Teraz jest 28 mar 2024 21:28:51




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 219 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna strona
Kindle z Allegro - gwarancja, wersja SO 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lut 2011 22:05:07
Posty: 7
eCzytnik: brak
Post Re: Kindle z Allegro a gwarancja
Słabo się na tym znam i pewnie dlatego się boję. W sklepie muszę albo wpisać pin, albo się podpisać i poza przeciągnięciem karty przez 'czytnik' żadnych numerów ode mnie nie spisują, a tutaj tak jakby bank&Amazon sami grzebią mi na koncie i zmieniają waluty - dlatego to wydaje mi się straszne. Jak to dokładnie się odbywa?


26 lut 2011 15:45:04
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2011 2:08:50
Posty: 346
Lokalizacja: Katowice
eCzytnik: K3W
Post Re: Kindle z Allegro a gwarancja
ksrlz, Wystarczy raz jeszcze w podobnej sytuacji przesunąć Twoją kartą przez inny czytnik, i podpatrzeć PIN i jest zdecydowanie bardziej niebezpiecznie.
Karta wirtualna jest jakimś pomysłem przy takim poziomie strachu, swoją masz tylko kartę kredytową?
Może masz gdzieś jakąś zwykłą płatniczą której byś bała użyć się mniej, możesz też się zorientować czy w Twoim banku da się ustawić górny limit na transakcje internetowe.
Ustawiasz wtedy na zakup kindla większą, a po pobraniu kwoty z konta ustawiasz na taką, która czasem pozwoli Ci coś kupić w kindle store.
I po problemie.


26 lut 2011 15:55:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lut 2011 1:39:53
Posty: 19
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Kindle z Allegro a gwarancja
Tym bardziej, że w przypadku niektórych kart (np. Visa Electron mBank "delfin") limit jest domyślnie ustawiony na 0zł, czyli transakcje są zablokowane i trzeba zacząć od ustalenia limitów transakcji. Jak napisał gienkollo, ustaw limit wystarczający na zakup kindle, a potem można go dowolnie zmieniać np. by wystarczył do zakupu ebooków.


26 lut 2011 16:14:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lut 2011 22:05:07
Posty: 7
eCzytnik: brak
Post Re: Kindle z Allegro a gwarancja
Trochę mnie podbudowaliście. Dziękuję :)

Edit:
Przyszło mi do głowy jeszcze jedno pytanie: nie można dokonać zwykłego przelewu na konto Amazona, tak jak ma to miejsce np. przy kupowaniu na Allegro? Mój bank umożliwia przelewy zagraniczne. Wówczas sam przelicza waluty, ale jeżeli chodzi o formalności, to wypełniam takie same rubryczki jak w przypadku przelewu krajowego: kwota, odbiorca, tytuł płatności... Pytanie jest czysto teoretyczne, bo rozumiem, że obecna forma płatności to ułatwienie, ale aktualnie próbuję się w tym wszystkim połapać.


26 lut 2011 16:34:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lut 2011 1:39:53
Posty: 19
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Kindle z Allegro a gwarancja
Jest jakaś opcja przelewu, ale z tego co zrozumiałem musi być to konto w USA, ponadto nie można dokonywać płatności m.in za elektronikę.

Jedyna możliwość poza kartą kredytową to bon amazon, ale coś mi się wydaje że nabyć je można tylko z drugiej ręki.


26 lut 2011 18:40:25
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lip 2010 15:32:53
Posty: 206
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: prs-300 sony, kindle 3 3G
Post Re: Kindle z Allegro a gwarancja
jak nie chcesz udostępniać nr karty to załóż sobie konto w mbanku z wirtualną visą


Ostatnio edytowano 26 lut 2011 20:02:31 przez ikar, łącznie edytowano 1 raz



26 lut 2011 19:21:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lut 2011 22:05:07
Posty: 7
eCzytnik: brak
Post Re: Kindle z Allegro a gwarancja
Ok, w poniedziałek idę do banku dowiedzieć się o wszystko. Dzięki!


26 lut 2011 19:50:20
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Kindle z Allegro a gwarancja
ksrlz napisał(a):
Przyszło mi do głowy jeszcze jedno pytanie: nie można dokonać zwykłego przelewu na konto Amazona, tak jak ma to miejsce np. przy kupowaniu na Allegro? Mój bank umożliwia przelewy zagraniczne.


A zobacz sobie cennik tych przelewów zagranicznych. Prowizje są z reguły dość wysokie i to jest przyczyna dla której przy zakupach za granicą przelewy się nie opłacają.

Zresztą "szybkie przelewy bankowe" to taka polska specyfika. Na świecie to tylko karta płatnicza, albo paypal...

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


26 lut 2011 22:06:51
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lut 2011 1:39:53
Posty: 19
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Kindle z Allegro a gwarancja
Tak a propos allegro:

http://allegro.pl/amazon-kindle-3-wi-fi ... 01357.html

Cytuj:
UWAGA !!!
NA tej aukcji kupujesz wersje '3G + WI-FI' a nie tansza '3G' !

:)


26 lut 2011 22:31:36
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Kindle z Allegro a gwarancja
Witam,

A na tej aukcji jest dodatkowo jeszcze TAKA notka odnośnie obsługiwanych formatów:
Cytuj:
Urządzenie obsługuje następujące formaty: Kindle (AZW), TXT, PDF, AA, AAX, MP3,
PRC, HTML, DOC, JPEG, GIF, PNG, BMP


:D obecność doc jest extra, a jeszcze lepszy brak mobi :D

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


26 lut 2011 22:48:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 sty 2011 19:32:38
Posty: 172
Post Re: Kindle z Allegro a gwarancja
obawiam się, że i tak nic nie przebije polskich trzcionek. ;) Czymkolwiek to jest;).


27 lut 2011 0:35:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 wrz 2010 18:34:40
Posty: 113
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Touch, Kindle 3, Android...
Post Re: Kindle z Allegro a gwarancja
To ja gdzieś widziałem aukcję, co niby koleś wysyła Ci oryginalnie zamkniętego Kindla w pudełku, nieotwieranego przez nikogo, a dodatkowo tuż obok informuje, że Kindle ma wgrane PL menu... :)

_________________
Recenzja Pocketbook Pro 903, Recenzja Story HD, Recenzja Cover Story


27 lut 2011 22:03:14
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2008 19:04:32
Posty: 126
Post Re: Kindle z Allegro a gwarancja
maruda napisał(a):
obawiam się, że i tak nic nie przebije polskich trzcionek. ;) Czymkolwiek to jest;).


Trzcionki to są fąty:)


28 lut 2011 0:58:05
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Re: Kindle z Allegro a gwarancja
A PRC to przecież też MOBI.

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


28 lut 2011 1:39:59
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Kindle z Allegro a gwarancja
http://allegro.pl/amazon-kindle-3-wifi-3g-wszystko-menu-pl-najtaniej-i1477551257.html napisał(a):
Wraz z POLSKIM OPROGRAMOWANIEM oraz aplikacjami RADIA, CZCIONEK i WYGASZACZY, przesyłamy 200 wartych przeczytania e-booków (m.in. Sapkowski, Eco, Barker, Orwell, Zajdel, Lovecraft, Lem, Pratchett, Foster, Graham, King a także poradniki zawodowe) oraz audio-book w celach testowych dla nowego czytnika i jego możliwości. Łączna waga aplikacji i e-booków to ponad 140 MB. Prosimy zapewnić im miejsce na swoich skrzynkach mailowych.

Haha, przesyłanie "w celach testowych" xD

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


28 lut 2011 17:29:02
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 219 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: