Teraz jest 19 kwi 2024 19:44:12




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Soft 3.1 i tworzenie sekcji (Sections) 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2010 21:12:11
Posty: 137
eCzytnik: był eClicto - jest Kindle 3 :)
Post Soft 3.1 i tworzenie sekcji (Sections)
Nie wiem, czy mam tylko takie wrażenie, ale na poprzedniej wersji software po utworzeniu dokumentu przez Mobipocket Creator w miejscach nagłówków były wyznaczone sekcje?

Robiłem sobie wtedy spis treści i mogłem przeskakiwać strzałkami (5-way controller) pomiędzy sekcjami.
Po zainstalowaniu 3.1 sekcje zniknęły mi z utworzonych dokumentów. :o

Czy wiecie, jak sformatować plik html, aby ręcznie wprowadzić podział na sekcje? Tworzenie nagłówków, jak już wspomniełam nie działa... :/


23 lut 2011 16:19:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lut 2011 23:52:16
Posty: 3
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Soft 3.1 i tworzenie sekcji (Sections)
Faktycznie... sekcje poznikały z niektórych książek. Dziwne, że tylko z niektórych, a jeszcze dziwniejsze, że wszystkie książki (i te z sekcjami, które zniknęły i te, w których pozostały) robiłem w identyczny sposób.

"Skakanie" pomiędzy rozdziałami to była jedna z wygodniejszych i często używanych przeze mnie funkcji (np. zbiory opowiadań, opracowania branżowe, etc. + kwestia podglądu postępu w obrębie rozdziałów), więc, nie powiem, wkurzyło mnie to okrutnie. Do tego stopnia wkurzyło, że spędziłem cały dzisiejszy wieczór próbując dociec przyczyny.

Niestety, przyczyna leży chyba po stronie nowego softu (miałem jeszcze cicha nadzieję, że to jakiś drobny błąd na linii Calibre - soft 3.1, jednak widzę, że u ciebie, w MpC, jest dokładnie to samo).

Udało mi się w pewien sposób obejść ten problem, jednak kosztem zawartości e-booka. Wydaje mi się (narazie sprawdzone na 3 książkach), że sekcje tracą się (najczęściej) w plikach z przypisami - po usunięciu przypisów z plików źródłowych sekcje wróciły na swoje dawne miejsce. Niestety, nie z każdej książki mogę lekka ręką usunąć przypisy nie tracąc jednocześnie jej walorów merytorycznych. A to boli... Choć szczęśliwie, mimo braku sekcji, spis treści zawsze działa.

Jest jeszcze jakaś inna przyczyna braku sekcji - jeden z e-booków nie posiadał przypisów, a sekcje i tak szlag trafił. Nie udało się jednak dojść przyczyny :(

Wydaje mi się, że aby wrócić do poprzedniej funkcjonalności, pozostaje chyba czekać (i mieć nadzieję) na poprawkę do 3.1


25 lut 2011 1:48:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: