Teraz jest 28 mar 2024 19:24:11




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
X60 1.5.1, Ivona uruchomiona 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2011 20:09:40
Posty: 3
Lokalizacja: Jelenia Góra
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post X60 1.5.1, Ivona uruchomiona
Boox X60
Po wielu próbach udało mi się uruchomić Ivonę z oprogramowaniem 1.5.1. Teraz działa ze wszystkimi rodzajami plików, jakie mam na czytniku (mobi. epub, doc, PDF).
1. Skopiowałem plik onyx_update.upd oraz katalog TTS na kartę SD
2. Zrobiłem aktualizację, ale Ivona nie działała
3. Skopiowałem katalog TTS do katalogu .onyx na karcie SD
4. Utworzyła się taka struktura: karta SD/.onyx/TTS/.TTS
5. Katalog .TTS skopiowałem i umieściłem w katalogu głównym karty SD
6. Skasowałem katalog TTS z katalogu .onyx na karcie
Może to skomplikowane, ale Ivona działa, z czego bardzo się cieszę.


25 lip 2011 21:14:01
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2011 2:08:50
Posty: 346
Lokalizacja: Katowice
eCzytnik: K3W
Post Re: X60 1.5.1, Ivona uruchomiona
Cieszę się że się udało, ale dwa tematy? Może sklej to razem chociaż.


25 lip 2011 21:16:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2011 20:09:40
Posty: 3
Lokalizacja: Jelenia Góra
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: X60 1.5.1, Ivona uruchomiona
Sorry, ale dopiero zacząłem przygodę z Onyxem i forum. Ten drugi temat nieaktualny, ale nie wiem jak go usunąć.
OK, już go usunąłem.


25 lip 2011 21:20:30
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: X60 1.5.1, Ivona uruchomiona
Takie kombinacje chyba nie były potrzebne. Czy wcześniej ściągnąłeś ze strony polskiego dystrybutora pliki do obsługi IVONy? Są osobno, jako paczka dotycząca wszystkich modeli.


26 lip 2011 22:47:22
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lip 2011 9:42:29
Posty: 22
eCzytnik: Onyx Boox X61 S
Post Re: X60 1.5.1, Ivona uruchomiona
Witam, wczoraj dotarł do mnie Onyx X61S..i wszystko pięknie tylko też mam problem z Ivoną - jest wgrana już najnowsza wersja. Nie kupiłem jeszcze karty i mam ją wgraną w katalogu Biblioteka na urządzeniu. Gdy włączam książkę i opcję "czytaj na głos" po prostu głoś nie płynie..może robię coś źle? To jest mój 1 czytnik także wybaczcie tak trywialne pytania. Dzięki z góry za pomoc.


02 sie 2011 7:44:51
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: X60 1.5.1, Ivona uruchomiona
zombuss napisał(a):
Witam, wczoraj dotarł do mnie Onyx X61S..i wszystko pięknie tylko też mam problem z Ivoną - jest wgrana już najnowsza wersja. Nie kupiłem jeszcze karty i mam ją wgraną w katalogu Biblioteka na urządzeniu. Gdy włączam książkę i opcję "czytaj na głos" po prostu głoś nie płynie..może robię coś źle? To jest mój 1 czytnik także wybaczcie tak trywialne pytania. Dzięki z góry za pomoc.
Myślałem, że nadal sprzedają Onyx-y z kartą SD (2GB) w komplecie...

Pliki IVON-y muszą być w katalogu ".TTS" (ważna ta kropka) w katalogu głównym karty SD lub pamięci czytnika (katalog nie widoczny z poziomu menu czytnika). Czyli po podłączeniu czytnika do komputera, można zobaczyć ten katalog w katalogu głównym dysku reprezentującego czytnik lub kartę SD (jeśli jest). Katalog główny pamięci czytnika to właśnie jest to co widzimy pod nazwą Biblioteka w menu czytnika.

_________________
W Obrazek też ;)


02 sie 2011 10:44:50
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lip 2011 9:42:29
Posty: 22
eCzytnik: Onyx Boox X61 S
Post Re: X60 1.5.1, Ivona uruchomiona
sytuacja wygląda tak:
Ivona była w katalogu tts (z małych liter..nie wiem czy to ma znaczenie i tej kropki właśnie nie było). Dostawiłem kropkę i katalog znikł..uruchamiam pdf`a lub epuba (nie zaznaczam żadnych fragmentów..bo nie wiem jak jeszcze się to robi :)) i uruchamiam opcję "czytaj na głos", po czy wyskakuje komunikat "niewłaściwe dane tts"

ścieżka katalogu tts jest następująca Bibiloteka (z menu głównego) -> tts (obecnie poprzez dodanie kropki jak wyżej pisałem niewidoczny)


02 sie 2011 11:00:42
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: X60 1.5.1, Ivona uruchomiona
zombuss napisał(a):
wyskakuje komunikat "niewłaściwe dane tts"

To znaczy, że już "widzi" pliki IVON-y, tylko są pewnie w starszej wersji.
Trzeba jeszcze ściągnąc te pliki ze strony dystrybutora: http://onyx-ereader.pl/do-pobrania-251,
rozpakować i skopiować do katalogu ".tts" w urządzeniu.

[Edit:] W którymś firmware był jeszcze jeden "myk" z tym komunikatem "niewłaściwe dane tts" - trzeba było po uruchomieniu BOOX-a jeden raz na chwilę włączyć odtwarzacz muzyki, po czym z niego wyjść i już IVONA działała bez problemu.
Myślałem, że ten błąd, który się pojawił "po drodze" został poprawiony - albo sprawdź czy masz najnowsze firmware w czytniku. Jeśli BOOX X60 to kod daty powinien być: 20110418.

_________________
W Obrazek też ;)


02 sie 2011 13:17:12
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lip 2011 9:42:29
Posty: 22
eCzytnik: Onyx Boox X61 S
Post Re: X60 1.5.1, Ivona uruchomiona
Zmieniłem z małych liter na duże, wstawiłem kropkę, próbowałem z odtwarzaczem i nadal nic..a firmware mam z 20110621 w wersji 1.5.1...szukałem na forum onyxa i błędy przy modelach X60 występowały jeśli chodzi o Ivone..ale odpowiedzi były sprzed paru m-cy..czy ktoś wie czy te błędy są już poprawione?


02 sie 2011 17:46:20
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: X60 1.5.1, Ivona uruchomiona
zombuss napisał(a):
Zmieniłem z małych liter na duże, wstawiłem kropkę, próbowałem z odtwarzaczem i nadal nic..a firmware mam z 20110621 w wersji 1.5.1...szukałem na forum onyxa i błędy przy modelach X60 występowały jeśli chodzi o Ivone..ale odpowiedzi były sprzed paru m-cy..czy ktoś wie czy te błędy są już poprawione?
Raczej były poprawione... Zresztą teraz dopiero zauważyłem że masz model X61S (a nie X60) - to jest nowe firmware (nie masz może pliku "onyx...update...upx" w czytniku ?).

Katalog ma być z z kropką na początku (w menu czytnika przestaje być widoczny) i małymi literami (wtedy działa na pewno).
W katalogu muszą być dwa pliki (tak jak w instrukcji przy pobieraniu na stronie onyx-ereader.pl):
libvoice_pl_ewa.so.1.6 (11MB)
vox_pl_ewa44v (118MB)
- jeżeli bedą tam też pliki "libvoice_pl_ewa.so.1.4" i "vox_pl_ewa22v" to je wyrzuć/skasuj.
i IVONA ma działać - jak jeszcze się buntuje, to spróbuj na chwilę uruchomić odtwarzacz muzyki (niech zagra parę sekund), a zaraz po nim otworzyć książkę (najprostszą, nawet w formacie TXT) i będzie czytać ;)

Jeśli nadal nie, to ja bym zrobił sobie kopię zawartości pamięci czytnika i sformatował tą pamięć wewnętrzną z poziomu czytnika, a potem wgrał od nowa ten katalog ".tts" z zawartością... Może jakieś błędy systemu plików :?

[Edit:] Ostatnia deska ratunku (plan B), która zawsze działała skutecznie - to zadzwonić lub napisać do serwisu Arta-Tech, czyli dystrybutora. Ja dzwoniłem i działało ;)

_________________
W Obrazek też ;)


02 sie 2011 18:06:51
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lip 2011 9:42:29
Posty: 22
eCzytnik: Onyx Boox X61 S
Post Re: X60 1.5.1, Ivona uruchomiona
Poprawiłem katalog z małej litery, kropka przed z folderze dokładnie są te dwa pliki które podałeś o identycznej nazwie, odtwarzacz też włączałem i nadal nic. Uruchamiam do pdf`ów i epubów. Może ja muszę je jakoś zaznaczyć czy coś? Czy wystarczy, że otwieram książkę w utworzonym przeze mnie folderze w zakładce Biblioteka i włączam opcję "czytaj na głos"..bo właśnie tak próbuję..


02 sie 2011 18:14:32
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: X60 1.5.1, Ivona uruchomiona
zombuss napisał(a):
Może ja muszę je jakoś zaznaczyć czy coś? Czy wystarczy, że otwieram książkę w utworzonym przeze mnie folderze w zakładce Biblioteka i włączam opcję "czytaj na głos"..bo właśnie tak próbuję..
Dobrze próbujesz - w trakcie czytania książki wchodzi się do menu i włącza opcję "czytaj na głos".
Jeśli pisze, że "niewłaściwe dane tts" to katalog jest dobrze, tylko coś z plikami nie tak... Albo IVON-ą...
Może problem jest z plikami z DRM - próbowałeś zwykły rtf, mobi albo txt ?

Pozostają jeszcze 2 wyjścia format pamięci i telefon do Arta-Tech.

_________________
W Obrazek też ;)


02 sie 2011 18:22:48
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lip 2011 9:42:29
Posty: 22
eCzytnik: Onyx Boox X61 S
Post Re: X60 1.5.1, Ivona uruchomiona
Wrzuciłem najprostszy txt i znów komunikat ten sam. Zobaczymy czy format coś da.


02 sie 2011 18:41:47
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lip 2011 9:42:29
Posty: 22
eCzytnik: Onyx Boox X61 S
Post Re: X60 1.5.1, Ivona uruchomiona
Coś mnie natchnęło i usunąłem kropkę przed nazwą, wyłączyłem go i załączyłem jeszcze raz. Uruchomiłem plik txt odpaliło mi tylko że nic nie było słychać dopiero jak wpiąłem słuchawki :idea: (myślałem że głośnik jest wbudowany a tu nic nie gra bez słuchawek..przez nie za to pani Ewa coś tam duka ;) )


02 sie 2011 20:02:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: