Teraz jest 28 mar 2024 11:26:49




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Nowy ereader od kobo 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2011 2:08:50
Posty: 346
Lokalizacja: Katowice
eCzytnik: K3W
Post Re: Nowy ereader od kobo
Na teraz i kobo, na zimno po obejrzeniu w akcji, i nook3 są spoko.
Nawet ten tył Kobo się spodobał, na minus brak knefli do zmiany stron.
No i teraz, gdzie duży news z amazona na który wszyscy w napięciu oczekują? :zakrecony:


24 maja 2011 22:06:01
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Nowy ereader od kobo
gienkollo napisał(a):
No i teraz, gdzie duży news z amazona na który wszyscy w napięciu oczekują? :zakrecony:

Może zatrudnienie Kirshbauma było tym wyczekiwanym newsem Amazonowym.

Cieszę się, że B&N nie pokazał tabletu... Uff.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


24 maja 2011 22:17:19
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 maja 2011 0:03:53
Posty: 3
Post Re: Nowy ereader od kobo
Martwi brak 3g w obu nowych rederach.


25 maja 2011 0:10:47
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Nowy ereader od kobo
3G, zwłaszcza darmowe jak w Kindlu, jednak trochę kosztuje, tymczasem ludzie chcieliby taniego urządzenia do czytania...

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


25 maja 2011 0:11:50
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 23 wrz 2010 17:09:37
Posty: 213
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: InkPad 3, Kobo Forma
Post Re: Nowy ereader od kobo
Jeszcze jedna rzecz - Kobo trzyma na jednym ładowaniu dwa tygodnie (wg. ich filmu reklamowego) - dwa razy gorzej niż Kindle 3. Ale ma achievements za czytanie książek! :P


25 maja 2011 8:13:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 maja 2011 13:15:11
Posty: 28
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Nowy ereader od kobo
Ale można wbudować modem na kartę sim. I sobie kto bedzie chciał to taki model kupi i kartę włoży.


Tapatalked with iPhone 4


25 maja 2011 8:57:46
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Nowy ereader od kobo
UnHomme napisał(a):
Ale można wbudować modem na kartę sim. I sobie kto bedzie chciał to taki model kupi i kartę włoży.

Oczywiście, że można, tak samo jak wiele innych rzeczy. Problem w tym, że to kosztuje, a oni chcą maksymalizować zyski przy jednoczesnej konieczności dostosowania się cenowo do warunków na rynku.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


25 maja 2011 9:13:41
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 10 maja 2011 13:15:11
Posty: 28
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Nowy ereader od kobo
Wiem. Ale dla mnie konieczną cechą mobilnego urządzenia na poziomie jest 3G.
Chociaż, z drugiej strony, w Polsce mogę sobie WIFI zrobić wszędzie z telefonu...
Ale za granicą to już kosztuje. Więc Kindle nadal wygrywa.


Tapatalked with iPhone 4


25 maja 2011 11:30:42
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Nowy ereader od kobo
UnHomme napisał(a):
Wiem. Ale dla mnie konieczną cechą mobilnego urządzenia na poziomie jest 3G.

Pamiętaj jednak, że podstawową funkcjonalnością eCzytnika ma być sprawne wyświetlanie eBooków, do czego łączności bezprzewodowej nie potrzeba. To nie multimedialny kombajn do wszystkiego.
Nie przeczę, że miło jest dostawać subskrypcje magazynów bezpośrednio na swoje urządzenie albo kupować bez konieczności podpinania do komputera - ale to tak jakby drugie w kolejności zadanie.
Natomiast przeglądarka internetowa jest w ogóle gdzieś dalej na liście koniecznych funkcjonalności (choć miło ją mieć, skoro już jest WiFi/3G).

UnHomme napisał(a):
Ale za granicą to już kosztuje. Więc Kindle nadal wygrywa.

Ale w tej kwestii to pewnie i tak by Kindle wygrywało, bo przecież oni za 3G płacą sami. Jeśli miałbyś płacić Ty - to równie dobrze możesz sobie kupić kartę SIM, władować do telefonu i zamienić go w modem 3G, prawda?

Anyway, modem 3G byłby fajny, ale kosztuje (jak dobrze pamiętam, to nawet i koło 20$), a oni chcieli tanie urządzenie, więc 3G brak.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


25 maja 2011 11:46:54
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Nowy ereader od kobo
Akurat za otrzymywanie subskrypcji czy kupowanie po 3G w Amazonie się płaci i może taniej wyszłoby z własną kartą SIM.


25 maja 2011 11:58:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 maja 2011 13:15:11
Posty: 28
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Nowy ereader od kobo
Za kupowanie nie. Za otrzymywanie subskrypcji tak. ;)

Zgadzam się, że to nie kombajn. Ale logicznie myśląc, dostęp do internetu jest jedyną funkcjonalnością jaka może być drogą rozwoju czytników.


Tapatalked with iPhone 4


25 maja 2011 12:51:18
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2011 13:36:02
Posty: 393
eCzytnik: PRS 950 BooxM92 Kobo: AuraHD+Aura1
Post Re: Nowy ereader od kobo
Jestem ciekaw czy można czytać w poziomie i chciałbym zobaczyć jak obsługuje 2-kolumnowe pdfy.


25 maja 2011 13:40:16
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Nowy ereader od kobo
konrad white napisał(a):
Jestem ciekaw czy można czytać w poziomie i chciałbym zobaczyć jak obsługuje 2-kolumnowe pdfy.

A wiesz - zapytam, bo i tak mam przygotować listę pytań do nich, na które mi obiecano po BEA (czyli w następnym tygodniu najprawdopodobniej) odpowiedzieć :)

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


25 maja 2011 13:52:08
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 05 maja 2011 2:33:34
Posty: 4
Post Re: Nowy ereader od kobo
Wow bardzo mi się spodobał. Zwłaszcza słownik bo stawiam na obcojęzyczną literaturę i czasem trzeba tłumaczyć, jaki słownik obsługuje Kobo i czy wiecie coś o jego funkcjonalności?

Szkoda że zamówić będzie ciężej niż Kindla :|.


26 maja 2011 8:17:33
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Re: Nowy ereader od kobo
I mi się Kobo podoba, a że myślałem o zakupie drugiego Kindle do czytania w pracy, to w tej chwili jestem lekko skonsternowany. Jedynym zarzutem, jaki mogę wysnuć na podstawie dostępnych obecnie informacji, to to, że jednak brak przycisków zmiany strony jest raczej niepewnym, o ile nie, po prostu, błędnym posunięciem.

Z hurraoptymistycznym komentarzem jednak się wstrzymam, póki co - zobaczymy, jak będzie wyglądała na tym obsługa polskich znaków, która na ten moment stoi pod znakiem zapytania. Ponadto, Amazon to wciąż Amazon, nie zapominajmy o ich rewelacyjnym podejściu do klienta. Nie twierdzę tu, że z Kobo będzie gorzej czy inaczej, ale wiecie... Amazon już sprawdziliśmy, wiemy na co możemy, w razie wypadku liczyć.

Tak więc, podsumowując, czekam na więcej informacji na temat obsługi języków innych, niż wymienione do tej pory, czekam na pierwsze recenzje, i jakieś wiadomości na temat możliwości zakupu tegoż czytnika (chociaż w moim przypadku problemu chyba nie będzie, bo widzę stare modele na WHSmith UK :) ).

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


26 maja 2011 11:18:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron