Teraz jest 29 mar 2024 11:14:12




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Lark - bateria i ładowanie 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 18 mar 2011 10:29:38
Posty: 9
eCzytnik: lark
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
Bateria jest przyklejona taśmą dwustronną - delikatnie się obchodzić i zejdzie.
Po pierwszym dniu bateria wytrzymała jakieś 8,5h. Półtorej godziny to było normalne czytanie, reszta automatycznie przewijanie co 10sekund. Dzisiaj ustawię żeby przewijało się rzadziej - normalnie nie czyta się strony tak krótko, zobaczymy czy dłużej będzie chodzić.

Obudowa jest z dosyć grubego plastiku - chyba spróbuję ją trochę zedrzeć papierem ściernym, żeby nie było nacisków baterii na wyświetlacz.


01 kwi 2011 9:24:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lut 2011 0:58:35
Posty: 141
eCzytnik: eBook 7''
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
Jaką obudowę ty chcesz ścierać. Umnie niema takich efektów jak ty opisujesz, i jaką ty masz grubość bateri
iż przy naciskaniu przycisków widać efekt na ekranie coś jest nie tak :(


01 kwi 2011 9:44:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 mar 2011 10:29:38
Posty: 9
eCzytnik: lark
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
Baterię mam taką jak ty, 6mm grubości. Jak pisałem wcześniej - mieści się w środku, ale mimo wszystko obudowa tak ją mocno dociska do wyświetlacza że np. przy naciskaniu przycisku zmiany strony pojawiają się plamki na wyświetlaczu. Żeby zrobić jej trochę luzu chcę obudowę od środka pocienić w miejscu styku z baterią. Próbowałem ją zamontować w różnych miejscach, ale wszędzie jest tak samo...


01 kwi 2011 10:05:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lut 2011 0:58:35
Posty: 141
eCzytnik: eBook 7''
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
Widocznie twa obudowa jest o innych wymiarach. Ja takich problemów nie miałem :(


01 kwi 2011 10:38:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sty 2011 12:20:38
Posty: 28
Lokalizacja: Ząbki
eCzytnik: NOOK SIMPLE TOUCH, NST Glowlight
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
EUREKA!!! YES,Yes,Yes
Mam sposób na zwiekszenie długości życia baterii, bez żadnych nakładów i przeróbek.
sposób ten sprawdziłem na podstawie "Anielki" Prusa , czy też Janka Muzykanta M.Konopnickiej .juz nie pamiętam.Ale ad rem:
Czytnik z wyczerpaną baterią włozyc do piekarnika na 4 zdrowaśki, włączyć piekarnik na 80 stopni old firehanda .Zdrowaski odmawiac klecząc i nie wolno podczasł ładowania w piekarniku czytac ebooków.
podobno tak sie czytnik naenergetyzuje ,że czyta nawet format audio z głosem Janusza gajosa lub Hołowczyca do wyboru.
piszcie jak wam wyszło. :? :? :mrgreen: :roll: :[ :zakrecony:


01 kwi 2011 13:58:29
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 mar 2011 18:57:52
Posty: 22
eCzytnik: Lark
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
zeeen napisał(a):
EUREKA!!! YES,Yes,Yes
Mam sposób na zwiekszenie długości życia baterii, bez żadnych nakładów i przeróbek.
sposób ten sprawdziłem na podstawie "Anielki" Prusa , czy też Janka Muzykanta M.Konopnickiej .juz nie pamiętam.Ale ad rem:
Czytnik z wyczerpaną baterią włozyc do piekarnika na 4 zdrowaśki, włączyć piekarnik na 80 stopni old firehanda .Zdrowaski odmawiac klecząc i nie wolno podczasł ładowania w piekarniku czytac ebooków.
podobno tak sie czytnik naenergetyzuje ,że czyta nawet format audio z głosem Janusza gajosa lub Hołowczyca do wyboru.
piszcie jak wam wyszło. :? :? :mrgreen: :roll: :[ :zakrecony:



pewnie nie znajdziesz takiego idioty szczególnie 1-go kwietnia :mrgreen: no chyba że jakiś sie znajdzie i w końcu Cie przeklnie :P albo jakiś fan Brainiac'a którego zainspirowałeś tym postem mający na stanie pare sztuk Lark'a 8) ja tam odpadam z eksperymentem


01 kwi 2011 14:21:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 mar 2011 10:29:38
Posty: 9
eCzytnik: lark
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
A ja dalej o swoim - bateria :) . Po kilku dniach pełnego ładowania/rozładowywania czytnik działa ~9 godzin. Jak dla mnie wystarczająco długo.
Powodzenia przy eksperymentach z softem - ponieważ ja się na tym nie znam, to nie ruszam :).


04 kwi 2011 11:05:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 maja 2011 23:21:08
Posty: 8
eCzytnik: Lark Freebook
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
Krzysztof napisał(a):
Wczoraj dostałem baterię 3400mAh, za pierwszym razem po ładowaniu czytnik działał około 12h zobaczę jak po tygodniu się zachowa.

Jak przebiegają testy? Bardzo zainteresowałeś mnie tą akurat opcją rozbudowy, ale że ze mnie elektronik żaden, zleciłbym to zadanie znajomym z większym doświadczeniem. Zważywszy na fakt, że Freebooka mam zaledwie kilkanaście dni, to nie chciałbym jednak przeszarżować i kupić coś, z czym mogę narobić sobie problemów już na samym początku. A jedyne na co narzekam w tym czytniku to czas działania właśnie.

PS. Przy okazji jako nowa twarz pozdrawiam wszystkich userów :)


04 maja 2011 23:27:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: