCzytnik: Kobo Aura HD
Post Re: [PDF -> mobi] Zachowana struktura stron?
To nie jest takie proste, bo w w formacie paginacja jest płynna. Tj - zmieniasz rozmiar czcionki w czytniku, i zmienia się ilość stron. Teoretycznie można by próbować utrzymać formatowanie z worda, ale to może być bardzo mozolne, efekt będzie różny. Np. dla czcionki 12 będzie OK, ktoś zmieni na większą i wszystko weźmie w łeb.....
Ciężko to widzę...
Ale próbuj edytować plik HTML, i potem ładuj go przez calibre - zobaczysz co wyjdzie. Albo jeszcze lepiej - podglądaj w emulatorze czytnika na PC.

_________________
Zapraszam w Karkonosze! Cisza i spokój... Domki w górach


Ostatnio edytowano 11 wrz 2011 19:04:43 przez Buber, łącznie edytowano 1 raz



11 wrz 2011 18:55:57
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 20 sie 2011 0:46:50
Posty: 10
Post Re: [PDF -> mobi] Zachowana struktura stron?
Właśnie bawiłem się w Wordzie, niestety i tak nie dało rady. Wydaje mi się, że od samego początku pomysł ten jest zdany na porażkę ze względu właśnie na tę umiejętność Kindla do przystosowywania ilości słów do strony w zależności od wielkości tekstu. Nie wiem, jeszcze spróbuję z HTML'em - zobaczymy co z tego wyjdzie :)


11 wrz 2011 19:02:29
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: [PDF -> mobi] Zachowana struktura stron?
Powinno się dać takie coś uzyskać za pomocą stylizacji CSS w epubie. Ale nie ma gwarancji, że czytnik to zrozumie zgodnie z naszymi intencjami. Podobny problem miał ktoś, kto chciał wyświetlać książki na nieuszkodzonej części stłuczonego ekranu. Jest taki wątek na forum.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


11 wrz 2011 19:11:51
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 20 sie 2011 0:46:50
Posty: 10
Post Re: [PDF -> mobi] Zachowana struktura stron?
t3d napisał(a):
Powinno się dać takie coś uzyskać za pomocą stylizacji CSS w epubie. Ale nie ma gwarancji, że czytnik to zrozumie zgodnie z naszymi intencjami. Podobny problem miał ktoś, kto chciał wyświetlać książki na nieuszkodzonej części stłuczonego ekranu. Jest taki wątek na forum.


Muszę przyznać, że miał większą motywację ode mnie, ja chcę tylko, żeby ładniej wyglądało :)

Jeszcze za HTML się nie wziąłem, na razie próbuje jeszcze innego sposobu, który przeszedł mi do głowy. Jak coś się uda, to dam znać :)


11 wrz 2011 19:26:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron