Teraz jest 28 mar 2024 20:49:23




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Nowy ereader od kobo 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Nowy ereader od kobo
Kobo zaprezentowało nowy ereader touch edition z ekranem pearl - cena 130$

http://www.engadget.com/2011/05/23/dnp- ... -go-hands/


23 maja 2011 21:06:08
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Nowy ereader od kobo
Wow, Kobo wraca do gry! Wszyscy czekali na B&N, a tu proszę - taki news :)

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


23 maja 2011 22:17:08
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2011 2:08:50
Posty: 346
Lokalizacja: Katowice
eCzytnik: K3W
Post Re: Nowy ereader od kobo
Powiedziałbym że jest dziewczyński z dizajnu :)


23 maja 2011 22:24:47
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Nowy ereader od kobo
gienkollo napisał(a):
Powiedziałbym że jest dziewczyński z dizajnu :)

/me modli się, żeby nie było kolejnego flejmu mężczyźni vs kobiety.

Co do dizajnu - przypomina produkty Apple: niewiele przycisków, dotyk... Zaznaczanie wygląda jak na moim iPadzie, tylko u mnie jest niebieskie :) Mniejszy od Kindla, co jest fajne, szkoda jednak, że nie zdecydowali się na hardware'owe przyciski do zmiany strony - posypie się pewnie na nich fala krytyki z tego powodu, bo nie każdemu leży macanie ekranu.

Bardzo fajnie na filmiku z Engadgeta wypada przesuwanie PDFa (hej, lisq1, po to właśnie takie rzeczy się opracowuje!), chociaż zmiana strony jakby nieco wolniejsza niż na K3. Niemniej w cenie 129$ za wersję z WiFi (i wejściem na kartę microSD, jeśli ktoś tego potrzebuje) to z pewnością niezła propozycja. No i starszy model spada do 99$. Czyli da się obecnie sprzedawać eCzytniki coraz taniej - co dobrze rokuje na przyszłość.

Ciekawe, czy Amazon odpowie na to jakoś (bo na razie tylko zabierają się za wydawnictwo z prawdziwego zdarzenia) i co zrobi jutro B&N. Oby tylko nie zajęli się teraz tabletami...

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


23 maja 2011 22:45:54
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2011 2:08:50
Posty: 346
Lokalizacja: Katowice
eCzytnik: K3W
Post Re: Nowy ereader od kobo
Więc generalnie wielki tydzień e-readerów się nam rozpoczął, wydaje mi się że B&N może uderzyć w tablety, niestety.
Nook Color pokazał dla mnie trend w który chcą brnąć.
Właśnie konkurencja bardziej z Apple niż z Amazonem, bo nie oszukujmy się dla czytających czytnik LCD to półśrodek.
Sam Kobo w zestawieniu z ceną, cóż.. ciekawy, nie w mój gust zupełnie lecz ciekawy, ale na pewno znajdą się oczarowani ;)
A i flejmu mam nadzieje nie będzie z racji takiej błahostki :)


Ostatnio edytowano 23 maja 2011 23:08:50 przez gienkollo, łącznie edytowano 1 raz



23 maja 2011 22:59:09
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Nowy ereader od kobo
Kobo jest bardzo dobrze przemyślany. Menu intuicyjne, funkcje te co trzeba. Wolę ich soft niż ten od sony, gdzie jak się wybiera książkę do czytania, to jeszcze 2 menu trzeba przechodzić, żeby ją otworzyć na ostatnio czytanej stronie...
Przynajmniej tak było w 505.

Naprawdę ciekawa i robiące dobre wrażenie konstrukcja!

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


23 maja 2011 23:07:14
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Nowy ereader od kobo
Zebrałem informacje i napisałem na głównej: http://www.eksiazki.org/2011/05/23/eczy ... za-129-99/

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


23 maja 2011 23:41:47
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Nowy ereader od kobo
Według mnie może to być znakomita alternatywa dla tych, którzy nie chcą się wiązać z Amazonem, gdyż chcą mieć możliwość czytania książek wydawanych w Polsce. Odpada konieczność zdejmowania zabezpieczeń i konwersji. Cena jest bardzo zachęcająca, tylko pytanie gdzie w Polsce będzie go można kupić.
Zastanawia mnie także jak zareagują na to inni uczestnicy rynku europejskiego, konkretnie pocketbook i onyx. Jeżeli tylko Kobo nie będzie miał wadliwego softu, to 1000 zeta za jeden z tych czytników z vizplexem będzie nieporozumieniem.


24 maja 2011 1:38:28
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 23 wrz 2010 17:09:37
Posty: 213
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: InkPad 3, Kobo Forma
Post Re: Nowy ereader od kobo
Co tam wymiary i ekran dotykowy, on ma achievementy za czytanie książek!!11111one!!1 :mrgreen: To jest przecież "all the rage" - pomysł świetnie znany z ostatniej generacji konsol i przeszczepiony na PC - gracze zbierają wirtualne osiągnięcia/trofea za wykonanie określonych akcji w grze. Dla sporej grupy stanowi to sedno rozgrywki, ludzie potrafią kupić badziewną grę tylko po to, żeby sobie acziki nabić.

Jestem zainteresowany tym czytnikiem i chętnie bym go kupił. Jeszcze parę dni temu kupiłbym przecenionego iRivera w Empiku, ale nie jeśli Kobo eReader Touch będzie dostępny w Polsce. Tylko, no właśnie, czy będzie? Niby ma obsługiwać kilka wersji językowych, na filmiku od Kobo kilkukrotnie pada słowo "international", ale potem patrzymy do FAQ:

Cytuj:
Where can I buy a Kobo eReader Touch?

The Kobo eReader Touch Edition is available at the following leading retailers across North America: Indigo, Best Buy, Walmart, and Borders.


Może to się później zmieni, a może to będzie taki "international dla imigrantów". Ciekawie było by zobaczyć międzynarodową walkę Amazon vs. Kobo, ale wojny nie będzie, jeśli Kobo nie wyjdzie poza US i Kanadę.


24 maja 2011 8:37:32
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Nowy ereader od kobo
Również uważam, że może być to najpoważniejszy konkurent dla Kindle. Tylko pytanie, czy będzie nim wyłącznie w Stanach czy też zrobią wersję europejską. :)

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


24 maja 2011 8:43:16
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Nowy ereader od kobo
Kobo jest Kanadyjskie,a dotychczas sprzedawali je na pewno także w Australii i Stanach. I z tego co wiem, dotychczas nie miało wsparcia dla języków innych niż anglelski. Te dodatkowe języki dają nadzieję na sprzedaż do innych krajów. Było by ciekawie...

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


24 maja 2011 9:35:45
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Nowy ereader od kobo
Kobo sprzedawali też w innych miejscach (UK, HK) - pokazuje to ich strona Where to buy: http://www.kobobooks.com/ereader_wheretobuy

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


24 maja 2011 9:38:48
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2011 13:36:02
Posty: 393
eCzytnik: PRS 950 BooxM92 Kobo: AuraHD+Aura1
Post Re: Nowy ereader od kobo
Na filmiku z pdf'em radzi sobie świetnie.


24 maja 2011 19:19:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 sty 2011 10:48:28
Posty: 7
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: Nowy ereader od kobo
Ja byłem oczarowany do momentu, w którym na filmie zobaczyłem jak wygląda zmiana strony - NIE MA FIZYCZNYCH PRZYCISKÓW "NASTĘPNA/POPRZENIA STRONA"!

Naprawdę, po latach czytania na PDA z zestawem przycisków (Palm m505, Dell, Fujitsu-siemens) próby czytania na iphone to była tragedia - slizganie paluchem po ekranie bardzo mi się nie podobało.

I na pewno do tego nie wrócę - niezależnie od tego, że poza tym nowy Kobo to bardzo udany czytnik.

Pozdrawiam


24 maja 2011 20:16:04
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Nowy ereader od kobo
A jak wam się nowy Nook podoba?
http://www.bestebookreaders.com/meet-th ... ch-reader/

prawie taki sam jak Kobo - jeden przycisk, ekran dotykowy, wifi, cena na poziomie K3.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


24 maja 2011 20:52:56
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron