Teraz jest 19 mar 2024 4:48:03




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Czego brakuje prawie 50% francuskich eBooków? - komentarze 
Autor Wiadomość
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Czego brakuje prawie 50% francuskich eBooków? - komentar
Krzysztof Kopeć napisał(a):
Tak więc twierdzenie, że tradycyjna książka jest produktem, który się posiada, jest oparte na nieco błędnych przesłankach. Że tak powiem na sentymencie, że ma się przedmiot, którego jest panem i władcą.

Zastanawiam się więc, czy istnieje jakiś produkt, który posiadam (poza moimi własnymi tworami). Przecież komórka, którą kupiłem, ma swój wzór, który został opatentowany przez jej producenta (albo po prostu chroni go prawo autorskie) - więc nie jest moja tak naprawdę (tylko ta fizyczna forma daje mi takie złudzenie). To samo z innymi przedmiotami...

Powiedz mi jeszcze - bo dziewczynie namalowałem tekst na zakupionej wcześniej koszulce - czy powinienem już dzwonić na policję i zgłosić, że właśnie złamałem prawo, bo przecież design koszulki jest własnością jej producenta, a ja w niego zaingerowałem? Przecież nie nabyłem praw kupując ją, nie stałem się też jej autorem, a jednak zmieniłem ją stosownie do mojego widzimisię. Aż się boję dotykać klawiatury, bo zetrę z niej jeszcze napisy na klawiszach i co wtedy? Kolejna ingerencja w coś, co nie jest moją własnością... Świat jest takim groźnym miejscem.

Krzysztof Kopeć napisał(a):
Bo to, że coś kupisz - nie, to wcale nie sprawia, że to napisałeś. Nie, to wcale nie sprawia, że stworzyłeś okładkę czy ilustracje. I nie, wcale stworzyłeś wykorzystywanych czcionek, ani nie zrobiłeś formatowania. Więc czego się chce? Na jakiej podstawie twierdzi się, że jest inaczej?

Tej, a gdzie ktoś twierdzi, że kupując książkę staje się jej autorem albo co?

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


28 lut 2011 2:31:54
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2834
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Czego brakuje prawie 50% francuskich eBooków? - komentar
Wygląda na to że Krzysztof nie może nawet zrobić notatki na maginesie książki którą kupił, bo złamałby w ten sposób prawo autorskie ;)
Zastanawiam się czy zagięcie rogu kartki albo włożenie zakładki nie jest także w jego opinii karalne.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


28 lut 2011 12:15:06
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron