Teraz jest 19 mar 2024 5:08:32




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
eBooki w liczbach czyli garść różnych statystyk - komentarze 
Autor Wiadomość
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post eBooki w liczbach czyli garść różnych statystyk - komentarze
Zapraszamy do komentowania naszego nowego artykułu - eBooki w liczbach, czyli garść różnych statystyk.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


24 wrz 2010 15:22:22
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lut 2009 17:55:48
Posty: 211
eCzytnik: iPad, dawniej: iRex DR1000S
Post Re: eBooki w liczbach czyli garść różnych statystyk - koment
Cytuj:
Popularne powiedzenie, które mówi, że statystycznie ja i mój pies mamy po trzy nogi, jest wszystkim znane.


Ja protestuję! :)

Tylko nieuki używają tego stwierdzenia, by "udowodnić" "bezsensowność" statystyki...

To tak, jakbym zapytał Cię o wynik działania: 3 gruszki odjąć 2 jabłka... Czy powiedziałbyś, że to matematyka jest bez sensu, czy że bez sensu jest działanie? Podobnie jest ze statystyką, psami i nogami :P

No, a w temacie: serce roście!

_________________
Copywriting


24 wrz 2010 15:49:30
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2834
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: eBooki w liczbach czyli garść różnych statystyk - koment
Cytuj:
Jak informuje Syfy

a w linku jest sify ;)

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


24 wrz 2010 16:02:58
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: eBooki w liczbach czyli garść różnych statystyk - koment
rafal napisał(a):
Tylko nieuki używają tego stwierdzenia, by "udowodnić" "bezsensowność" statystyki...

Ach, kiedy to miało być takie lżejsze wprowadzenie, a także zwrócenie uwagi, że nie można na ślepo wierzyć każdej liczbie, jaką się zobaczy. Dlatego też obserwujemy trendy globalne, ale nie porywamy 10 (a nawet i 12.5) Amerykanów, by wyciągnąć od nich eCzytnik, nawet jeśli statystyka nam mówi, że jeden z nich powinien go mieć.

Mogłem też przywołać inne znane stwierdzenie: There are three kinds of lies: lies, damned lies and statistics (autorem słów Benjamin Disraeli) ;) Zresztą, można znaleźć i więcej tekstów o statystyce na Wikicytatach.

Natomiast jest faktem, że dane spływające ze świata napełniają optymizmem :) Oby to nie była chwilowa górka.

@t3d: Dzięki, za dużo sf-ów w moim przypadku... Gdyby ktoś nie rozumiał, odsyłam do Wikipedii.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


24 wrz 2010 16:07:16
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lut 2009 17:55:48
Posty: 211
eCzytnik: iPad, dawniej: iRex DR1000S
Post Re: eBooki w liczbach czyli garść różnych statystyk - koment
Mori napisał(a):
rafal napisał(a):
Tylko nieuki używają tego stwierdzenia, by "udowodnić" "bezsensowność" statystyki...

Ach, kiedy to miało być takie lżejsze wprowadzenie, a także zwrócenie uwagi, że nie można na ślepo wierzyć każdej liczbie, jaką się zobaczy. Dlatego też obserwujemy trendy globalne, ale nie porywamy 10 (a nawet i 12.5) Amerykanów, by wyciągnąć od nich eCzytnik, nawet jeśli statystyka nam mówi, że jeden z nich powinien go mieć.


... przy określonym prawdopodobieństwie, np. 95-procentowym.

(Jestem pewny, że rozumiesz, że mój "protest" jest oczywiście żartem).

Co do prognoz, to kiedyś napisałem coś takiego:

W latach 2000-2001, u szczytu bańki internetowej, kiedy na światowych giełdach przedsiębiorstwa branży internetowej były nadmiernie przeceniane, Accenture, IDC, Forrester Research i eMarketer opublikowały prognozy dla „wschodzącego” rynku książek elektronicznych dla Stanów Zjednoczonych. Dane bazowe z 2000r. były zróżnicowane – Forrester i Accenture szacowały, że sprzedaż e-książek osiągnęła wtedy odpowiednio 34 i 40 mln. dol., a IDC i eMarketer szacowały, że sprzedaż ta wyniosła niemal pięciokrotnie mniej – odpowiednio 9 i 6 mln dol., przy czym dane eMarketer pochodziły już z 2001r. Emarketer i Accenture przewidywały, że w latach 2000-2004 sprzedaż książek elektronicznych będzie corocznie podwajała się, by w roku 2005 osiągnąć wartość ok. 2 mld dol. Stanowiłoby to ok. 10% całego rynku księgarskiego

Realniejsze prognozy przedstawiły IDC i Forrester Research – w roku 2004r. sprzedaż miała wynieść ok. 400 mln dol. Ponadto Forrester Research zrewidował swoje prognozy w grudniu 2000 i zaprognozował, że w 2005r. sprzedaż e-książek wyniesie 251 mln dol. (Forrester Research potraktował podręczniki elektroniczne jako osobny rynek przewidując dla niego sprzedaż w wysokości 3,23 mld dol. w 2005r.)

Wg Związku Wydawców Amerykańskich wartość sprzedaży książek elektronicznych w 2005r. wyniosła zaledwie 43,83 mln dol. i była niemal 6-krotnie niższa niż prognozował to Forrester Research i ponad 42-krotnie niższa niż zakładał Accenture.

Obrazek

To tylko fragmenty szybkiej analizy niesprawdzonych prognoz... :)

_________________
Copywriting


24 wrz 2010 17:18:16
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 wrz 2010 9:32:19
Posty: 6
Post Re: eBooki w liczbach czyli garść różnych statystyk - koment
Niezależnie od szybkości (bądź powolności) z jaką eksiążki zdobywają rynek, nie ulega wątpliwości, że są one bardzo przyszłościowym rozwiązaniem. Pod warunkiem, że ich ceny nie będą wywindowane przez wydawnictwa.
Mnie bardzo cieszy wzrost sprzedaży ebooków, ponieważ dają one czytelnikowi więcej możliwości niż tradycyjna książka.

_________________
Zapraszam na stronę: Cała prawda o Rozwoju Osobistym
oraz stronkę z polskim tłumaczeniem Tao Te Ching


26 wrz 2010 10:16:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 mar 2011 22:17:14
Posty: 1
eCzytnik: MacBook
Post Re: eBooki w liczbach czyli garść różnych statystyk - koment
Trudno się dziwić polskim studentom, gdyż e-booki zalet mają naprawdę sporo, jak chociażby możliwość wyszukiwania fragmentów tekstu w książce czy brak problemów z ich dostępnością. Dodatkowo zabranie ze sobą kilku czy kilkunastu pozycji nie grozi trwałym skrzywieniem kręgosłupa ;)

Na korzyść wydań cyfrowych przemawiają także ciekawe serwisy, które powstają z myślą o studentach i wykładowcach. Takim przykładem może być ibuk.pl, który jest czytelnią online z e-książkami o tematyce naukowej i specjalistycznej. Sporo podręczników akademickich, które można wypożyczyć w dużo niższych cenach niż ich drukowane odpowiedniki. Ba! Jest tańszy od kserowania podręczników i w przeciwieństwie do kserowania legalny. Dlatego ja widzę same plusy w cyfrowym świecie książki.


02 mar 2011 22:26:27
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: eBooki w liczbach czyli garść różnych statystyk - koment
Morus napisał(a):
Ba! Jest tańszy od kserowania podręczników i w przeciwieństwie do kserowania legalny. Dlatego ja widzę same plusy w cyfrowym świecie książki.


Kserowanie jest w większości legalne.


02 mar 2011 22:49:24
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron