Teraz jest 28 mar 2024 16:21:34




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Jak podczas konwersji pdf/doc usunąć podział wyrazów? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lip 2009 18:31:20
Posty: 8
Post Jak podczas konwersji pdf/doc usunąć podział wyrazów?
Witam
Mam trochę w swoich zbiorach książek w pdf. A ze od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem Kindle DX i mimo ze dosyć ładnie widać na nim książki w pdf'ie to zabrałem się do konwersji na mobi.
Juz generalnie wszystkie problemy rozwiązałem, pozostał jeden. Usuniecie podziału wyrazów.
Podział który był reprezentowany przez myslnik i znak konca linii rozwiązałem przez znajdz/zamien w wordzie przez wyrazenie regularne: -^p.
To było proste ;p
Niestety występuja tez wyrazy podzielone przez (część wyrazu,myslnik,spacja i dopiero reszta wyrazu). Znalazłem sposób na wyszukanie takiego ciągu wyrażeniem regularnym: ^$- (na końcu spacja). (^$ - oznacza dowolna literę) I teraz jest problem. Nie wiem jak zastąpić wyszukany fragment tak by litera przy myślniku została a został skasowany tylko myślnik i spacja. Niestety w pole "zamień" nie można wpisywać większości wyrażeń regularnych.

Za wszelka pomoc dziękuję.

Pozdrawiam


08 mar 2010 19:37:37
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Jak podczas konwersji pdf/doc usunąć podział wyrazów?
Wciskacsz: Ctrl+H

Znajdź:
Kod:
(?)-

Zamień:
Kod:
\1


Zaznaczasz: Użyj symboli wieloznacznych (jest widoczne po kliknięciu na "Więcej").

I na koniec Zamień wszystko.

Więcej o regexpach w Wordzie: http://office.microsoft.com/en-us/help/ ... 51033.aspx

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


08 mar 2010 19:54:05
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lip 2009 18:31:20
Posty: 8
Post Re: Jak podczas konwersji pdf/doc usunąć podział wyrazów?
Dzięki wielkie za odpowiedź. Jednak twój sposób nie jest doskonały ponieważ (?) oznacza każdy znak czyli spację tez, co znaczy ze w dialogach zostanie skasowany myślnik. Ale dzięki wskazaniu metody już sobie poradziłem :)
Czyli by wyszukać: ([a-z])-
by zastąpić: \1

Jeszcze raz dzięki :)
Pozdrawiam


08 mar 2010 20:14:07
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Re: Jak podczas konwersji pdf/doc usunąć podział wyrazów?
Wczoraj, chcąc dokonać konwersji jednego z dokumentów zauważyłem coś kuriozalnego, z czym spotkałem się po raz pierwszy. Łącznik opcjonalny dzielący wyrazy na końcu wersów był "niewidoczny" dla wyszukiwarki. Nie dało się go usunąć drogą zwykłej edycji. Można było usunąć literę przed nim, jak i po nim, ale "myślnik" ów pozostawał wciąż w tym samym miejscu - na końcu wiersza.

Wyglądało to, jak jakieś zautomatyzowane dzielenie wyrazów "zaszyte" na stałe w dokument.

Olśnienia doznałem konwertując ów RTF do zwykłego tekstu... Po tym zabiegu wszelkie znaki podziału wyrazu zniknęły. Ten sam efekt otrzymałem po konwersji do MOBI za pomocą Calibre.

Problem zniknął. Ja jednakowoż jestem ciekawy, w jaki sposób uzyskano ten efekt w dokumencie. Zna ktoś odpowiedź na moje, jak zakładam, dziecinnie proste pytanie? :)

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


11 mar 2011 11:45:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 sty 2011 18:57:48
Posty: 8
eCzytnik: K 3G
Post Re: Jak podczas konwersji pdf/doc usunąć podział wyrazów?
Może to skutek automatycznego dzielenia wyrazów?

[Kilka chwil...]

No i sobie sprawdziłem, no i to to :)


11 mar 2011 21:43:21
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron