Teraz jest 28 mar 2024 18:38:07




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Internet w czytniku z WiFi - zawsze i wszędzie (prawie) 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Internet w czytniku z WiFi - zawsze i wszędzie (prawie)
Moje ostatnie odkrycie być może jest i trywialne ale sprawia mi dużo frajdy, więc chcę się podzielić ;) (może nie ten dział)

Mając czytnik z WiFi (u mnie jest Onyx BOOX i Kindle 3) człowiek myśli jak tu znaleźć jakiś darmowy hot-spot, żeby poczytać wiadomości czy forum... zwłaszcza w lecie.

Gdy jesteśmy jednak w posiadaniu telefonu z opcją Access point (punkt dostępu), wystarczy go włączyć i zostawić telefon w kieszeni, a czytnik znajduje sieć i voila 8)
Nie znam wszystkich rodzajów telefonów z tą funkcją, ale w moim przypadku zakupiłem taki z Androidem na pokładzie (ZTE Blade vel Orange Sanfracisco za 400zł), mam Orange na kartę z taryfą POP, gdzie za 15zł wykupuję 0,5GB transferu na miesiąc, co zupełnie mi wystarcza bez oglądania filmów i słuchania muzyki on-line.

W Androidzie Froyo (czyli wersja 2.2) i nowszych, ta funkcja jest natywnie wbudowana, czyli wchodzi się w: Ustawienia telefonu -> sieci zwykłe i bezprzewodowe -> Powiązanie i przenośny punkt dostępu. Zaznacza się "ptaszek" przy opcji "Przenośny punkt dostępu WiFi" po czym w opcji "Skonfiguruj punkt dostępu" trzeba wymyślić nazwę naszej sieci, wybrać rodzaj zabezpieczenia (WPA/WPA2) i ustawić hasło - to wszystko !

Do starszych wersji Androida (np 2.1 Eclair) są w markecie programy, które potrafią zrobić to samo dla nas - trzeba poszukać.
Czyli wystarczy jakikolwiek telefon z Androidem i wykupiony jakiś pakiet internetowy, żeby czytać na e-papierze wiadomości ze świata gdziekolwiek ;) Nie wiem jak to jest z innymi systemami, które się spotyka w telefonach, ale funkcja jest przednia :idea: Również do ściągania na czytnik e-booków, czy artykułów w BOOX-ie. W Kindle 3 WiFi nie ma takich ograniczeń jak przy transferach 3G gdzie nie można sobie wysłać książki mailem na free.kindle i nie można ściągnąć na czytnik nic oprócz AZW, PRC :|
Również nie muszę robić żadnych kombinacji z kartami czy wtyczkami, żeby w naszym notebooku był internet dostępny wszędzie.

_________________
W Obrazek też ;)


17 cze 2011 20:38:11
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 maja 2010 12:49:21
Posty: 15
eCzytnik: Kindle 3 Wi-Fi
Post Re: Internet w czytniku z WiFi - zawsze i wszędzie (prawie)
Witam
Jeżeli chodzi o inne systemy, to MW 6.5 ma coś takiego (np. HTC HD2).
A odnośnie przenośnych punktów dostępu dla osób z oddzielną kartą mobilnego internetu polecam rozwiązanie typu modem z routerem Wi-Fi np. Huawei E5. Robi "toto" za punkt dostępu dla 5 urządzeń, bateria trzyma ok 4-5 godzin (dane producenta, ale jest lepiej). Generalnie świetne rozwiązanie w podróży.


18 cze 2011 9:52:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2010 21:12:11
Posty: 137
eCzytnik: był eClicto - jest Kindle 3 :)
Post Re: Internet w czytniku z WiFi - zawsze i wszędzie (prawie)
amazon-com-kindle-f146/pytanie-o-mozliwosc-uzycia-wifi-tethering-dla-kindle-t10029.html

Btw, poziom baterii w telefonie zniknie w mgnieniu oka przy takim udostępnianiu (włączone 3g i WiFi) ;)


18 cze 2011 10:46:31
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Internet w czytniku z WiFi - zawsze i wszędzie (prawie)
Ciekawy temat w tym linku, bardzo bliski temu...

3G rzeczywiście zjada prąd szybko, wszystko zależy od ilości przesyłanych informacji. Jak ekran zgaśnie, to mój tel. wytrzymuje w tym trybie jakieś 6 godz., tak że wystarczająco... Ale jak jest okazja, albo jak trzeba dłużej, to można podpiąć jakieś zasilanie ;)

By Tapatalk on ZTE-Blade

_________________
W Obrazek też ;)


20 cze 2011 23:19:32
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2010 21:12:11
Posty: 137
eCzytnik: był eClicto - jest Kindle 3 :)
Post Re: Internet w czytniku z WiFi - zawsze i wszędzie (prawie)
Dodaj do tego jeszcze zużycie energii przy udostępnianiu WiFi, które pobierze drugie tyle, albo więcej.


21 cze 2011 11:45:50
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Internet w czytniku z WiFi - zawsze i wszędzie (prawie)
Devasto napisał(a):
Dodaj do tego jeszcze zużycie energii przy udostępnianiu WiFi, które pobierze drugie tyle, albo więcej.
Już dodane w tym co pisałem poprzednio.
WiFi pobiera mniej prądu niż ekran - najwięcej 3G, więc jak się chce dłużej to trzeba przełączyc na 2G, ale to z kolei wolniejszy transfer...
Gdzieś na forum MoDaCo widziałem spis elementów z poborem prądu, mierzonym sprzętowo na stykach baterii, przynajmniej dla mojego Blade ;)

_________________
W Obrazek też ;)


21 cze 2011 13:51:55
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron