Teraz jest 28 mar 2024 12:19:50




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Kindle 3 z Allegro, czyli jak zarobić na Polaku - komentarze 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lut 2011 17:13:32
Posty: 4
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Kindle 3 z Allegro, czyli jak zarobić na Polaku - koment
Priam napisał(a):
Problem jest taki, że aby korzystać w pełni z Kindla i tak kupujący musi zaraz założyć konto na amazonie i przebrnąć przez cały proces rejestracji i łączenia karty. No chyba, że ktoś czyta tylko pdfy i nigdy nie włącza wifi.


Szczerze, to ja nie wiem o czym piszesz :D Ja należę do tych leniwych ludzi i albo zamawiam coś płacąc pośrednikowi, albo proszę znajomych, którzy zamawiają różne rzeczy na co dzień, a tym samym nie przypominam sobie czy zamówiłem coś kiedyś z zagranicy samodzielnie. Chyba nie. Nie mam konta na Amazonie, a z Kindle'a korzystam od 2 miesięcy i nie mam pojęcia nawet co i czy w ogóle coś tracę.

_________________
http://www.StephenKing.pl


23 mar 2011 19:41:38
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Kindle 3 z Allegro, czyli jak zarobić na Polaku - koment
Stregor napisał(a):
Dlaczego wolał Allegro? Bo mu było wygodniej, a różnica w cenie nie miała znaczenia.

Ok, jak ktoś jest tak bogaty, że nie ma problemów zapłacić 110%+ ceny - to czemu nie. Znam ludzi, którzy nie kupią produktu X w Tesco, bo to nie sklep dla nich - oni muszą mieć to z Almy.

Stregor napisał(a):
Nie będę też obiecywał gruszek na wierzbie typu polskie menu ;)

Ej, to brzmi tak, jakby nasze tłumaczenie było mitycznym! Tymczasem działa ok, tylko muszę znaleźć czas, by dotłumaczyć nowe rzeczy i skompilować wersję na 3.1.

Stregor napisał(a):
- niektórzy lubią mieć kogoś, do kogo mogą się personalnie zwrócić z pytaniem, czy prośbą o pomoc. Nie pytajcie dlaczego, ale tak jest :)

Oczywiście - nie ma problemów ze sprzedażą usługi w postaci polskiego supportu i wcale nie trzeba go wiązać ze sprzedażą urządzenia.

Stregor napisał(a):
Podsumowując - uważam, że uczciwe i jawne pośrednictwo w sprzedaży Kindle'a jest jak najbardziej w porządku i nie ma powodów aby nie było wybierane całkiem świadomie przez niektórych klientów.

No tak - gdyby ludzie byli świadomi, że na Allegro przepłacają, a z zamówieniem z Amazonu nie ma problemów, to byłoby ok - skoro mimo wszystko wybierają Allegro to ich sprawa. Tyle, że obecnie wydaje mi się, że nie są oni specjalnie uświadomieni, a hasła na Allegro albo straszą cłami i VATami u innych, albo oferują jakieś eBooki z wątpliwych źródeł. I ludzie to biorą, przekonani, że złapali Pana Boga za nogi.

Mando napisał(a):
Za każde pośrednictwo się płaci i jeśli nie jest to wygórowana cena, a ma mi ułatwić sprawę, to ja nie widzę problemu w zapłaceniu tej dodatkowej kwoty.

Ale nie na każdym pośrednictwie się traci (ot, np. w momencie, gdy przy zamówieniach hurtowych importer może wynegocjować lepszą cenę, co przekłada się i na finalną) - tylko w przypadku Kindle tak nie jest.

Stregor napisał(a):
Owszem wiem, że pisaliście już w wielu miejscach o tym jak łatwo zamówić takie coś samemu, ale jeśli dajmy na to ja naprawdę bym nie wiedział jak zamawiać coś z Amazona i miałbym się teraz przekopywać przez internet i z wielkim bólem męczyć się w języku obcym to wolę zapłacić kilka złotych pośrednikowi i mieć święty spokój.

Nie kilka, a kilkadziesiąt. No i nie męczyć się - mamy poradnik, gdzie tłumaczymy wszystkie pola, więc nie trzeba nawet znać angielskiego.

Stregor napisał(a):
Oczywiście przy mocno wygórowanych cenach i łykaniu tych wszystkich "dodatków" możemy mieć pretensję do siebie, ale naprawdę gdy ja sięgam po pomoc pośrednika to nie dlatego, że jestem debilem, ciemniakiem i w ogóle można mi wszystkie kity nawciskać jakie się da :D Robię to świadomie.

Świadomy wybór jest ok. Tylko powiedz, tak z ręką na sercu - wierzysz, że chociaż 50% kupujących Kindle 3 na Allegro jest świadome tego, że przepłaca, a zamówienie z USA nie jest problemem? I że pośrednicy po prostu wpisują ich adres w odpowiednim polu w Amazonie i za to inkasują 50 zł? Wierzysz? Bo ja to niewierny Tomasz jestem (choć tylko na drugie tak mi dano), więc chcę edukować i stąd ten artykuł.

Vroo napisał(a):
Znam dwie osoby, które pierwszy swój egzemplarz zamawiały przez allegro, ale drugi (bo pierwszy np. zaanektowała żona) już bezpośrednio.

No właśnie - i to boli, bo pokazuje, że gdyby wiedziały wcześniej, to nie korzystałyby z polskich pośredników. Pytanie - jak do nich trafić?

Mando napisał(a):
Szczerze, to ja nie wiem o czym piszesz :D Ja należę do tych leniwych ludzi i albo zamawiam coś płacąc pośrednikowi, albo proszę znajomych, którzy zamawiają różne rzeczy na co dzień, a tym samym nie przypominam sobie czy zamówiłem coś kiedyś z zagranicy samodzielnie. Chyba nie. Nie mam konta na Amazonie, a z Kindle'a korzystam od 2 miesięcy i nie mam pojęcia nawet co i czy w ogóle coś tracę.

Zegarek i inne ustawienia, już nie pomnę jakie. Aktualizacje chyba też... Anyway - masz nieco wybrakowany produkt przez to.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


23 mar 2011 22:26:06
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lut 2011 17:13:32
Posty: 4
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Kindle 3 z Allegro, czyli jak zarobić na Polaku - koment
Przyznam, że ja nie widziałem wcześniej tego waszego poradnika jak krok po kroku zamówić z Amazona i trochę się boję, bo tak to zawsze miałem jakiś hamulec, że trzeba kogoś poprosić, co stanowiło drobną ale zawsze jakąś dodatkową przeszkodę (trochę uzależniony jestem i sporo zamawiam). Ogólnie świetna rzecz, ale mam wrażenie, że wielu ludzi i tak nie przekona. Gdyby przykładowo ktoś z rodziny chciał mi zrobić prezent to na bank prędzej znajdzie najtańszą aukcję na allegro niż jakiś internetowy poradnik jak zamawiać z amazona. Szkoda bo to fajna rzecz.

_________________
http://www.StephenKing.pl


24 mar 2011 16:33:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lut 2011 18:09:20
Posty: 25
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Kindle 3 z Allegro, czyli jak zarobić na Polaku - koment
Ja kupiłem na allegro. Zapłaciłem 510zł z tego co pamiętam. Z allegro było mi wygodniej i tyle :). A to, że straciłem te 50zł to jakoś to przeżyłem :D Nawet nie zwracałem uwagi. Wszedłem na allegro, dałem kup teraz, zrobiłem przelew i już :).


26 mar 2011 16:18:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 mar 2011 23:24:13
Posty: 8
eCzytnik: Kindle3 WiFi + 3G
Post Re: Kindle 3 z Allegro, czyli jak zarobić na Polaku - koment
Ciekaw jestem ile sprzedało się kundelków w Polsce. Z ciekawości zliczyłem zakończone i bieżące aukcje na okładki na allegro i wyszło mi prawie 600 sztuk. I dotyczy to pewnie tylko kundelków sprzedanych na Allegro. Bo sam jak osobiście kupowałem na amazonie to kupiłem też okładkę. Obstawiam ok 3000 czytników sprzedanych na samą Polskę przez Amazon +Allegro. Macie jakieś bliższe dane ??


Ostatnio edytowano 28 mar 2011 18:23:00 przez modoc, łącznie edytowano 1 raz



27 mar 2011 12:53:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2011 15:19:51
Posty: 50
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Kindle 3 z Allegro, czyli jak zarobić na Polaku - koment
Hmm, 3 mln czytników (3000 tyś) to chyba przesada, ale sporo ich już raczej jest.
Szkoda, że brak dokładniejszych danych bo dzięki temu można by większą presję na wydawców stosować :)


27 mar 2011 13:48:35
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Kindle 3 z Allegro, czyli jak zarobić na Polaku - koment
Dagon napisał(a):
Hmm, 3 mln czytników (3000 tyś) to chyba przesada, ale sporo ich już raczej jest.

Kindle 3 są w sprzedaży chyba od sierpnia. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby na samym allegro poszło 3 tysiące (bo raczej koledze 2 posty wyżej się ręka omsknęła z tymi zerami :D). I pewnie kilkaset DXów.

Niestety nikt nam nie powie jakie to liczby. Tylko amazon wie, ale na pewno nie powie :P

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


27 mar 2011 18:02:24
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 mar 2011 23:24:13
Posty: 8
eCzytnik: Kindle3 WiFi + 3G
Post Re: Kindle 3 z Allegro, czyli jak zarobić na Polaku - koment
t3d napisał(a):
Dagon napisał(a):
Hmm, 3 mln czytników (3000 tyś) to chyba przesada, ale sporo ich już raczej jest.

Kindle 3 są w sprzedaży chyba od sierpnia. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby na samym allegro poszło 3 tysiące (bo raczej koledze 2 posty wyżej się ręka omsknęła z tymi zerami :D). I pewnie kilkaset DXów.

Niestety nikt nam nie powie jakie to liczby. Tylko amazon wie, ale na pewno nie powie :P



Samych kundelków na allegro zliczyłem ok 791 sztuk (aukcje bieżące plus zakończone, nie liczyłem pojedynczych sztuk ).Niech to będzie 80 % ruchu sprzedaży kundelka który wychwyciłem nie mówię że jakichś aukcji nie przeoczyłem. Jednak gremium z pewnością sprzedaży pozostaje z Amazona obstawiam ze Allegro to 1/3 sprzedaży kindla w Polsce. Allegro to ok 1000 sztuk czyli ok 3000 obstawiam łącznej sprzedaży na Polskę.


28 mar 2011 18:22:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2010 21:12:11
Posty: 137
eCzytnik: był eClicto - jest Kindle 3 :)
Post Re: Kindle 3 z Allegro, czyli jak zarobić na Polaku - koment
Tylko że wiesz jak jest z takim obstawianiem? Różnie.

Skąd wziąłęś to że Allegro ma 30% sprzedaży Kindla w PL? Równie dobrze może to być 47%, albo... 12%... :?
Dopóki AZ nie opubilkuje ilości sprzedanych urządzeń w PL (A pewnie tego nie zrobi), to można sobie co najwyżej powróżyć...


28 mar 2011 18:41:07
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 mar 2011 20:32:31
Posty: 30
eCzytnik: Kindle 3 wifi
Post Re: Kindle 3 z Allegro, czyli jak zarobić na Polaku - koment
Sprzedawcy na allegro coraz bardziej obniżają cenę, parę dni temu najtaniej było chyba 512 zł, a dzisiaj widziałem już za 504,9 zł (ceny łącznie z wysyłką), do tego muszą doliczyć prowizję i koszty wystawienia aukcji jako promowana, więc zarobek coraz marniejszy :)


28 mar 2011 19:19:54
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Kindle 3 z Allegro, czyli jak zarobić na Polaku - koment
Żeby powiedzieć, czy to faktycznie jest obniżanie, musiałbyś jeszcze wziąć pod uwagę kurs dolara :)

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


29 mar 2011 10:13:17
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 mar 2011 15:05:54
Posty: 6
Post Re: Kindle 3 z Allegro, czyli jak zarobić na Polaku - koment
Witam, nie wiem czy dobry tematy wybrałem, ale mam dwa pytania związane z zakupem czytnika bezpośrednio przez amazon.
Czy posiadając kartę mBanku Visa Electron i mając zwiększony limit na transakcje internetowe można zapłacić nią za czytnik? Czy może trzeba jeszcze coś aktywować? Mam jeszcze jedno odnośnie przewalutowania, ile mniej więcej może kosztować przewalutowanie 210$ tzn. z złotówek na 210 $(pytanie do osób, które w podobny sposób płaciły)?


30 mar 2011 21:23:56
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 mar 2011 20:32:31
Posty: 30
eCzytnik: Kindle 3 wifi
Post Re: Kindle 3 z Allegro, czyli jak zarobić na Polaku - koment
mchpol napisał(a):
Witam, nie wiem czy dobry tematy wybrałem, ale mam dwa pytania związane z zakupem czytnika bezpośrednio przez amazon.
Czy posiadając kartę mBanku Visa Electron i mając zwiększony limit na transakcje internetowe można zapłacić nią za czytnik? Czy może trzeba jeszcze coś aktywować? Mam jeszcze jedno odnośnie przewalutowania, ile mniej więcej może kosztować przewalutowanie 210$ tzn. z złotówek na 210 $(pytanie do osób, które w podobny sposób płaciły)?

tak można, ja też płaciłem poprzez mbank 2 dni temu i ściągneli mi dokładnie 463,79 zł za wersję z wi-fi, czyli około 2,9 zł za 1$.
210$*2,9 = 609 zł


30 mar 2011 21:37:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 11:11:04
Posty: 29
eCzytnik: kindle3
Post Re: Kindle 3 z Allegro, czyli jak zarobić na Polaku - koment
ale potem przychodzi rozliczenie dodatkowe. najpierw zablokow3ali mi jakieś 463zł, potem kwota wzrosła (po usunięciu blokady) do 473zł. do tego nastąpiło przewalutowanie z dolarów na euro i potem dopiero euro na złotówki

ps. bofain - nasze kundelki są już w Kolonii w Niemczech


30 mar 2011 21:50:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 mar 2011 15:05:54
Posty: 6
Post Re: Kindle 3 z Allegro, czyli jak zarobić na Polaku - koment
czyli do 473 trzeba doliczyć trzeba jeszcze koszt przewalutowania? Kondi mógł byś napisać ile ostatecznie ściągneli Ci z konta?


30 mar 2011 21:56:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: