Teraz jest 29 mar 2024 17:45:21




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Digitalizacja domowych zbiorów 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 28 sie 2011 22:24:04
Posty: 8
eCzytnik: Amazon Kindle 3
Post Re: Digitalizacja domowych zbiorów
kobzart napisał(a):
Skaner do książek ma wady których unikniesz konstruując własny:
a) format
- w skanerze do książek większy format wymaga skanowania pojedynczych stron, a gdy skanujesz jakieś grubsze tomisko to trzeba je za każdym razem podnosić (choć to będzie zaletą dla chcących podbudować masę mięśniową ;) )


Planuję skanować głównie książki o dość standardowych wymiarach, tomiska raczej mi nie grożą chociaż nigdy nie wiadomo :)


kobzart napisał(a):
b) czas
- skaner o którym wspomniałeś na początku Plustek OpticBook 3600 skanuje w najlepszym wypadku z prędkością 3,5 sek./str + czas na otwarcie klapy + przewrócenie strony + zamknięcie klapy - będąc szybkim jak błyskawica zajmie Ci to dodatkowe 3-4 sek = min. 6,5 sek. (w praktyce prawie nieosiągalne) na jedną stronę.
-DIY skaner: przyciskasz spust migawki aparatu i robisz zdjęcie (1s) + podnosisz docisk jedną ręką, a drugą kartujesz (1-2 sek) + dociskasz (1s) = w najgorszym przypadku 5 sek. (choć ja mam spust migawki zamontowany na rączce przez co zdjęcie jednej strony trwa nie więcej niż 3 sek.)


Jeżeli chodzi o czas, zgadzam się jak najbardziej. Zgadzam się również, że czas 6,5 sekundy na stronę jest dość nieosiągalny w przypadku wspomnianego skanera, nie mam powodu, natomiast jeśli chodzi o DIY skanner, nie mam powodów, żeby Ci nie wierzyć :) Bardziej niż czas poświęcony na skanowanie myślę teraz o przestrzeni, jaką musiałbym przeznaczyć na samo zestawienie maszynerii. Zdjęcia, które widziałem, wskazują, iż skaner wymaga dość dużo miejsca. Widzę minę mojej partnerki, kiedy przychodzi do domu i pyta mnie co to jest to dziwne coś na stole w jadalni, a ja z triumfem odpowiadam, że skaner do książek :) Musiałbym chyba zejść do piwnicy z całym projektem :)

kobzart napisał(a):
Nowy Plustek Opticbook 3600 kosztuje w przedziale 820-1200 zł. Mając budżet 1000 zł możesz kupić sobie dwa używane aparaty cyfrowe + materiały na zbudowanie DIY skanera i jak wydasz te pieniądze mądrze to jeszcze Ci zostanie na książki ;)


Myślałem bardziej o polowaniu na używany, więc budżet spada do, mam nadzieję, 500 - 600 PLN :) chociaż wydaje mi się, że to nie to jest tutaj priorytetem.

Chociaż uważam, że argumenty przemawiające za samodzielną budową skanera jest dość rozsądne to jednak cały czas nie jestem pewien... Muszę poświęcić trochę czasu na dokładną lekturę forum, do którego link podałeś :)

Pozdrawiam :)


05 wrz 2011 0:30:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: