Teraz jest 28 mar 2024 14:20:50




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
No to gramy! 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lut 2010 22:06:48
Posty: 109
eCzytnik: iPhone,PC Linux
Post No to gramy!
Powoli planszówki zadomawiają się na różnej maści konsolach, komórkach itp. Nawet B&N w nook-u zaimplementował szachy.

Aby taka rozrywka miała sens musi być chyba jednak dostęp do internetu. Ale to ciekawy zarobek szczególnie dla dostawców internetu i nauczycieli (go, warcaby polskie czy szachy)
Może przy okazji zakupu książki o szachch można by było interaktywnie rozwiązywac zadania? To w każdym razie może być ciekawy temat. Niestety nie ma czegoś takiego jak java na e-booki. System jeden dla wszystkich w miare rozsądny.

Może ktoś napisze np. ryby,perl, python na e-ksiażki. Przenośny i malo pobierający zasobów? A może jesteśmy skazani na natywne programy jak iPhone/iPodpaski?

Mysle, ze wiele osob zaplacilo by za mozliwosc grania on-line w dowolnym miejscu. Na plazy, w pociagu itp.

Co o tym myslicie. Rynek planszowek nie ogranicza sie do klasyki. Jest mnostwo nowych tytulow, ale nie kazy ma czas i mozliwosci na to by zagrac z kumplami.


12 cze 2010 11:30:29
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2010 21:23:09
Posty: 250
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: eClicto + Kindle
Post Re: No to gramy!
W tej chwili moim zdaniem e-papier nie nadaje się najlepiej do gier, zwłaszcza jeśli chcielibyśmy aby miała jakąś animację.
Do tego lepiej nadają się konsole, tablety, czy smartfony. Tym bardziej, że duża gama tych urządzeń ma dostęp do internetu.

Oczywiście, przy zastosowaniu innego ekranu, na przykład ulepszego e-papieru miało by to sens. Zwłaszcza jak napisałeś podręcznikach nauki gry, czy podobnych.

Obsługa tych gier zależy od konkretnego czytnika i jego firmware.


14 cze 2010 0:59:32
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: No to gramy!
W OpenInkpocie jest kilka gier logicznych. M. in. sudoku.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


14 cze 2010 1:55:39
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lut 2010 22:06:48
Posty: 109
eCzytnik: iPhone,PC Linux
Post Re: No to gramy!
Wiele gier nie ma zadnych dynamicznych animacji. Po co animacje? Carcasone, 6 bierze , neuroshima hex , zaginione miasta czy fasolki. Specjalnie dobieram rozne tytuły by pokazac, ze ne potrzeba animacji. Oczywiscie mozna zrobic animacje i w go czy warcabach ale po co. Wazniejsza jest interakcja i dostep do tysiecy graczy. Serwery go to kilkaset graczy on-line.

Caly czas zastanawiam sie nad wartoscia dodana i mysle, ze to moglo by byc to.


14 cze 2010 20:58:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: No to gramy!
Na Bebooku Neo/Booxie 60 działają szachy w javascripcie, sam je znalazłem i rozpropagowałem. Grać można tylko z komputerem, nie wymagają połączenia z internetem. Grałem też w pasjansa (ale ten wymagał połączenia z internetem, bo nie dałem rady pobrać wszystkich kart), ale to już było niewygodne z powodu wolnego ekranu. :)

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


15 cze 2010 10:28:39
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2010 21:23:09
Posty: 250
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: eClicto + Kindle
Post Re: No to gramy!
Jakoś mi osobiście wygodniej się gra na urządzeniach z LCD i szybszym procesorem :-)
Choć oczywiście można i grać na e-czytniku, jeśli ma się go pod ręką.


16 cze 2010 23:35:51
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lut 2010 22:06:48
Posty: 109
eCzytnik: iPhone,PC Linux
Post Re: No to gramy!
nightelf napisał(a):
Jakoś mi osobiście wygodniej się gra na urządzeniach z LCD i szybszym procesorem...


No wlasnie nie wiem. Planszowki sa zazwyczaj poziomo. Jakos tak wygodniej by to lezalo sobie a my patrzymy z gory a nie jak na tablice. :depresja:

Po za tym mam nadzieje, ze nie bedzie sie tylko powielac staryc sprawdzonych wzorow. Go to jest miod sam w sobie. Ale powstanie wiele gier specjalnie na takie urzadzenia. Powstal iPhone i powstal dzial gry na komorke. Nie to, ze wczesniej nie bylo, ale nie tyle i nie natywnych. Tyle ludzi psioczy ,ze nikt nic nie czyta(jakos dziwnie nie chce mi sie w to uwierzyc) ale jak zaczna czytac to moze i zaczna grac?

Moze zaczna pisac listy?Do tego tez nie trzeba animacji i super karty graficznej 8)
Nie ograniczajmy sie tylko do gier typu stare warcaby czy pasjans. Pamietam gry paragrafowe / ksiazkowe.
Dlaczego teraz nie mialy by sie rozwinac takie gry? Majac siec mozliwosc aktualizacji to dopiero mozna zrobic gre. Ba! Muda mozna zrobic razem z grafika i interakcja z uzytkownikami. Wielu ludzi nie chce siedziec non-stop przy grze, ale poiedzmy ilosc zadan dostosowana do ilosci spedzonego czasu?

Planszowki czy gry w ogolnosci mogly by byc ciekawe. Grafika nie jest potrzebna.


17 cze 2010 8:19:32
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2010 21:23:09
Posty: 250
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: eClicto + Kindle
Post Re: No to gramy!
Gry paragrafowe to chyba już przeżytek, pamiętam, że podobne grałem jeszcze na C-64. Zwłaszcza, że można było samemu coś takiego napisać w Basicu.

Do gier i grania to najlepiej by się nadawał tablet z ekranem hybrydowym, jak pixelQI. Dałoby i kolor z możliwością szybkiej reakcji i wygodę dla wzroku w razie potrzeby.

Pewnie dałoby się też grać w jakieś strategie planszowe, czy planszówki jak monopol :-)


17 cze 2010 23:19:36
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lut 2010 22:06:48
Posty: 109
eCzytnik: iPhone,PC Linux
Post Re: No to gramy!
http://bagno.wieza.org/story.php?title= ... Fanatic-pl

Jedno zdanie, ale jak ważne.

Od kilku mies. trwają prace nad i Padową i i Phone'ową wersją Neuroshimy


21 cze 2010 17:05:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: No to gramy!
Ta, ale to na ekrany kolorowe. Na czytnikach w Neuroshimę Hex by się za bardzo nie pograło. :)

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


22 cze 2010 11:16:13
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: No to gramy!
Program do grania w interactive fiction sportowany na openinkpota:

http://www.mobileread.com/forums/showth ... t&t=130717

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


11 maja 2011 11:54:57
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: