Teraz jest 28 mar 2024 10:30:54




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Polskie firmware 1.5.1 dla wszystkich modeli BOOX-ów 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Polskie firmware 1.5.1 dla wszystkich modeli BOOX-ów
Jak napisał Zefiryn w sąsiednim temacie, jest nowe firmware dla X60.
Ale co więcej: są dostępne aktualizacje firmware do wersji 1.5.1 (20110318) w polskiej wersji dla wszystkich dostępnych w Polsce modeli BOOX-ów, czyli 60/A60, X60 i 60S do których jeszcze nie było dostępne oficjalnie. (http://onyx-ereader.pl/do-pobrania-7)

Za stroną dystrubutora, nowe funkcje:
Ważniejsze zmiany jakie wprowadzono w wersji 1.5.1:
- Obsługa plików w formacie DOC, DOCX, XLS, XLSX, PPT, PPTX;
- Działania na plikach i katalogach znajdujących się w pamięci wewnętrznej i zewnętrznej urządzenia (wytnij, kopiuj, wklej, zmień nazwę);
- Ustawianie własnych stron startowych dla przeglądarki internetowej;
- Nowe ikonki w menu, jak również nowe ikony dla plików;
- Dodanie gry Sudoku, znajduje się ona pod nową zakładką "GRY" w menu głównym;
- Możliwość czytania w trybie "Full Screen" pełny ekran; (bez paska postępu)
- Obrót ekranu zarówno w lewą jak i w prawą stronę;
- Kalendarz, zegar
- Szereg ustawień systemowych ułatwiających korzystanie z BOOX'a

Ze swej strony mogę dodać moje obserwacje:
- IVONA działa sprawniej, dodane opcje zmiany prędkości czytania (widać też przygotowania do możliwości dodawania innych głosów)
- podwójne wskazanie rysikiem słowa w tekście uruchamia słownik (oprócz PDF) - przepisane - nowe (mniejsze) okienko słownika
- czcionki w katalogu "fonts" na karcie SD lub w pamięci czytnika są pamiętane po ponownym otwarciu czytanego tekstu (nie trzeba ich za każdym razem wybierać). Przy okazji polecam czcionkę specjalnie zmodyfikowaną na potrzeby ekranów e-ink: Georgia EInk 05-25, oraz inne z mocniejszą czernią na e-papierze (Segoe SemiBold, Museo, Fertigo Pro, Diavlo) - dostępne tu: http://chomikuj.pl/Onyx_BOOX/60/fonts
- na dolnym pasku, zamiast samej ikonki zegarka, jest podany aktualny czas w postaci cyfr (aktualizowany na bieżąco podczas czytania, oprócz formatu PDF).
- bateria wydaje się wolniej zużywać
- Można wybrać sobie czcionkę, którą wyświetlane są napisy w menu i nazwach plików
- możliwość ustawienia automatycznego otwierania ostatniego dokumentu po włączeniu czytnika
- dostępne ustawienie, co ile stron (albo zawsze) czytnik wykona pełne odświeżenie ekranu (oprócz formatów CHM i HTML) podczas czytania
- nowa (przepisana) klawiatura ekranowa - chyba łatwiejsza w obsłudze
- możliwość kopiowania fragmentów różnych tekstów do notatnika (edycja plików TXT)
- wstępna (niepełna i nieoficjalna) obsługa formatów CBR i CBZ (komiksowych)
- we wszystkich formatach (oprócz HTML) w menu dostępna opcja "spis treści" więc chyba jest obsługa

_________________
W Obrazek też ;)


18 mar 2011 23:10:04
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Polskie firmware 1.5.1 dla wszystkich modeli BOOX-ów
Już można potwierdzić dwa duże bugi w wersji dla czytników X60.
1) Nie działa IVONA
2) szkicownik nie otwiera zrobionych plików


19 mar 2011 0:16:40
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lip 2010 10:10:30
Posty: 10
Post Re: Polskie firmware 1.5.1 dla wszystkich modeli BOOX-ów
U mnie na 60S nie działa opcja ustawienia startowe oraz w większości wypadków opcja częściowego odświeżania ekranu (to już max. porażka, jakbym chciał pełnie odświeżanie "tobym kindla kupił"), regulacja głośności w Ivonie, pliki djvu, dziwnie wyglądające pliki doc na przeglądarce msoffice - tyle na 1 rzut oka - zachciało mi się aktualizacji :/


19 mar 2011 11:58:05
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Polskie firmware 1.5.1 dla wszystkich modeli BOOX-ów
W X60 również jest problem z plikami DJVU, częściowe odświeżanie nie działą u mnie, nawet w plikach epub nie mogę ustawić częściowego odświeżania. Ponadto wydaje mi się, że jest problem z obsługą wybranego programu do epub. Jeżeli epub ma w sobie czcionki, to uruchamia się Adobe, a jeżeli nie, to uruchamia się FBReader. Różnica jest taka, że w pierwszym przypadku działa formatowanie za pomocą styli, a w drugim wygląda tak jakby tylko część styli została zaaplikowana.


19 mar 2011 12:23:08
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 23 mar 2011 23:57:09
Posty: 1
Post Re: Polskie firmware 1.5.1 dla wszystkich modeli BOOX-ów
Witam jestem tu nowy:)
Po długim czytaniu tego forum i zastanawianiu się na wyborem czytnika padło na Onyx Boox 60S!
Właśnie go zakupiłem internetowo i czekam na odbiór ale mam pytanie do mixx22
w związku

mixx22 napisał(a):
U mnie na 60S nie działa opcja ustawienia startowe oraz w większości wypadków opcja częściowego odświeżania ekranu (to już max. porażka, jakbym chciał pełnie odświeżanie "tobym kindla kupił"), regulacja głośności w Ivonie, pliki djvu, dziwnie wyglądające pliki doc na przeglądarce msoffice - tyle na 1 rzut oka - zachciało mi się aktualizacji :/


czy warto aktualizować do 1.5.1 czy zostać na 1.4?


28 mar 2011 2:04:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lip 2010 10:10:30
Posty: 10
Post Re: Polskie firmware 1.5.1 dla wszystkich modeli BOOX-ów
Volvo-OFF napisał(a):
czy warto aktualizować do 1.5.1 czy zostać na 1.4?


ja osobiście pobawiłbym się na początek na wersji 1.4. Zaktualizować zawsze możesz później, a z 1.5.1 powrotu do starej wersji już nie ma.


28 mar 2011 18:37:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lis 2010 1:40:45
Posty: 13
Post Polskie firmware 1.5.1 dla wszystkich modeli BOOX-ów
Ciągle nie działa przenoszenie wyrazów w języku polskim (Adobe) albo działa źle (FBReader). To jest PODSTAWOWA funkcjonalność w czytniku e-książek, mająca bardzo duży wpływ na cztelność tekstu. Próbowałem różnych sposobów (wpisanie prawidłowej definicji języka w plik ePub, wprowadzenie encji shy), ale bez skutku.


29 mar 2011 12:59:38
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Polskie firmware 1.5.1 dla wszystkich modeli BOOX-ów
RobertCh napisał(a):
Ciągle nie działa przenoszenie wyrazów w języku polskim (Adobe) albo działa źle (FBReader).

A jesteś w stanie doprowadzić do tego, żeby FBReader zainstalowany na komputerze dzielił poprawnie?

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


29 mar 2011 13:35:29
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lis 2010 1:40:45
Posty: 13
Post Polskie firmware 1.5.1 dla wszystkich modeli BOOX-ów
t3d napisał(a):
RobertCh napisał(a):
Ciągle nie działa przenoszenie wyrazów w języku polskim (Adobe) albo działa źle (FBReader).

A jesteś w stanie doprowadzić do tego, żeby FBReader zainstalowany na komputerze dzielił poprawnie?


Nie, ale popatrzyłem, o co chodzi. FBReader w obecnej wersji na komputery (0.12.10) nie obsługuje dzielenia w języku polskim. Wzorce dzielenia dla innych języków w FBReaderze są oparte o pliki z wzorcami dla systemu TeX. Taki plik dla TeX-a z wzorcami dla języka polskiego istnieje. Więc być może wystarczy go dostosować do FBReadera. Mnie brakuje do tego umiejętności programistycznych...


30 mar 2011 12:09:51
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Polskie firmware 1.5.1 dla wszystkich modeli BOOX-ów
RobertCh napisał(a):
FBReader w obecnej wersji na komputery (0.12.10) nie obsługuje dzielenia w języku polskim. Wzorce dzielenia dla innych języków w FBReaderze są oparte o pliki z wzorcami dla systemu TeX. Taki plik dla TeX-a z wzorcami dla języka polskiego istnieje. Więc być może wystarczy go dostosować do FBReadera. Mnie brakuje do tego umiejętności programistycznych...

FBReader używa gita i nawet ma oficjalne repozytorium na githubie, więc w dość wygodny sposób da się podesłać zmiany twórcy. Podaj mi namiary na te pliki TeX-a, to postaram się coś z tym zrobić.

EDIT: Faktycznie, to jest TeX, ale z przeróbkami, muszę się temu przyjrzeć :)

EDIT2: Zrobiłem co mogłem: https://github.com/t3d/FBReader/commit/ ... f5e34d5d48
Twórca został już poproszony o włączenie tego do kodu FBReadera. Zobaczymy co z tego wyniknie :)

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


31 mar 2011 22:06:34
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Polskie firmware 1.5.1 dla wszystkich modeli BOOX-ów
Włączenie tego do kodu FBReadera to jedno. Pytanie kiedy te zmiany pojawią się w czytnikach. Onyx korzysta chyba z dosyć leciwej wersji.


31 mar 2011 23:13:21
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lis 2010 1:40:45
Posty: 13
Post Polskie firmware 1.5.1 dla wszystkich modeli BOOX-ów
Zefiryn napisał(a):
Włączenie tego do kodu FBReadera to jedno. Pytanie kiedy te zmiany pojawią się w czytnikach. Onyx korzysta chyba z dosyć leciwej wersji.


A nie można jakimś skryptem wgrać odpowiedniego pliku w odpowiednie miejsce?


31 mar 2011 23:17:46
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Polskie firmware 1.5.1 dla wszystkich modeli BOOX-ów
Musiałbym wiedzieć jaka była konfiguracja podczas kompilacji by skompilować na komputerze nową wersję pod czytnik i tam wrzucić. Nie mówiąc już, że mogli coś zmodyfikować przed wrzuceniem tego do czytnika.


31 mar 2011 23:20:12
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Polskie firmware 1.5.1 dla wszystkich modeli BOOX-ów
Nie jestem w temacie, ale czy na onyksie można się dostać do powłoki? Jeśli tak, to pokażcie mi wynik
Kod:
ls -R /

Można do jakiegoś pliku przekierować :)

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


01 kwi 2011 7:20:30
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lis 2010 1:40:45
Posty: 13
Post Re: Polskie firmware 1.5.1 dla wszystkich modeli BOOX-ów
Napisałem do Arta Techa (polskiego dystrybutora) w sprawie polskiego dzielenia w FBreaderze. Może zareagują.


01 kwi 2011 9:10:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron