Teraz jest 28 mar 2024 19:27:59




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Polskie firmware 1.5.1 dla wszystkich modeli BOOX-ów 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Polskie firmware 1.5.1 dla wszystkich modeli BOOX-ów
RobertCh napisał(a):
Przy okazji. Objawił mi się inny problem. Mianowicie ePuby w języku polskim nie otwierają mi się w FBreaderze, a angielskie tak. Mimo ustawienia w preferencjach FBReadera jako domyślnego programu dla ePubów.

W polskim firmware jest tak, że pliki ePUB domyślnie otwiera FBReader - tylko pliki zabezpieczone DRM otwierają się w przeglądarce Adobe, bo ona obsługuje DRM a FBReader nie.
Dlatego, aby otworzyć te pliki w FBReaderze, trzeba zdjąć z nich zabezpieczenia DRM.

Jeśli masz problem z plikiem ePUB, który nie ma zabezpieczeń, to coś z nim może być nie tak, bo wszystkie ePUB-y w nowym oprogramowaniu otwierają się prawidłowo.
Może wystaw gdzieś taki problematyczny plik, żeby można mu się przyjrzeć...

_________________
W Obrazek też ;)


06 kwi 2011 11:39:04
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lis 2010 1:40:45
Posty: 13
Post Re: Polskie firmware 1.5.1 dla wszystkich modeli BOOX-ów
RobertCh napisał(a):
Przy okazji. Objawił mi się inny problem. Mianowicie ePuby w języku polskim nie otwierają mi się w FBreaderze, a angielskie tak. Mimo ustawienia w preferencjach FBReadera jako domyślnego programu dla ePubów.

airs napisał(a):
W polskim firmware jest tak, że pliki ePUB domyślnie otwiera FBReader - tylko pliki zabezpieczone DRM otwierają się w przeglądarce Adobe, bo ona obsługuje DRM a FBReader nie.
Dlatego, aby otworzyć te pliki w FBReaderze, trzeba zdjąć z nich zabezpieczenia DRM.

Jeśli masz problem z plikiem ePUB, który nie ma zabezpieczeń, to coś z nim może być nie tak, bo wszystkie ePUB-y w nowym oprogramowaniu otwierają się prawidłowo.
Może wystaw gdzieś taki problematyczny plik, żeby można mu się przyjrzeć...


Zdejmuję DRM ze wszystkich ePubów, więc to nie to. Tego to chyba nawet sam zrobiłem: ftp://ftp.ogme.pl/THHGTG.zip

EDIT. Problem rozwiązałem: pomaga konwersja ePub - ePub w najnowszym Calibre...


06 kwi 2011 13:06:51
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Polskie firmware 1.5.1 dla wszystkich modeli BOOX-ów
Kto jeszcze nie przeczytał na forum polskiego dystrybutora onyxa, to informuję, że pojawiła się poprawka dla firmware 1.5.1 dla booxów. Pliki dla poszczególnych modeli do ściągnięcia: http://onyx-ereader.pl/do-pobrania-7.

W mojej wersji zauważyłem:
1) dodanie brakującej ikony dla prefereowanych aplikacji w ustawieniach
2) poprawne odświeżanie w plikach djvu
3) poprawne otwieranie plików szkicownika
4) odświeżanie poprawne zegarka w ade
5) działające ustawienia odświeżania stron (można ustawić pełne odświeżanie co 3/5/7/9 stron)

Niestety przestała mi działać kompletnie IVONA.

[EDIT]
IVONa działa po ściągnięciu nowych plików do tts.


28 kwi 2011 21:59:46
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Polskie firmware 1.5.1 dla wszystkich modeli BOOX-ów
Zefiryn napisał(a):
Kto jeszcze nie przeczytał na forum polskiego dystrybutora onyxa, to informuję, że pojawiła się poprawka dla firmware 1.5.1 dla booxów. Pliki dla poszczególnych modeli do ściągnięcia: http://onyx-ereader.pl/do-pobrania-7.

W końcu miałem trochę czasu, żeby zainstalować nowe, poprawione oprogramowanie do BOOX-a. Widzę, że wprowadzonych jest dużo poprawek, działa dobrze opcja "szybkie odświeżanie", również IVONA, do działania której trzeba ściągnąć nową wersję głosu (v.1.6 44kHz) z tej samej strony dystrybutora: http://onyx-ereader.pl/do-pobrania-251

Inne problemy w różnych formatach, szkicowniku czy notatniku też rozwiązane. :)

Myślę, że wszyscy wstrzymujący się mogą spokojnie instalować tą wersję - jest trochę nowych rzeczy, m.in. kalkulator ;)

_________________
W Obrazek też ;)


02 maja 2011 13:05:14
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2011 20:09:40
Posty: 3
Lokalizacja: Jelenia Góra
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Polskie firmware 1.5.1 dla wszystkich modeli BOOX-ów
Zefiryn. Móglbyś napisać, jak uruchomiłeś Ivonę w X60. Zaktualizowałem 1.5.1, skopiowałem katalog TTS do biblioteki i nic.


25 lip 2011 20:13:05
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Polskie firmware 1.5.1 dla wszystkich modeli BOOX-ów
Jask2 napisał(a):
Zefiryn. Móglbyś napisać, jak uruchomiłeś Ivonę w X60. Zaktualizowałem 1.5.1, skopiowałem katalog TTS do biblioteki i nic.


Trzeba ściągnąć ten plik: http://onyx-ereader.pl/do-pobrania-251 i na karcie utworzyć katalog .tts (kropka i tts, przy czym ważna jest kropka) i tam wgrać, to co się rozpakuje. Jeżeli na karcie jest już taki katalog to nadpisać pliki, które się w nim znajdują.


26 lip 2011 22:50:22
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2011 10:15:57
Posty: 85
eCzytnik: Onyx Boox 60 | Kindle Touch
Post Re: Polskie firmware 1.5.1 dla wszystkich modeli BOOX-ów
Witam,

Mam ten czytnik z najnowszym F.W. 1.5.1 (z poprawką). Wszystko działa - ale:

Legimi na Onyxie nie odświeża w sposób pełny ekranu. Przez to powstają duchy na ekranie, okienka komunikatów są nieczytelne, klawiatura strasznie postrzępiona. Nawet jak w systemowych ustawieniach dam pełne odświeżanie strony to Legimi na to nie reaguje. Dodatkowo - podczas lektury w Legimi nie działa ikonka odświeżania ekranu w prawym dolnym rogu. Poza Legimi wszystko to działa jak należy.

Co zrobić? Dzięki i pozdrawiam :)


24 lis 2011 10:25:18
Zobacz profil
Post Re: Polskie firmware 1.5.1 dla wszystkich modeli BOOX-ów
sdsi napisał(a):
Mam ten czytnik z najnowszym F.W. 1.5.1 (z poprawką). Wszystko działa - ale:

Legimi na Onyxie nie odświeża w sposób pełny ekranu. Przez to powstają duchy na ekranie, okienka komunikatów są nieczytelne, klawiatura strasznie postrzępiona. Nawet jak w systemowych ustawieniach dam pełne odświeżanie strony to Legimi na to nie reaguje. Dodatkowo - podczas lektury w Legimi nie działa ikonka odświeżania ekranu w prawym dolnym rogu. Poza Legimi wszystko to działa jak należy.

Co zrobić? Dzięki i pozdrawiam :)

Aplikacją "Legimi" na czytniki Onyx BOOX zajmują się programiści z tej firmy - proponuję kontakt telefoniczny do nich lub poprzez formularz z ich strony:
https://www.legimi.com/pl/konto/wsparcie-techniczne/formularz-kontaktowy/


25 lis 2011 11:55:20
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: