Teraz jest 28 mar 2024 17:44:23




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Onyx BOOX z ekranem Pearl 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 11 sty 2010 15:16:31
Posty: 54
Lokalizacja: Przemyśl
eCzytnik: BeBook Mini
Post Re: Onyx BOOX z ekranem Pearl
Spoko. Jak by Ci się chciało - pstryknij parę fotek jak w rzeczywistości ten czytnik wygląda. Ciekawy jestem jak poszczególne formaty ten Hamlet wyświetla.


22 kwi 2011 8:08:12
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2011 23:32:37
Posty: 4
eCzytnik: Onyx Boox A61S Hamlet
Post Re: Onyx BOOX z ekranem Pearl
Gallick napisał(a):
Spoko. Jak by Ci się chciało - pstryknij parę fotek jak w rzeczywistości ten czytnik wygląda. Ciekawy jestem jak poszczególne formaty ten Hamlet wyświetla.


Już pstryknąłem, ale to był mój pierwszy post na tym forum i nigdzie nie widzę opcji dołączenia zdjęcia do postu. Jedno zdjęcie zamieściłem na firmowym forum Onyxa. Jeżeli bardzo Ci zależy, to podaj e-maila i Ci wyślę na priva więcej zdjęć.

Pozdrawiam,
Rafał


22 kwi 2011 8:46:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 15:50:22
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Keyboard i PaperWhite
Post Re: Onyx BOOX z ekranem Pearl
rafalko6 napisał(a):

Już pstryknąłem, ale to był mój pierwszy post na tym forum i nigdzie nie widzę opcji dołączenia zdjęcia do postu.



Jak są gdzieś w sieci, to klikasz tag IMG nad okienkiem wpisywania posta i między znaczniki wstawiasz URL do fotki na Image Shack czy innym Fotosiku.


22 kwi 2011 9:36:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2010 17:21:18
Posty: 320
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Re: Onyx BOOX z ekranem Pearl
Poniżej linki do rosyjskiej recenzji Onyx Boox A61S (Hamlet, Bianca) wraz ze zdjęciami, opisem działania oprogramowania oraz czytania poszczególnych formatów.

http://www.project-ebooks.ru/Proekt_Ele ... 61S-1.html

http://www.project-ebooks.ru/Proekt_Ele ... 61S-2.html


22 kwi 2011 10:20:25
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2011 23:32:37
Posty: 4
eCzytnik: Onyx Boox A61S Hamlet
Post Re: Onyx BOOX z ekranem Pearl
Tutaj umieściłem jedno zdjęcie porównujące mój stary Boox 60S z nowym Boox A61S. W rzeczywistości różnica jeszcze bardziej rzuca się w oczy - jest widoczna natychmiast i naprawdę ekran Pearl jest dużo lepszy niż Vizplex. Jeżeli widzi się je koło siebie, to Vizplex wypada bardzo "mdło" i szaro.

http://www.onyx-ereader.pl/forum/4-aktu ... aenia#1607


22 kwi 2011 10:45:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 wrz 2009 20:23:55
Posty: 114
eCzytnik: Kobo Sage
Post Re: Onyx BOOX z ekranem Pearl
Pozwolę sobie zauważyć, że 60S ma "tylko" 8 odcieni szarości, a standardowe Vizplexy 16, tak że różnica na zdjęciach jest jeszcze mniej widoczna. Za to w realu nadal pozostaje bardzo wyraźna.

Za to Sipix przy Pearlu wygląda... Ech, zobaczcie sami:

http://naczytniki.pl/index.php/ekrany-e ... l-i-sipix/

EDIT DOWN///

<uderza się w pierś> racja, nie zauważyłem tego wątku. Mea culpa.


Ostatnio edytowano 22 kwi 2011 13:28:43 przez stud3nt, łącznie edytowano 1 raz



22 kwi 2011 11:22:57
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Onyx BOOX z ekranem Pearl
Te same zdjęcia (+ więcej innych) i u nas: post65438.html#p65438

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


22 kwi 2011 12:09:54
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2011 0:11:04
Posty: 195
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post Re: Onyx BOOX z ekranem Pearl
rafalko pisze
Cytuj:
2. Dużo szybsze odświeżania ekranu, szybsze chodzenie po menu i szybsze otwieranie plików

Jakoś z kontekstu nie mogę wywnioskować od czego "szybsze" menu, otwieranie plików?
Czyżby od Boox 60?

---
Przepraszam, nie zauważyłem ze są kolejne strony. Miałeś Boox 60S :)


03 maja 2011 20:37:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 kwi 2011 19:37:27
Posty: 3
Post Re: Onyx BOOX z ekranem Pearl
Witam :-)
Ciekawe jak można tego sciągnąć:
http://www.onyx-boox.ru/boox_a60_pearl
no chyba, że któryś z 61 ma WIFI bo nie doczytałem.

Pozdrawiam
Krzysiek


05 cze 2011 11:10:38
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2011 23:32:37
Posty: 4
eCzytnik: Onyx Boox A61S Hamlet
Post Re: Onyx BOOX z ekranem Pearl
Cześć - ciekawa pozycja, widać że rynek rosyjski dla Booxa jest oddzielnym światem, z wieloma produktami niedostępnymi gdzie indziej. Ściągnąć można pewnie tylko przez znajomych, albo kupić samemu. W sklepach internetowych nie ma opcji wysyłki do Polski. Ew. z rosyjskiego Allegro, ale trzeba liczyć się z cłem.

Pozdrawiam,
Rafał


06 cze 2011 16:01:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 kwi 2011 19:37:27
Posty: 3
Post Re: Onyx BOOX z ekranem Pearl
Ciekaw jak w Obwodzie Kaliningradzkim? Mam znajomych - to może by się udało. I cały czas zastanawiam się po co mi Kindle 3 z 3G? Jak na razie to ew. do używania forumów (kilku) poza zasięgiem. BTW ktoś próbował czytać (chociażby) nasze forum na jakimś czytniku z wifi? Da się?

Pozdrawiam
Krzysiek


06 cze 2011 20:51:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 cze 2011 22:21:23
Posty: 3
eCzytnik: PC
Post Re: Onyx BOOX z ekranem Pearl
Uszanowanie,

a czy rosyjski Hamlet można spolszczyć, wgrać polski słownik i TTS, etc?


21 cze 2011 23:30:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2011 0:11:04
Posty: 195
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post Re: Onyx BOOX z ekranem Pearl
Odświeżając nieco przykurzony wątek chciałbym spytać posiadaczy Boox 60 czy ów ekran Vizplex ma jakieś zalety względem Pearla poza niewątpliwą wadą w postaci bledszych czcionek?
Może to nie o sam wyświetlacz chodzi ale mam na myśli to, czy np. pisanie rysikiem nie jest sprawniejsze. Gdy testowałem M90, pisanie było kiepskie, ekran jest mało czuły i jest znaczne, utrudniające pisanie opóźnienie pojawiania się narysowanej linii. Rozważałem zakup M90 ale obecnie dominuje u mnie opcja mniejszego (bardziej poręcznego) czytnika "do podróży". Jednak chciałbym pocieszyć się jeszcze jakąś przewagą nad M90 co ma mi zrekompensować niewygody w zw. z mniejszym ekranem.


18 lip 2011 13:06:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 paź 2009 21:55:04
Posty: 167
eCzytnik: tablet
Post Re: Onyx BOOX z ekranem Pearl
Nie mam żadnego Booxa ale myślę, że posiadacze potwierdzą zdecydowaną przewagę mniejszego. Wklejałem już kiedyś ten film w którymś z tematów:

http://www.youtube.com/watch?v=cqdpR-y9 ... re=related (1:15 i 4:05)


18 lip 2011 15:05:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2011 0:11:04
Posty: 195
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post Re: Onyx BOOX z ekranem Pearl
qrzysztof napisał(a):
Nie mam żadnego Booxa ale myślę, że posiadacze potwierdzą zdecydowaną przewagę mniejszego.


Przewagę pod jakim względem? Oczywiście jest bardziej poręczny. Dziś testowałem Boox 60S w sklepie i przycisk "kółkowy" trochę mnie rozczarował. Właściwie nie tyle sam przycisk co przeszkadzający futerał, przez który wciąż wciskałem niechcący metalową obręcz zamiast plastikowego koła. Ponadto jak już nieraz na tym i innych forach mówiono, obraz jest szary a nie czarny więc mniejsze czcionki i teksty skanowane są znacznie mniej dostrzegalne niż na Pearlu (np. M90). Oprócz tego wykryłem dziwną rzecz (przynajmniej przy poziomym czytaniu): stronę PDF przewijam w trakcie czytania do dołu (co jest naturalne) a po zmianie na kolejną ... jestem na dole strony :) Trochę to dziwne zachowanie. Życzyłbym sobie by była pozkazana góra kolejnej strony. A tak trzeba kilkanaście razy nacisnąć metalową obręcz i to nie za szybko - żeby ekran zdążył się odświerzyć (szybka seria nic nie da).

Tak więc również przeze mnie testowany M90 wypadł znacznie lepiej. Ale niestety jest przywielgachny. Boję się żeby nie bylo jak z aparatem - uparłem się kiedyś na lustrzankę a teraz nie chce mi się jej targać :) i zazwyczaj używam 5mpx w telefonie.


18 lip 2011 21:37:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: