Teraz jest 28 mar 2024 13:27:32




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Czy na Kindle 3 można przeglądać pliki HTML? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2011 0:11:04
Posty: 195
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post Czy na Kindle 3 można przeglądać pliki HTML?
Przymierzam się do zakupu Kindle 3. Próbował może ktoś czy pozwala na wgranie z PC i czytanie zapisanych stron HTML? Chodzi mi o całe struktury katalogów stron ściągniętych np. przez TeleportPro czy HTTrack, które bez problemu czyta każda przeglądarka na PC.
Czy jest hiperlink? Skoro nie ma dotyku to jak wygląda "nawigacja"?

Druga rzecz to PDF. Czy da się czytać PDF czy też sa problemy z tzw reflow? Obecnie używam Omni (LCD 3,2'') i problem jest z zawijaniem PDF (AdobeReader nie zawija mimo ustawienia Reflow na On).

I trzecia rzecz - Copy/Paste. Jest coś takiego w Kindle 3?


30 sty 2011 0:24:40
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: HTML i PDF w Kindle 3
ad 1. Nie robiłem wielkich eksperymentów, ale takie strony jak wrzucisz do Calibre (np. zazipowane) i wyjdzie Ci z tego plik MOBI, linki w środku będą działały.

Nawigacja to poruszanie się kursorem po tekście.

ad 2. Nie ma reflow. PDF możesz konwertować albo oglądać w oryginalnym layoucie

ad 3. A do czego Ci to potrzebne? W zasadzie nie ma. Jest myk, który pozwala podświetlić jakieś słowo i je "wkleić" do wyszukiwarki (treść książki, całe urządzenie, google, wikipedia, sklep).

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


30 sty 2011 0:52:58
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lut 2011 21:57:44
Posty: 1
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: HTML i PDF w Kindle 3
Kindle mam od dwóch dni, więc jeszcze dużo nauki przede mną. Ale już pare książek musiałem przekonwertowac. Oto moje spostrzeżenia:
a) Calibre sobie nie poradził za dobrze ze skonwertowaniem bezpośrednio z zipa, czy struktury folderów. Generalnie straciła się kolejnośc, nie było dostępu do spisu treści itp. (konkretnie przerabiałem książki dostępne na http://www.bruceeckel.com/)

b) PDF tych samych książek w ogóle odpada - miałem wersje z jakimiś graficzkami poza marginesem, w związku z czym właściwa strona zajmowała 1/2 ekranu w centrum. żaden reflow na to nie da rady, a kindle nie potrafi zapamiętac położenia okienka zooma jak się zmieni stronę.

c) wrociłem do html jako formatu najbardziej przerabialnego... i pomyślałem, że można by spróbowac skorzystac z formatu .chm. Skorzystałem z triala programu abee chm maker. Pomimo pewnych ograniczeń (jak chocby max 10 pozycji w głównym pniu drzewa spisu treści) stworzenie chm-a z niezłym spisem treści jest całkiem łatwe.
Takiego chm-a potem wrzuciłem do calibre i już bez problemu dało się zrobic w pelni funkcjonalnego .mobi.


09 lut 2011 22:16:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2011 0:11:04
Posty: 195
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post Re: HTML i PDF w Kindle 3
Witam,
Przypadkiem tu wlazłem bo mi to forum nie powiedziało iż są nowe wiadomości :)
Dzięki za reply. Wygląda na to, że waham się między Kindle a Boox 60 już z górą 2 miechy :)
Z powyższych opisów wynika, że ten Kundel niewiele może. Ciekawe po co mu te 256 MB RAM-u skoro Onyx Boox 60 ma jej 128 i jest bardziej funkcjonalny a do tego można na nim uruchomić maszynę wirtualną Mono z interpretowanymi aplikacjami (doatkowe obciążenie).


09 kwi 2011 18:28:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sty 2011 21:16:58
Posty: 22
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: HTML i PDF w Kindle 3
Żeby czytać pojedyncze html, trzeba zmienić rozszerzenie pliku: *.htm(l) --> *.txt
"Pakiety" plików html można tez połączyć w *.mobi przy pomocy Kindlegen, choć nie jest to zbyt wygodne.


11 kwi 2011 22:01:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 kwi 2011 10:44:06
Posty: 2
Post jak to w końcu jest z tymi pdfami
Rozważam zakup kindle (w grę wchodzi tylko 3 Wifi). Sporo się naczytałem o pdfach, że można konwertować, ale z drugiej strony, że kiepsko ogólnie się czyta. Stąd moje pytanie, czy jak skonwertuje to mogę zmieniać wielkość czcionki? Jeśli nie to po co konwertować? Czy dobrze się czyta książki z google books?


23 kwi 2011 10:49:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2011 15:02:55
Posty: 55
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: jak to w końcu jest z tymi pdfami
Jeżeli PDF jest zrobiony z plików graficznych (np ze skanów) to czytanie zazwyczaj nie jest komfortowe, jeżeli PDF jest edytowalny (możesz np kopiować tekst) to spokojnie można przerobić go na format mobi, w którym można zmienić wielkość czcionki, odstępy itp.

Jeżeli PDF jest w formie zdjęć to możesz go wrzucić to np FineReadera (albo skorzystać z jakiegoś internetowego OCR'a, bezpłatnego), który rozpozna tekst i zapisze go jako plik rtf czy html.

Ja osobiście każdego PDFa wrzucam najpierw do Fine Readera, a później zapisuję w htmlu i nie mam żadnych problemów z czytaniem książek.


23 kwi 2011 10:58:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 kwi 2011 10:44:06
Posty: 2
Post Re: HTML i PDF w Kindle 3
To jeszcze mam pytanie, jak mogę sprawdzić czy mój plik pdf jest edytowalny i czym się różni pdf w formie skanów od pdfu w formie zdjęć?


23 kwi 2011 11:39:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2011 15:02:55
Posty: 55
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: HTML i PDF w Kindle 3
obar napisał(a):
To jeszcze mam pytanie, jak mogę sprawdzić czy mój plik pdf jest edytowalny i czym się różni pdf w formie skanów od pdfu w formie zdjęć?


W formie skanów/zdjęć to jest to samo - nie da się z niego kopiować tekstu.

Jak sprawdzić, otwórz PDFa i spróbuj zaznaczyć tekst i skopiować go a następnie wklej do notatnika.


23 kwi 2011 11:57:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: HTML i PDF w Kindle 3
discharge napisał(a):
Witam,
Przypadkiem tu wlazłem bo mi to forum nie powiedziało iż są nowe wiadomości :)
Dzięki za reply. Wygląda na to, że waham się między Kindle a Boox 60 już z górą 2 miechy :)
Z powyższych opisów wynika, że ten Kundel niewiele może. Ciekawe po co mu te 256 MB RAM-u skoro Onyx Boox 60 ma jej 128 i jest bardziej funkcjonalny a do tego można na nim uruchomić maszynę wirtualną Mono z interpretowanymi aplikacjami (doatkowe obciążenie).


Na czytniku zamierzasz czytać książki czy sterować ruchem pociągów na PKP ?
Bo jeśli czytać książki to Kindle i Boox nadają się do tego bardzo dobrze. Różnice w odczycie danych formatów załatwia konwersja. Do PDF lepiej kupić większy czytnik.


23 kwi 2011 13:43:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 kwi 2011 1:07:49
Posty: 9
Post Re: HTML i PDF w Kindle 3
Nie wiem czy to właściwe miejsce na to pytanie.
Mam książkę w formie skanów, już przerobiłem ją na .rtf przez FineReadera. Co dalej. Jak przez calibre chce robić na MOBI to książka szaleje. Nagłówki i stopki są gdzie popadnie. Nazwy rozdziałów też wyskakują byle gdzie. Czy lepiej przerobić z FineReader na html i dopiero na MOBI?


08 maja 2011 13:34:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 kwi 2011 1:47:36
Posty: 3
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: HTML i PDF w Kindle 3
Zapisz do doc.
Usun cale formatowanie i na nowo ustaw naglowki oraz konspekt dla nich , zrob spis tresci, zapisz do html. Po tem do calibrate i do mobi.
Tu masz dokladniej jak to zrobic --> amazon-com-kindle-f146/rozdzialy-w-plikach-innych-niz-azw-na-kindle-3-t9046-30.html


08 maja 2011 15:09:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lip 2011 13:38:08
Posty: 1
eCzytnik: Kindle 3
Post Kindle a html
Witam,
wiem, że Kindle 3 jest wyposażony w eksperymentalną przeglądarkę www. Czy jest możliwość wykorzystania jej do przeglądania lokalnych plików html (załadowanych do czytnika)? Jeżeli tak, to zniknął by problem konwersji plików html na format akceptowalny przez czytnik.

_________________
pozdrawiam
frantz1971


08 lip 2011 13:52:01
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 wrz 2010 8:39:13
Posty: 18
Lokalizacja: Poznań
eCzytnik: Kindle / iPhone
Post Re: Kindle a html
Biorąc pod uwagę brak typowego menu jak w normalnych przeglądarkach (Plik > Otwórz) to chyba nie da rady. Teoretycznie można by się dostać przez bezpośrednią ścieżkę dostępu, ale trzeba by wiedzieć jak się takowe na kindle konfiguruje.

Konwersja HTML na MOBI za pomocą Calibre jest banalnie prosta, więc może nie warto się tak jej bać :)

_________________
http://bookoteka.pl - Czytanie jest fajne!


08 lip 2011 16:08:17
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 cze 2010 12:08:10
Posty: 126
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2, Onyx Boox M92
Post Re: Kindle a html
Przeglądanie lokalnych plików HTML przez wpisanie ścieżki zaczynającej się od file:// nie działa na Kindle 3 z tego co czytałem.
Działa to natomiast na starociach Kindle 2 i DX, ale tam znowu przeglądarka jest gorsza.


09 lip 2011 18:12:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: