Teraz jest 29 mar 2024 1:16:31




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
pterminal i m90 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 18 sty 2010 0:15:05
Posty: 10
eCzytnik: Boox M90
Post pterminal i m90
t3d: wydzielone z wątku o testach m90

Skompilowałem pterminal z nowym sdk (z open booxa), zmieniając rozmiar ekranu. Uwaga, ta wersja ma za duży rozmiar na czytniki 6 calowe, przez co na tych czytnikach może być niemożliwe wyjście z programu. Na nowiutkim M90 program działa bardzo dobrze (choć dogłębnie to go nie testowałem).

Kod źródłowy w paczce. Wszystkie zażalenia proszę o przekierowanie do /dev/null.
Oryginalny autor - Michał Placek.

http://depositfiles.com/files/zkg9rioi6


31 sie 2011 21:06:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2011 0:11:04
Posty: 195
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
zjarek napisał(a):
Skompilowałem pterminal z nowym sdk (z open booxa), zmieniając rozmiar ekranu. Uwaga, ta wersja ma za duży rozmiar na czytniki 6 calowe, przez co na tych czytnikach może być niemożliwe wyjście z programu. Na nowiutkim M90 program działa bardzo dobrze (choć dogłębnie to go nie testowałem).

Kod źródłowy w paczce. Wszystkie zażalenia proszę o przekierowanie do /dev/null.

echo ekran duży ale czcionka mała i nic nie widać > /dev/null
echo ponadto nie widać znaków (poza pierwszym wprowadzonym) a klawiatura stale ma podświetlone H >> /dev/null

Poza tym ładnie z Twojej strony, że się za to wziąłeś :)


01 wrz 2011 20:44:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 sty 2010 0:15:05
Posty: 10
eCzytnik: Boox M90
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
To było szybkie sprawdzenie, czy SDK działa. Teraz na początku spróbuje powiększyć czcionkę i zmienić update ekranu (znalazłem już nawet miejsce gdzie są dwie wersje, na pearla i na nie pearla, powinno pomóc). Ma ktoś może dokumentację do sdk, bo dev.onyxcommunity.com leży?


01 wrz 2011 21:08:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2011 0:11:04
Posty: 195
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
zjarek napisał(a):
To było szybkie sprawdzenie, czy SDK działa. Teraz na początku spróbuje powiększyć czcionkę i zmienić update ekranu (znalazłem już nawet miejsce gdzie są dwie wersje, na pearla i na nie pearla, powinno pomóc). Ma ktoś może dokumentację do sdk, bo dev.onyxcommunity.com leży?


Wygląda na pierwszy rzut oka że miganie kursora jakoś "wiesza" ekran. Może sie mylę ale wydaje mi się, że M90 nie daje rady migać tego kursora i kolejne znaki jakoś są blokowane (zlewają się z kursorem).
Co do SDK to nie mam niestety. Próbowałem szukać ale jak na razie nic. Może prąd im wysiadł i zaraz włączą :)


01 wrz 2011 21:28:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2011 0:11:04
Posty: 195
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
zjarek napisał(a):
To było szybkie sprawdzenie, czy SDK działa. Teraz na początku spróbuje powiększyć czcionkę i zmienić update ekranu (znalazłem już nawet miejsce gdzie są dwie wersje, na pearla i na nie pearla, powinno pomóc). Ma ktoś może dokumentację do sdk, bo dev.onyxcommunity.com leży?


Podałem na poniższe forum:
http://www.onyx-ereader.pl/forum/8-opro ... rt=42#1834


02 wrz 2011 21:26:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2011 0:11:04
Posty: 195
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
No i dostałem odpowiedź:

https://github.com/onyx-intl/booxsdk


03 wrz 2011 17:06:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 sty 2010 0:15:05
Posty: 10
eCzytnik: Boox M90
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
Wersja uaktualniona pterminal dla M90- da się coś zrobić. Litery się pojawiają z opóźnieniem jednego naciśnięcia (wyniki też), ale da się temu zaradzić wciskając po komendzie 2 razy enter. Spróbuje zagłębić się w tę kontrolkę QTermWidget w celu poprawienia. Czcionka także ma już sensowną wielkość i jest o stałej szerokości.
http://depositfiles.com/files/5j7b2un


04 wrz 2011 19:38:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2011 0:11:04
Posty: 195
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
zjarek napisał(a):
Wersja uaktualniona pterminal dla M90- da się coś zrobić.

Fajnie :)
Cytuj:

Litery się pojawiają z opóźnieniem jednego naciśnięcia (wyniki też), ale da się temu zaradzić wciskając po komendzie 2 razy enter.

Chodzi o wyniki jak mniemam.
Cytuj:

Spróbuje zagłębić się w tę kontrolkę QTermWidget w celu poprawienia. Czcionka także ma już sensowną wielkość i jest o stałej szerokości.
http://depositfiles.com/files/5j7b2un


Podany adres jest chybiony :(


04 wrz 2011 19:43:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 sty 2010 0:15:05
Posty: 10
eCzytnik: Boox M90
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
Sprawdziłem już teraz link: http://depositfiles.com/files/jjjp4sx7u


04 wrz 2011 19:53:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2011 0:11:04
Posty: 195
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
zjarek napisał(a):
Sprawdziłem już teraz link: http://depositfiles.com/files/jjjp4sx7u


Dzięki. Na razie jednak strona stwarza problemy jakoby rzekomo dla "naszego kraju" jest zablokowana. :)
Spróbuję za chwilę.


04 wrz 2011 19:56:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2011 0:11:04
Posty: 195
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
zjarek napisał(a):
Spróbuje zagłębić się w tę kontrolkę QTermWidget w celu poprawienia. Czcionka także ma już sensowną wielkość i jest o stałej szerokości.

Teraz można coś kombinować (widok super - biały terminal i czarna czcionka)! :)
Natomiast nie ma klawisza Escape. Jak się otworzy vi (edytor tekstowy) nie ma jak nic zrobić bo:
1. Żeby wejść w dany tryb potrzebny jest Escape
2. Żeby pisać musi być widać co piszesz i Entera (o ile pamiętam?) nie za bardzo można używać
3. Żeby wyjść musi być Escape (sekwencja Esc, WQ:, Enter).

Ale zawsze można pochodzić po katalogach i popatrzeć sobie. :)
Zresztą nie wiem czy zapisany plik po restarcie nadal tam będzie (wgra się czysty firmware i koniec?).


04 wrz 2011 20:13:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2011 0:11:04
Posty: 195
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
Tzn żeby wejść w tryb edycji (pisania) wystarczy wcisnąć 'i' ale żeby wejść w inne tryby musi być Esc (wyjście z trybu).


04 wrz 2011 20:15:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 sty 2010 0:15:05
Posty: 10
eCzytnik: Boox M90
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
Nie sprawdzałem vi, wydawało mi się, że jak nie ma ed, to vi też nie ma. Rzeczywiście, niedopatrzenie. Klawisz powrotu działa jak esc, ale nie jest wysyłany do konsoli, spróbuje to naprawić, ale to już pewnie jutro, bo jeszcze dzisiaj muszę coś zrobić (ach ta prokrastynacja).

//edit Ogólnie terminal na ekranie dotykowym nie jest czymś najwygodniejszym. Spróbuje skompilować sshd, powinno być o wiele wygodniejsze.


04 wrz 2011 20:52:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2011 0:11:04
Posty: 195
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
zjarek napisał(a):
Nie sprawdzałem vi, wydawało mi się, że jak nie ma ed, to vi też nie ma. Rzeczywiście, niedopatrzenie. Klawisz powrotu działa jak esc, ale nie jest wysyłany do konsoli, spróbuje to naprawić, ale to już pewnie jutro, bo jeszcze dzisiaj muszę coś zrobić (ach ta prokrastynacja).

//edit Ogólnie terminal na ekranie dotykowym nie jest czymś najwygodniejszym. Spróbuje skompilować sshd, powinno być o wiele wygodniejsze.


Który to "Powrót"? Niektóre kompy maja "Return" ale to Enter ???
SSHD? Czyli serwer SSH? Co ma to dać?


04 wrz 2011 20:54:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 sty 2010 0:15:05
Posty: 10
eCzytnik: Boox M90
Post Re: pterminal i m90
SSHD ma dać dostęp do systemu przez net, przyda się do wgrywania/testowania programów. A ten klawisz o którym mówiłem to ta zawinięta strzałeczka z prawej strony (przy normalnej orientacji ekranu z lewej, ale mi o wiele bardziej pasuje ten czytnik w trybie obróconym o 180 stopni), na razie jeszcze w tym programie nic nie robi. Na klawiaturę jest mały wpływ, ponieważ jest to domyślna klawiatura z SDK openbooxa i zmienianie jej nie jest takie proste. Tymczasowo mogę dołożyć jeszcze jeden przycisk pod konsolą :).


04 wrz 2011 22:24:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron