Teraz jest 29 mar 2024 17:17:12




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
Onyx Boox M90 
Autor Wiadomość
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Onyx Boox M90
discharge napisał(a):
Tak się dzieje gdy:
- o kształcie produktu decyduje jeden decydent, któremu się coś uwidziało (trzeźwo mysląca większość nie może wpłynąć na decyzje)
- ta sama osoba projektuje i testuje (lub osoby projektują i testują); wówczas nieświadomie omija się własne błędy w trakcie testowania

Skąd ta pewność? :D

Co do wyglądu, to możliwe, że Chińczycy są zafiksowani na "tak musi być". Ostatnimi laty wykształciło się kilka zwyczajów dotyczących wyglądu urządzeń tego typu. Obłe kształty i błyszcząca obudowa są jednymi z częściej spotykanych skrzywień. :) A co do przypadkowego włączania opcji z menu, to może z "małymi rączkami" Azjatów działa to lepiej :P

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


09 cze 2011 21:27:14
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2011 0:11:04
Posty: 195
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post Re: Onyx Boox M90
t3d napisał(a):
Skąd ta pewność? :D


Z własnego doświadczenia zawodowego :)
Jak sobie coś wbiję do głowy, nie przyjmuję argumentów że mogłoby być inaczej i robię tak jak sobie ubzdurałem.
Nie robię rzecz jasna czytników ale programy na PC lub WWW. Gdy już zapędzę sie w kozi róg, mam dwa wyjścia - rzucić wszystko i zacząć od nowa (szkoda mi roboty) albo stopniowo przerabiać (tak zwykle robię).
Problem jest taki, że gdy pierwszy raz masz do czynienia z jakimś frameworkiem (zestawem gotowych modułów do wykonania jakichś zadań), nie wiesz czego sie po tym spodziewać. Więc zaprojektowanie całego systemu nie bardzo jest wykonalne dopóki tego nie poznasz. Ale żeby poznać, musisz coś z tym robić. No to robisz i potem się cofasz by pójść inną drogą.
Ciekawą rzeczą jest to iż nagminnym w większości firm jest następujący sposób tworzenia systemu: najpierw system a potem projekt. Na szczęście w budownictwie tak nie jest :)

Ale Azjaci od Booxa są w gorszej sytuacji (o ile problem jest ze sprzętem) bo to nie miękka sfera ale twarda (hardware). A to nie wystarzczy przejrzeć i poprawić kody. :)


09 cze 2011 22:03:33
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2011 13:36:02
Posty: 393
eCzytnik: PRS 950 BooxM92 Kobo: AuraHD+Aura1
Post Re: Onyx Boox M90
To o czym piszesz discharge w psychologii nazywa się 'regułą konsekwencji', niestety ulegamy jej bardzo często :)


10 cze 2011 9:05:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2010 17:21:18
Posty: 320
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Re: Onyx Boox M90
Wygląda na to, że w Rosji będzie można kupić M91S w czarnym kolorze.

http://www.onyx-boox.ru/boox_m91s_odysseus


11 cze 2011 8:10:46
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2011 13:36:02
Posty: 393
eCzytnik: PRS 950 BooxM92 Kobo: AuraHD+Aura1
Post Re: Onyx Boox M90
Przedsprzedaż w vobisie już się rozpoczęła

http://www.vobis.pl/oferta/dom_i_multim ... m90_9.aspx

A ja czekam na przesyłkę z nowym prs 950 :)


11 cze 2011 19:51:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2011 0:11:04
Posty: 195
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post Re: Onyx Boox M90
Zauważyłem to wczoraj. Ale nie kupie w ciemno. Zresztą nie zapowiada się to zbyt obiecująco. Poczekam jeszcze terochę aż będą testowane.


11 cze 2011 19:55:41
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2011 13:36:02
Posty: 393
eCzytnik: PRS 950 BooxM92 Kobo: AuraHD+Aura1
Post Re: Onyx Boox M90
"Guys, please don't make any assumptions before there is any official news!
We are in direct contact with the engineers of Onyx International and they are working really hard to solve this problem.
When we have any news I'll share it on mobileread."

Śmieszne nie?
Obrazek


11 cze 2011 22:22:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2011 0:11:04
Posty: 195
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post Re: Onyx Boox M90
konrad white napisał(a):
We are in direct contact with the engineers of Onyx International and they are working really hard to solve this problem.


Which problem do you mean?


11 cze 2011 22:54:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 paź 2009 21:55:04
Posty: 167
eCzytnik: tablet
Post Re: Onyx Boox M90
discharge napisał(a):
Zauważyłem to wczoraj. Ale nie kupie w ciemno. Zresztą nie zapowiada się to zbyt obiecująco. Poczekam jeszcze terochę aż będą testowane.
A ja się zastanawiam czy nie kupić w ciemno. Ktoś w końcu musi być pierwszy, ryzyk-fizyk ;)

Liczę, że nie wypuszczą bubla. Przy dopracowanym sofcie to urządzenie na pewno będzie miało potencjał. W porównaniu do mojego obecnego sprzętu (DR1000s) mam nadzieję na lepszą baterię i lepszy kontrast (PEARL). Pojawiały się co prawda plotki, że bateria M90 to też shit i że 8000 pageflipów można wsadzić między bajki. W takim układzie to już byłoby chyba urządzenie gorsze od irexa. Ale tu przynajmniej będą perspektywy na rozwój softu. No i jakoś nie chce mi się wierzyć, że M90 będzie taki cienki.

Niestety tempo rozwoju rynku czytników można porównać do dryftu kontynentów. Ile można czekać na coś porządnego? Dlatego zastanawiam się na kupnem tego booxa , nawet w ciemno.


12 cze 2011 11:21:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2011 0:11:04
Posty: 195
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post Re: Onyx Boox M90
Nadzieja :) Rozumiem cię bo swoją Omnię też kupiłem w ciemno - w dniu premiery :)
Mówiąc szczerze przez pierwsze 2 lata użytkowania byłem zadowolony. Problemy zaczęły się gdy zmieniłem oprogramowanie na nowszy Windows (jak w tych na PC tak i w tych na smartfony - im nowszy tym gorszy).
O, właśnie przypomniałem sobie żeby zrobić downgrade do Windows 6.1. Skończą się te idiotyczne problemy. Wszyscy narzekali na Billa Gates'a ale od czasu gdy te wampiry wygryzły go z M$, Windows zszedł na psy i stacza się dalej w dół.


12 cze 2011 12:06:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2010 17:21:18
Posty: 320
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Re: Onyx Boox M90
qrzysztof napisał(a):
A ja się zastanawiam czy nie kupić w ciemno. Ktoś w końcu musi być pierwszy, ryzyk-fizyk ;)

Liczę, że nie wypuszczą bubla. Przy dopracowanym sofcie to urządzenie na pewno będzie miało potencjał. W porównaniu do mojego obecnego sprzętu (DR1000s) mam nadzieję na lepszą baterię i lepszy kontrast (PEARL). Pojawiały się co prawda plotki, że bateria M90 to też shit i że 8000 pageflipów można wsadzić między bajki.


Mnie jednak bardziej interesuje M91S, a tego modelu na razie nie ma w Polsce. Jedna opinia dotycząca przedprodukcyjnego modelu z mobileread jeszcze nie przesądza sprawy jakości nowych Onyxów. Poczekam raczej na jakieś pierwsze liczniejsze recenzje użytkowników zanim podejmę decyzję zakupu. W ostateczności może się przecież okazać, że wcale nie jest tak źle.

discharge napisał(a):
Rozumiem cię bo swoją Omnię też kupiłem w ciemno - w dniu premiery :)
Mówiąc szczerze przez pierwsze 2 lata użytkowania byłem zadowolony


Dwa lata satysfakcji z pracy M90/M91S w zupełności wystarczą.


12 cze 2011 12:26:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 paź 2009 21:55:04
Posty: 167
eCzytnik: tablet
Post Re: Onyx Boox M90
W przypadku czytników oprogramowanie tworzy producent. Można by dyskutować czy to dobrze czy źle. Moim zdaniem jest więcej plusów. Z jednej strony ludzie używający Irexa (w tym ja) zostali na lodzie po bankructwie firmy. Z drugiej nie ma takiego bałaganu jak na rynku smartfonów (większości), gdzie dostawcą oprogramowania jest np taki Microsoft, producent robi swoją nakładkę na ten system, a ostateczna wersja jest jeszcze modyfikowana przez mniej lub bardziej znających się na rzeczy "kucharzy", którzy mogą "wgotować" w oprogramowanie co tylko dusza zapragnie. W takim środowisku naprawdę niełatwo przewidzieć zachowanie sprzętu. Zwłaszcza, że mobilne wersje Windowsa faktycznie nie rzucają na kolana (jakościowo są jeszcze lata świetlne od takiego Windowsa 7 na PC, który jest już przyzwoity).

Wracając do tematu to ja owszem mam nadzieję. Ale jeśli kupię w ciemno - to w pełni świadomy najgorszego scenariusza (1500 zł wyrzucone w błoto).

Jeśli można by się spodziewać obszernych testów tego urządzenia po premierze to jestem skłonny poczekać. Pytanie tylko czy takie się pojawią na forum. Nie wiem czy ktoś z tego forum zapisał się na przedsprzedaż oraz czy i kiedy "góra" będzie miała ten czytnik do testów.


12 cze 2011 12:31:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2010 17:21:18
Posty: 320
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Re: Onyx Boox M90
qrzysztof napisał(a):
Pytanie tylko czy takie się pojawią na forum. Nie wiem czy ktoś z tego forum zapisał się na przedsprzedaż oraz czy i kiedy "góra" będzie miała ten czytnik do testów.


Dokładne recenzje znajdą się z pewnością na http://www.mobileread.com/forums/forumdisplay.php?f=220 lub na http://www.the-ebook.org/forum/viewforum.php?f=47


12 cze 2011 12:39:32
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2011 13:36:02
Posty: 393
eCzytnik: PRS 950 BooxM92 Kobo: AuraHD+Aura1
Post Re: Onyx Boox M90
"Our team has been working with the engineer of the IR sensor supplier through the weekend till today, and they have made a firmware update version for the IR issue.
We are going to test it ASAP!"
informuje Onyx


14 cze 2011 20:46:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2010 17:21:18
Posty: 320
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Re: Onyx Boox M90
Wygląda na to, że problem czujnika został w końcu rozwiązany. Jak podaje Onyx Europe:

"This morning we've tested the new firmware the engineer gave us and the IR problem is solved!!
Now we need to wait for the official firmware so we can send the devices to all customers!"


15 cze 2011 15:09:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron