Teraz jest 25 kwi 2024 13:08:34




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
PER3162B specyfikacja prawie kompletna 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2008 18:45:15
Posty: 37
eCzytnik: Nook NST, X61S, PER3162B, Jetbook
Post Re: PER3162B specyfikacja prawie kompletna
Chyba nadszedł czas na pracę nad spolszczeniem , myślę tu o wersji 1.5 , potrafi ktoś to rozebrać ?


06 mar 2011 0:39:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 mar 2011 13:18:08
Posty: 9
eCzytnik: Prestigio PER3162B
Post Re: PER3162B specyfikacja prawie kompletna
Hm... Po kilku dniach z ruskim softem stwierdzam, ze jednak wyswietlanie stron "ciurem" ma dwie wady - jedna duza, druga mala... Mala - to znacznie wolniejsza reakcja czytnika na powiekszanie, duza zas to idiotyczna sytuacja przy obrocie ekranu - czytnik nie trafia w miejsce, w ktorym czytalismy tylko kilkanascie stron wczesniej... Przed obrotem trzeba zrobic bookmarka, zeby nie wertowac potem stron na marne... Trzeba by sie przyjrzec ktore formaty jak interpretuje to czytadelko... Bo zauwazylem, ze w epubie ignoruje odstepy miedzy akapitami a w fb2 wstawia je nadgorliwie...


08 mar 2011 10:22:42
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: PER3162B specyfikacja prawie kompletna
similas napisał(a):
Trzeba by sie przyjrzec ktore formaty jak interpretuje to czytadelko... Bo zauwazylem, ze w epubie ignoruje odstepy miedzy akapitami a w fb2 wstawia je nadgorliwie...

Zgadzam się - też to zauważyłem (tak samo w obu wersjach firmware).
Jeszcze w przypadku HTML zauważyłem denerwującą skłonność do sklejania niektórych wyrazów ze sobą :| (Tak samo w ePUB-ach utworzonych w Calibre z HTML-a)

Jeszcze co do nowego firmware 1.5 to zmienił się sposób czytania plików TXT. Polskie ogonki w nowym firmware są czytane poprawnie w kodowniu UTF-8 a w starszym (1.0 Prestigio) były czytane poprawnie w kodowaniu CP-1250 (Windows).

Aha i krótkie naciśnięcie przycisku ON/OFF w firmware 1.5 uruchamia blokadę klawiszy - takie samo krótkie naciśnięcie odblokowuje (tego nie było w 1.0).

_________________
W Obrazek też ;)


08 mar 2011 11:40:02
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2008 18:45:15
Posty: 37
eCzytnik: Nook NST, X61S, PER3162B, Jetbook
Post Re: PER3162B specyfikacja prawie kompletna
Na stronce prestigio jest nowy manual do pobrania , jest w nim opis dodawania ebooków z DRM , firmware jest do pobrania w starej wersji . Czyżby coś drgnęło w temacie nowej wersji softu ?
link do manuala
http://marketing.prestigio.com/$Custome ... v2%200.pdf


22 mar 2011 12:13:44
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: PER3162B specyfikacja prawie kompletna
O dziwo jest to też dostępne ze strony http://www.prestigio.com/products/eBook-readers/3-series/eBook-Reader-PER3162B w zakładce "Download", gdzie znajduje się też "Quick Start Guide" w którym jest powielona informacja o ADE :!: czyli to nie jest błąd.

Różnica (do dotychczasowej wersji manual-a) polega tylko na nazwie - w nowym jest PER3162BN (Prestigio Nobile), ilości obsługiwanych języków - 23 języki, 2 dodatkowych opcji w menu czytanej książki, no i oczywiście obsługi ADE.

Bez wątpienia są to działania mające na celu rozszerzenie funkcjonalności czytnika. Pytanie tylko czy to będzie nowy software w tym samym czytniku, czy też jakaś modyfikacja sprzętowa w nowych egzemplarzach w dystrybucji :?

W nazwach "manuali" i QSG w różnych językach, występuje dopisek "v2.0" z czego można by wnioskować, że to może być numer nowej wersji firmware... (Poprzednie mialo numer 1.0 a rosyjskie 1.5)

_________________
W Obrazek też ;)


22 mar 2011 13:54:23
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 mar 2011 13:18:08
Posty: 9
eCzytnik: Prestigio PER3162B
Post Re: PER3162B specyfikacja prawie kompletna
I d4 - chinczyki zmienili chipset... Pewnie teraz to to samo co Icarus GO (czyli RK28) - bo tutaj specyfikacja sie zgadza w 100%...

Cytuj:
Szanowny Panie,
Aktualizacja oprogramowania Pana urządzenia nie jest możliwa. W manualach znalazł Pan firmwear nowych modeli (zmieniony chipset).
Pozdrawiam/Best regards
Piotr Kamiński | Product Manager
phone +48 223 371 536 I e-mail: piotr.kaminski@asbis.pl I msn: piotr.kaminski@asbis.pl


Swoja droga - powinni wiedziec jak sie pisze firmware... :P


29 mar 2011 13:15:01
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: PER3162B specyfikacja prawie kompletna
emes71 napisał(a):
Chyba nadszedł czas na pracę nad spolszczeniem , myślę tu o wersji 1.5 , potrafi ktoś to rozebrać ?
Znalazłem narzędzie do edycji wpisów językowych i próbuję "polonizować" wersję 1.5 od NEXX-a.
Na razie wprawki na firmware 1.0 od Prestigio - założyłem nowy wątek tu:
http://forum.eksiazki.org/inne-eczytniki-f152/per3162b-firmware-nowe-poprawione-t9792.html

Wygląda na to, że nowego firmware od Prestigio nie będzie (zmiana chipsetu w nowych egzemplarzach), więc chyba jesteśmy zdani na własne przeróbki.

Edit:
Już gotowe, jest firmware 1.5 z polskim językiem (zamiast rosyjskiego) z trzema różnymi czcionkami do wyboru :)
Wszystko śmiga - można aktualizować -szczegóły (jak wyżej) w wątku o firmware dla PER3162B.

_________________
W Obrazek też ;)


04 kwi 2011 14:06:37
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2008 18:45:15
Posty: 37
eCzytnik: Nook NST, X61S, PER3162B, Jetbook
Post Re: PER3162B specyfikacja prawie kompletna
Pobrane i zainstalowane , wszystko działa jak powinno . Wielkie dzięki i jeszcze większy szacun za ten firmware.
Mam nadzieję , że jak pojawi się nowsza wersja , to również dasz znać o sobie.


05 kwi 2011 21:37:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 mar 2011 13:18:08
Posty: 9
eCzytnik: Prestigio PER3162B
Post Re: PER3162B specyfikacja prawie kompletna
Ta... A ja muszę niestety do beczki miodu dodać łyżkę dziegciu... Trzy tygodnie temu mojemu czytnikowi wpadł do środka przycisk zasilania - oddałem do naprawy gwarancyjnej i co? I dowiaduję się, że uszkodzenie jest mechaniczne i nie zostanie naprawione... Dystrybutor marki Prestigio jednak zachowuje się jak typowy handlarz chińską tandetą... Co ciekawsze - po powrocie z serwisu przycisk nosi ślady "dziabnięcia" ostrym narzędziem - człowiek jest głupi i naiwny - że też nie obfotografowałem przed wysyłką... 6 stów w plecy, bo z czytnika mogę korzystać jedynie po podłączeniu do zasilania USB i wyłączać go na auto off... sic! Musze napisać do federacji konsumentów... Może coś wymyślę... Bo kto normalny uszkadzał by mechanicznie przycisk? Bubel i tyle...


09 maja 2011 20:35:09
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: PER3162B specyfikacja prawie kompletna
A powiedzieli Ci, ile by miało kosztować, gdyby mieli naprawić poza gwarancją, czy jest w ogóle taka możliwość?

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


10 maja 2011 15:48:58
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 mar 2011 13:18:08
Posty: 9
eCzytnik: Prestigio PER3162B
Post Re: PER3162B specyfikacja prawie kompletna
Nie pytalem jeszcze o taka mozliwosc, ale zasadniczo srednio mnie ona interesuje - przycisk zasilania sluzacy do wlaczania i wylaczania czytnika, ktory zepsul sie po jakichs moze 200 uzyciach - to podpada pod gwarancje - przelacznik musial byc wadliwy. A ze go poharatali w serwisie - zostawie to bez komentarza... Sprobuje wskorac cos przez rzecznika praw konsumentow... Czuje sie delikatnie rzecz biorac oszukany, bo nie raz rozne rzeczy mi sie psuly, a za kazdym razem zostawaly naprawione. Przykladowo przyciski touchpada w lapie Acera - pekla sprezynka i przycisk nie odbijal - wymienili bez gadania. Ale pewnie Asbis umoczyl z Prestigio i chca mnie spuscic po brzytwie (by the way - polska strona prestigio raz dziala raz nie - pewnie transport z Chin podrozal i sie zwijaja... Stad pewnie problemy z gwarancja...)


10 maja 2011 21:41:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron