Teraz jest 19 kwi 2024 0:08:19




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Problem z wysyłaniem książek na @free.amazon.com 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sie 2010 14:36:40
Posty: 25
eCzytnik: Kindle 3 Wi-Fi
Post Problem z wysyłaniem książek na @free.amazon.com
Nie spotkałem się z tym błędem nigdzie indziej w Sieci, lecz ilekroć próbuję wysłać coś na swój adres @free.amazon.com z poziomu Calibre - otrzymuję błąd:
Kod:
ERROR: Przesłanie książek na email nie powiodło się: Przesłanie następujących książek poprzez email nie powiodło się:

Ewangelia Mateusza

'ascii' codec can't encode characters in position 4-5: ordinal not in range(128)
Traceback (most recent call last):
  File "/usr/lib/calibre/calibre/gui2/device.py", line 588, in _send_mails
    attachment_name = attachment_names[i])
  File "/usr/lib/calibre/calibre/utils/smtp.py", line 179, in compose_mail
    attachment_name=attachment_name)
  File "/usr/lib/calibre/calibre/utils/smtp.py", line 29, in create_mail
    msg = MIMEText(text)
  File "/usr/lib/python2.6/email/mime/text.py", line 30, in __init__
    self.set_payload(_text, _charset)
  File "/usr/lib/python2.6/email/message.py", line 224, in set_payload
    self.set_charset(charset)
  File "/usr/lib/python2.6/email/message.py", line 260, in set_charset
    self._payload = self._payload.encode(charset.output_charset)
UnicodeEncodeError: 'ascii' codec can't encode characters in position 4-5: ordinal not in range(128)

Wysyłka z przeglądarki działa, tak, jak "testowy email". Problem jest tylko z wysłaniem ebooka - dotyczy on wszystkich pozycji z mojej biblioteki w dowolnym formacie (txt, mobi, rtf).


16 wrz 2010 21:55:02
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Problem z wysyłaniem książek na @free.amazon.com
Spróbuj zmienić nazwę z "Ewangelia Mateusza" na np. "EwangeliaMateusza" albo "Biblia" czy coś krótkiego, bez polskich znaków i w ogóle. Autora, dla pewności, też - bo może to tego wina?

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


16 wrz 2010 22:00:25
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sie 2010 14:36:40
Posty: 25
eCzytnik: Kindle 3 Wi-Fi
Post Re: Problem z wysyłaniem książek na @free.amazon.com
Mori napisał(a):
Spróbuj zmienić nazwę z "Ewangelia Mateusza" na np. "EwangeliaMateusza" albo "Biblia" czy coś krótkiego, bez polskich znaków i w ogóle. Autora, dla pewności, też - bo może to tego wina?

To samo. Na emaila dostaję błędy od Amazona, ponieważ Calibre wysyła im puste emaile.


16 wrz 2010 22:02:38
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 16:31:49
Posty: 55
Lokalizacja: Bydgoszcz
eCzytnik: Kiindle 3
Post Re: Problem z wysyłaniem książek na @free.amazon.com
Nie mam żadnych problemów z wysyłaniem książek i czasopism z Calibre na Kindle 3 poprzez USB oraz email. Spróbuj z moimi ustawieniami:
W Calibre ustawione wysyłanie na adres moj_adres@kindle.com - dla Kindle bez 3G darmowe wysłanie po WiFi. Natomiast dla Kindle 3G w celu darmowego wysyłania trzeba według Olszewsb ustawić adres moj_adres@free.kindle.com . Ponadto w Calibre podane konto z którego Calibre ma wysłać email - to konto dodałem do listy dozwolonych nadawców na stronie http://amazon.com/myk

Ponadto upewnij się że przy instalacji Calibre podałeś że masz Kindle, a pliki które wysyłasz na Calibre są w formacie .mobi.


16 wrz 2010 22:25:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sie 2010 14:36:40
Posty: 25
eCzytnik: Kindle 3 Wi-Fi
Post Re: Problem z wysyłaniem książek na @free.amazon.com
Richard napisał(a):
Nie mam żadnych problemów z wysyłaniem książek i czasopism z Calibre na Kindle 3 poprzez USB oraz email. Spróbuj z moimi ustawieniami:
W Calibre ustawione wysyłanie na adres moj_adres@kindle.com - dla Kindle bez 3G darmowe wysłanie po WiFi. Natomiast dla Kindle 3G w celu darmowego wysyłania trzeba według Olszewsb ustawić adres moj_adres@free.kindle.com . Ponadto w Calibre podane konto z którego Calibre ma wysłać email - to konto dodałem do listy dozwolonych nadawców na stronie http://amazon.com/myk

Ponadto upewnij się że przy instalacji Calibre podałeś że masz Kindle, a pliki które wysyłasz na Calibre są w formacie .mobi.

Wszystkie opcje mam tak jak Ty, z tym, że wysyłam format .mobi, .rtf, .txt - wszystko tak samo.


16 wrz 2010 22:29:59
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 16:31:49
Posty: 55
Lokalizacja: Bydgoszcz
eCzytnik: Kiindle 3
Post Re: Problem z wysyłaniem książek na @free.amazon.com
Może zrobimy test:
Wyślij mi twój plik .mobi na zwykły email (adres w pm), dodaj mój adres email do listy dozwolonych nadawców na stronie http://amazon.com/myk , podaj mi twój Kindle email w pm, spróbuję Ci wysłać .mobi z mojego Calibre na twój Kindle email.


16 wrz 2010 22:55:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lip 2007 18:34:53
Posty: 26
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: Kindle 3 Wi-Fi
Post Re: Problem z wysyłaniem książek na @free.amazon.com
Ja mam taki problem wysyłam i maila system przyjmuje (o ile jest z załącznikiem, bo te bez odrzuca) i MYK'u są widoczne:
Obrazek i tak już z 30 min.

Wi-Fi w Kindlu ofc włączone i działa, adres na który wysyłałem
Kod:
MOJ_ADRES@Kindle.com
tak jak tam radzą klikam na "Check for new items" które u mnie nazywa się "Sync & Check for new items) i nic... Znaczy niby idzie jakiś pasek postępu ale efektu brak.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem to co jest napisane na stronach Amazon'u ale adres @Kindle.com dla wersji 3G służy do transferu po 3G (sieć GSM) który jest płatny, @free.kindle.com wali po Wi-Fi. Dla wersji Wi-Fi only oba są darmowe i przesyłają po Wi-Fi?

Czyli to "Free 3G" działa na zasadzie że nie ma abonamentu ale za transfer płacisz?

Edit: Zdenerwowałem się na tyle żeby zrobić Reset, trochę długo on trwa swoją drogą, co pomogło. Do czego to doszło niedługo będziesz musiał resetować lodówkę bo zwiechę złapie....


21 wrz 2010 12:56:18
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 16:31:49
Posty: 55
Lokalizacja: Bydgoszcz
eCzytnik: Kiindle 3
Post Re: Problem z wysyłaniem książek na @free.amazon.com
Bletz napisał(a):
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem to co jest napisane na stronach Amazon'u ale adres @Kindle.com dla wersji 3G służy do transferu po 3G (sieć GSM) który jest płatny, @free.kindle.com wali po Wi-Fi. Dla wersji Wi-Fi only oba są darmowe i przesyłają po Wi-Fi?

Tak, @kindle.com jest darmowy tylko dla wersji bez 3G.

Bletz napisał(a):
Czyli to "Free 3G" działa na zasadzie że nie ma abonamentu ale za transfer płacisz?

"Free 3G" czyli darmowy 3G jest nie dla poczty tylko dla przeglądarki internetowej (aktualnie, nie wiadomo jak długo).

Do reszty się nie odnoszę, bo napisałeś że już Ci działa.


21 wrz 2010 16:42:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lut 2011 22:56:37
Posty: 4
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle 3 WiFi & 3G Intl
Post Re: Problem z wysyłaniem książek na @free.amazon.com
Pozwolę się nie zgodzić z Richard.
Przed chwilą sprawdziłem i adres @kindle.com jest darmowy zarówno dla 3G jak i WiFi.
Warunkiem jest pobranie dokumentów na Kindle tylko i wyłącznie przez WiFi.
Płatne przesłanie ma miejsce jeżeli łączymy się z Wispernetem przez 3G.
Jeżeli coś wysyłamy na adres @kindle.com to trzeba pamiętać, żeby włączyć łączność bezprzewodową w zasięgu skojarzonej sieci WiFi.

Przed chwilą sprawdzałem wysyłając około 5 maili na adres @kindle.com i odebrałem je na swoim 3G ale oczywiście poprzez WiFi.


21 lut 2011 10:37:10
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Problem z wysyłaniem książek na @free.amazon.com
No tak, ale zapomnisz się, będziesz poza zasięgiem WIFI i pójdzie przez 3G i zapłacisz (no chyba że ustawiłeś wcześniej minimalny limit).

Chociaż chyba jest też na to metoda. Jeszcze w czasach K2 kupiłem książkę w bezkartek.pl i oni tam wysyłają PDF do Amazonu, który go konwertuje i wysyła na adres @kindle.com - no i wtedy nic nie zapłaciłem za tak otrzymany plik.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


21 lut 2011 11:40:40
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron