Teraz jest 18 kwi 2024 11:12:44




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Kindle jako czytnik RSS ( InstaPaper + InstaScriber ) 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Kindle jako czytnik RSS ( InstaPaper + InstaScriber )
Ostatnio zainteresowała mnie funkcjonalność serwisów Instapaper i Google Reader w wersji kindle, co skłoniło mnie do podzielenia się pewnymi spostrzeżeniami.

Jak wielu z was wie, Instapaper ma genialną funkcje jaką jest codzienne dostarczanie artykułów zarchiwizowanych wprost na kindle (via Wifi za darmo bądź 3G za opłatą) w wygodnej i przejrzystej formie. "Świetnie" pomyślałem, ale co z RSS?


Otóż mamy kilka opcji :

- Google Reader w wersji mobilnej : wszystkie kanały w 1 miejscu, możemy oglądać za pomocą przeglądarki.
Odrzucił mnie trochę nadmiar przewijania i przełączanie na "Article mode" co artykuł.

- Google Reader + Instapaper = Instareader : rozwiązanie o tyle ciekawsze, że zaznaczone gwiazdką przez nas artykuły wysyła do naszego konta Instapaper, a następnie dostarcza na kundelka.
Ponownie z powodu mojego lenistwa odrzuciło mnie ciągłe klikanie (ej, przecież chce, żeby wysyłało mi wszystko automatycznie, a nie dopiero po zaznaczeniu np. 100 artykułów)

- 2 serwisy RSS ( kindle4RSS i kindlefeeder )
Tym razem powodem zniechęcenia do tychże serwisów były oraniczenia dla darmowego konta (ponownie klikanie, żeby wysłać nasze ulubione RSS). Swobodne korzystanie (w tym automatyczna wysyłka) wymaga od nas opłat, co po czasie może zacząć doskwierać co oszczędniejszym. ;)
Ponadto serwisy te nie do końca dobrze radzą sobie z "obrobieniem" wiadomości i ich formatowaniem.

- Instascriber + Instapaper : Proste, wygodne i estetyczne. Gdy tylko pojawią się nowe artykuły w subskrybowanych przez nas kanałach, zostaną one wysłane przez Instascriber do Instapaper, a z tego już automatycznie na kindle w przystępnej formie.

Dla mnie ostatnie rozwiązanie jest najwygodniejsze, ponieważ raz skonfigurowane działa automatycznie i nie wymaga dodatkowej ingerencji przez komputer.


Jeśli będzie potrzeba, mogę napisać prosty tutorial.

Pozdrawiam. :)

_________________


Ostatnio edytowano 03 kwi 2011 19:27:30 przez Artur Stachecki, łącznie edytowano 1 raz



03 kwi 2011 16:35:08
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 gru 2010 12:33:13
Posty: 107
eCzytnik: Kindle 3; KindleDX; kiedys: Boox 60
Post Re: Kindle jako czytnik RSS czyli kilka pomysłów dla leniwyc
soxymora napisał(a):
...

Jeśli będzie potrzeba, mogę napisać prosty tutorial.

Pozdrawiam. :)

Pewnie :)
Dobrych tutoriali nigdy za wiele.

_________________
Nigdy nie dyskutuj z idiotą... najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...


03 kwi 2011 16:45:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: Kindle jako czytnik RSS czyli kilka pomysłów dla leniwyc
Tutorial ten tłumaczy jak za pomocą Instapaper i Instascriber zrobić z kindle czytnik kanałów RSS.


1. Rejestracja w Instapaper :

- Wchodzimy na stronę instapaper.com i klikamy w prawym górnym rogu "Create Account" po czym wypełniamy formularz rejestracyjny.

Spoiler! Obrazek

2. Konfiguracja transportu do kindle :

- Na podstronie instapaper.com/extras znajdujemy sekcje dotyczącą kindle i klikamy "set up wireless delivery".

Spoiler! Obrazek

- Ustalamy częstotliwość dostarczania artykułów i podajemy adres naszego kindle ( znajduje się on w ustawieniach kindle ).

UWAGA ! Ważne, abyśmy zaznaczyli końcówke "free.kindle.com" - oznacza to, że artykuły będą dostarczane poprzez WiFi, a nie whispernet (3G i WiFi), który jest płatny.

- Klikamy "save changes" aby zachować zmiany.

Spoiler! Obrazek

- Przewijamy strone do sekcji "Instructions".

Spoiler! Obrazek

- Kopiujemy zielony adres email.

- Otwieramy link "your Kindle management page".

- Logujemy się na nasze konto Amazon

Spoiler! Obrazek

- W sekcji "Your Kindle Approved E-mail List" wklejamy wcześniej skopiowany adres e-mail i klikamy "Add Address" .

Spoiler! Obrazek

Teraz nasz kindle jest sparowany z kontem Instapaper i będzie otrzymywał automatycznie zapisane przez nas artykuły.

3. Konfiguracja Instascriber

- Wchodzimy na stronę Instascriber.com i logujemy się za pomocą naszych danych z Instapaper.com

Spoiler! Obrazek

- Dodajemy adres kanału RSS i klikamy "Add!".

Spoiler! Obrazek

- Gdy już dodamy adresy, możemy je usuwać, bądź otworzyć, aby dodać archiwalne artykuły klikając "Read Later" .
( Nowe artykuły będą wysyłane automatycznie do Instapaper )

Spoiler! Obrazek

Artykuły wysłane przez Instascriber pojawią się na naszym koncie Instapaper wraz z przypisem "via InstaScriber"...

Spoiler! Obrazek

...skąd będą wysyłane w paczuszkach na naszego Kindle (artykuły przy kolejnej "dostawie" nie powielają się, więc nie musimy martwić się o usuwanie przeczytanych z konta Instapaper, chyba, że lubimy mieć porządek ).

Spoiler! Obrazek

Spoiler! Obrazek


Jeśli trzeba coś jeszcze wyjaśnić to służę pomocą.

Pozdrawiam. :)

_________________


03 kwi 2011 19:26:19
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: