Teraz jest 19 kwi 2024 3:45:12




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Fabryka Słów otwiera własny sklep – ale bez eBooków - kom. 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Fabryka Słów otwiera własny sklep – ale bez eBooków - ko
Mnie się udało po zainstalowaniu ADE na windowsie uruchomić go przez wine z tej partycji windowsowej. Trzeba było tylko ponownie uwierzytelnić komputer (teraz chyba teoretycznie mam 3 maszyny 2x mój komputer i czytnik). W zasadzie a katalogu programu są tylko dwa pliki, uruchamiający program i uninstall. Jak ktoś chce mogę podesłać do sprawdzenia czy bez instalacji windowsowej ruszy przez wine.
Poza tym ADE jest za każdym razem potrzebny do ebooków nim zabezpieczonych, gdyż z księgarń dostaje się tylko plik *.acsm, który jest tylko linkiem.


22 mar 2011 21:12:33
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Fabryka Słów otwiera własny sklep – ale bez eBooków - ko
Mori napisał(a):
więc nie musisz każdorazowo czy używać calibre przez wine.

?

To ADE nie jest potrzebne żeby zamiast śmiesznego pliczku pobranego z księgarni dostać epuba?

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


23 mar 2011 10:04:49
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Fabryka Słów otwiera własny sklep – ale bez eBooków - ko
No tak - ale calibre nie musisz przez wine odpalać, a o tym pisałeś. Przez wine (i ADE) pobierasz ePUBa z ACSM (tego śmiesznego małego), a potem już normalnie operujesz na pliku ePUB, bo calibre dostarczasz klucz do ADE wcześniej.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


23 mar 2011 12:10:35
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Fabryka Słów otwiera własny sklep – ale bez eBooków - ko
Yhm, bo ten plugin tylko ściąga DRM z epuba, tak?

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


23 mar 2011 13:34:30
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Fabryka Słów otwiera własny sklep – ale bez eBooków - ko
Jeśli mamy Calibre z tym pluginem, to w momencie dodania ebooka do programu już on jest oczyszczany z zabezpieczeń. Nie trzeba nawet wybierać żadnej opcji. Nie wiem jak to działa z kluczem, bo używam Windowsa, więc wszystko dzieje się "razem" i nie dostarczałem żadnego klucza - ale widocznie tak się da.

Tylko niestety kupowanie książek zabezpieczonych DRMem to wspieranie tego systemu, nawet jeśli potem go obchodzimy. :/


23 mar 2011 15:37:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 mar 2011 23:24:13
Posty: 8
eCzytnik: Kindle3 WiFi + 3G
Post Re: Fabryka Słów otwiera własny sklep – ale bez eBooków - ko
Do Gandalfa.
Serio zastanówcie się nad wprowadzeniem standardu mobi.
Jako użytkownikowi Kindla mocno brakuje mi polskich pozycji. I z pewnością skorzystał bym z waszej oferty.
Jakby nie patrzeć Kindle jest tańszą i lepszą alternatywą od większości czytników których cena potrafi przekraczać 1000 zł.
No i co najważniejsze jest nas coraz więcej. Mi samemu udało się po pokazaniu swojego kundelka nakłonić 5 osób do kupna wersji WiFi i 2 na 3G :)
Co można uznać za spore osiągnięcie.


26 mar 2011 8:35:07
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Fabryka Słów otwiera własny sklep – ale bez eBooków - ko
Ja się zastanawiam dlaczego muszę podawać pełne dane osobiste (nazwisko, adres, telefon) kiedy kupuję książkę, którą sobie sam ściągam. W innych księgarniach z ebookami wystarczy podać mail i założyć konto.
Zauważyłem dziwny błąd. Kiedy próbujac sfinalizować transakcję odznaczyłem checkbox "wyrażam zgodę na wystawienie faktury w wersji elektronicznej" i wysłałem formularz (z błędami - nie wszystkie pola były wypełnione), to po przeładowaniu strony okienko było znowu zaznaczone. Wygląda na to, że nie mogę zrezygnować z faktury w wersji elektronicznej.


26 mar 2011 12:47:37
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron