Teraz jest 28 mar 2024 21:00:43




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Ekrany ePapierowe - porównania 
Autor Wiadomość
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Ekrany ePapierowe - porównania
Czy mi się wydaje czy Nook najlepiej wypada pod wzgl. ekranu? I jak ładnie sformatował tekst (pomijając pl litery) 8)

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


21 gru 2010 9:43:21
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Ekrany ePapierowe - porównania
Najbardziej ciekawy jestem takich zbliżeniowych porównań ekranów e-ink różnych technologii (Vizplex, Sipix) do Pearla, czyli w tym wypadku Kindle DX. Zbliżeniowych (1 na 1, nie kilka czytników w kadrze) dlatego, żeby było widać różnice nasycenia czerni w tekście jak również w grafice.
Poziom bieli tła w Pearl vs Vizplex nie powinien być znaczący i raczej nie do wychwycenia na zdjęciach, natomiast wysycenie czernią powinno być rozróżnialne, tylko trzeba odpowiednio ustawić oświetlenie i jasność zdjęć...

_________________
W Obrazek też ;)


21 gru 2010 10:22:37
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2009 11:42:45
Posty: 15
Post Re: Ekrany ePapierowe - porównania
ech... fajnie, że udało się zrobić jednocześnie fotki tylu czytnikom, ale to wg mnie nie są dobre zdjęcia porównawcze. Widać wyraźnie zmianę natężenia światła od lewej do prawej. Po lewej stronie więcej, po prawej mniej. Gdyby zadbać o równomierne oświetlenie, to dopiero wtedy można byłoby coś powiedzieć o różnicach w wyświetlaczach, zwłaszcza że te różnice nie są wielkie.


21 gru 2010 16:05:45
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Ekrany ePapierowe - porównania
Kundla, PRSa i V3 mam na co dzień, więc mogę jeszcze z nimi poeksperymentować. Ale z nookiem sprawa ma się inaczej. Nie za bardzo była możliwość zrobienia lepszych zdjęć.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


21 gru 2010 16:24:18
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2010 21:23:09
Posty: 250
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: eClicto + Kindle
Post Re: Ekrany ePapierowe - porównania
W dziale eclicto macie też zdjęcie mojego autorstwa porównujące kindla i eClicto.
Taka skromna autoreklama ;-)


21 gru 2010 18:14:31
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Ekrany ePapierowe - porównania
Wciąż tu brak porównania z bliska, przy dobrym oświetleniu dziennym, Pearl z Kindle 3 i Vizplex-a z jakiegoś innego czytnika 6 calowego.
Takie zbliżenie, w miarę możliwości z podobną czcionką na obu czytnikach ;)

_________________
W Obrazek też ;)


06 kwi 2011 22:21:57
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Ekrany ePapierowe - porównania
Przyszła pora na porównanie Pearl vs Vizplex czyli Kindle 3 vs Onyx BOOX.
Udało mi się zrobić zdjęcia - mam nadzieję, że będzie widać różnicę, bo jest widoczna jak się te dwa ekrany ma koło siebie.
Starałem się dobrać jednakowe warunki w obu, czarne okładki, jednakowa (w miarę) czionka...

W pełnym blasku słońca (biel trochę prześwietlona) - czcionka Georgia:
Obrazek

W pełnym słońcu - grafika:
Obrazek

Również w słońcu - inna czcionka Museo:
Obrazek

W końcu w miejscu zacienionym, w domu (zdjecie robiłem do góry nogami, bo mi ostrości nie chciał aparat łapać ;):
Obrazek

I jeszcze próbki "macro" w pełnym słońcu - najpierw Kindle 3 (Pearl):
Obrazek

i na koniec Onyx BOOX (Vizplex):
Obrazek

_________________
W Obrazek też ;)


26 kwi 2011 14:16:22
Zobacz profil WWW
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Ekrany ePapierowe - porównania
Nie było jeszcze porównania Kindle 2 (vizplex) vs Kindle 3 (Pearl), więc pomyślałem że zrobię.

W mocnym świetle lampki:
Obrazek

W świetle naturalnym (położyłem na parapecie):

Obrazek

W świetle naturalnym + lampka:

Obrazek

Generalnie, na pierwszy rzut oka litery na ekranie Pearl są ciemniejsze i wydają się grubsze. Z kolei tło na Pearl jest odrobinę ciemniejsze i z bardziej niebieskawym odcieniem (na zdjęciach tego jednak nie widać).

Uzupełnienie: przy analizie stron intenrnetowych używam często programu Colour Contrast Analyser. Sprawdziłem na zdjęciach, jak wygląda kontrast dla tych dwóch typów ekranu i oto co wyszło:

Viziplex
3,4:1
4,0:1
4,5:1
4,7:1 (największy przy oświetleniu lampką)

Pearl
4,6:1
5,0:1
5,1:1
6,6:1

Rozrzut spory w zależności od miejsca, no i same zdjęcia też nie są równomiernie oświetlone - ale różnica nie ulega wątpliwości.

Przy okazji: z notek prasowych wynika, że Pearl ma kontrast 10:1, Vizplex 6:1. Całkiem możliwe, bo oczywiście najlepiej mierzyć kontrast bezpośrednio. :)

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


Ostatnio edytowano 28 kwi 2011 13:26:48 przez Vroo, łącznie edytowano 1 raz



28 kwi 2011 11:01:01
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Ekrany ePapierowe - porównania
Vroo napisał(a):
Generalnie, na pierwszy rzut oka litery na ekranie Pearl są ciemniejsze i wydają się grubsze. Z kolei tło na Pearl jest odrobinę ciemniejsze i z bardziej niebieskawym odcieniem (na zdjęciach tego jednak nie widać).

W pełni podzielam - dokładnie takie same wrażenia mam porównując BOOX-a do Kindle 3.
Również zabarwienie, subtelnie inny odcień tonalny, cieplejszy na Vizplex zimniejszy na Peral.

_________________
W Obrazek też ;)


28 kwi 2011 12:16:59
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 01 sty 2011 19:32:38
Posty: 172
Post Re: Ekrany ePapierowe - porównania
jak się porównuje samą biel, te same fragmenty ekranów np., rzeczywiście, pearl wydaje się być ciemniejsza niż vizplexa (porownanie ogolnie w świetle dziennym, co do światła sztucznego musiałabym wiedzieć, jak padał strumień światła, bo mam wrażenie, że bardziej na kindle 2).
Natomiast jak się patrzy na ekrany z drukiem nawet na te zdjęcia tutaj, moim zdaniem, zdecydowanie lepiej wypada pearl niż vizplex.
Na youtube nie brak filmików porównawczych dla czytników starszej i nowszej generacji (grafika google tego typu fotki też wyszukuje) np. Wg mnie, pearl wypada fajniej od vizplex.
Mnie ogólnie oglądany na żywo ekran vizplexa wydawał bardziej szary (całość bardziej szara) niż kindle 3, ale może nie bez znaczenia było oświetlenie sklepowe, i stąd tamto wrażenie.


30 kwi 2011 11:00:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: Ekrany ePapierowe - porównania
Pearl jest zdecydowanie lepszy od Vizplexa, na zdjęciach powyżej tego nie widać. Biel ma minimalnie gorszą, ale czerń wygląda jakby była ze dwa razy ciemniejsza - ma taki sam kolor jak grafitowa obudowa Kindle 3. Amazon zresztą miał świetny pomysł z tym kolorem obudowy w kolorze czerni na ekranie - świetnie to ze sobą pasuje (na tyle, że zrezygnowałem ze zbyt czarnej okładki, którą miałem i używam bez aktualnie).

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


08 maja 2011 10:52:17
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Ekrany ePapierowe - porównania
Magnes napisał(a):
Pearl jest zdecydowanie lepszy od Vizplexa, na zdjęciach powyżej tego nie widać. Biel ma minimalnie gorszą, ale czerń wygląda jakby była ze dwa razy ciemniejsza
Widać to na zdjęciach - przynajmniej na dobrym monitorze, z ustawionymi punktami czerni i bieli...
Jednak nie jest to tak drastyczna różnica, trudno mówić o 2 razach i zależy też od rodzaju oświetlenia.

Pearl jest lepszy, ale nie należy tego demonizować, na Vizplex-ie nie ma żadnego problemu z czytaniem, po prostu tekst nie jest aż tak bardzo czarny jak na Pearl ;)
Jestem też przeświadczony, że istnieją różne odmiany i serie ekranów Vizplex, różniących się między sobą kontrastem (w skali gdzie Pearl dawałby czerń 10, Vizplex może wahać się między 6 a 8, nowsze bliżej 8 ), więc tak na prawdę, różni ludzie mogą mieć delikanie różne odczucia z porównań.

_________________
W Obrazek też ;)


08 maja 2011 20:06:40
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Ekrany ePapierowe - porównania
Natrafiłem na zdjęcie porównawcze Kindle z nowym iRiver HD.
może być porównawczo (choć nic się nie wyróżnia), z lewej Vizplex HD z prawej Pearl ;)
Obrazek

Żródło: http://azahiel.blogspot.com/2011/07/iriver-story-hd-w-swietle-kindle-3g.html

_________________
W Obrazek też ;)


08 sie 2011 12:17:19
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 cze 2011 18:57:41
Posty: 39
eCzytnik: kindle
Post Re: Ekrany ePapierowe - porównania
w temacie o storym hd masz tą reckę :) i dałeś akurat chyba najgorszę zdjęcie i nie czytałeś co napisałem ;p


08 sie 2011 17:24:48
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Ekrany ePapierowe - porównania
Nie wiem, czy to tylko moje wrażenie zdjęć, ale wydaje mi się, że jasna obudowa rozjaśnia dodatkowo tło ekranu.


27 sie 2011 21:24:09
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: