Teraz jest 28 mar 2024 20:46:57




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Lark FreeBook 7.0 vs. Vedia eReader K4 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lut 2011 19:03:50
Posty: 5
eCzytnik: Tutaj liczę na Waszą pomoc ;-)
Post Lark FreeBook 7.0 vs. Vedia eReader K4
Lark FreeBook 7.0 e-Book Reader 7" vs. Vedia eReader K4*

Rozpisywać się nad tymi modelami nie będę i Was też o to proszę :) LCD nie jest przez Was polecany, ale kto mi dopłaci do E linka? Nigdy wcześniej "ebook raider'a" nie miałem, więc nie mam tutaj doświadczenia. Nie wiem jaka różnica jest w użytkowaniu przy 7", a 5" przy tej samej rozdzielczości. Oczywiście urządzenie nie tylko do ebooków ale jak na pseudotablet przystało filmy też :) Vedia jest droższa, a mniejsza i ma większą pamięć, ale nie wiem czy lepsza (awaryjność, jakość wykonania, jakość działania itd.).

Proszę o konkretne odpowiedzi, który z tych dwóch lepszy i dlaczego :-)



*Odnośniki do stron Larka i Vedii


19 lut 2011 19:15:24
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2011 2:08:50
Posty: 346
Lokalizacja: Katowice
eCzytnik: K3W
Post Re: Lark FreeBook 7.0 vs. Vedia eReader K4
Raetav, Nikt nie wybierze za Ciebie http://www.eksiazki.org/2011/01/06/vedia-k4-recenzja/
Powyżej recenzja Vedii K4 i na forum obszerny temat o Larku również jest.


19 lut 2011 19:19:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lut 2011 19:03:50
Posty: 5
eCzytnik: Tutaj liczę na Waszą pomoc ;-)
Post Re: Lark FreeBook 7.0 vs. Vedia eReader K4
Czytałem tą reckę wcześniej :) Ale nie mam pojęcia jak się czyta/ogląda filmy na 5", a 7". Nie znam się na formatach ebooków i nie wiem jakie są najlepsze, a nie wiem który "pseudotablet" jakie obsługuje, w jakim stopniu etc. Ale głównie na tej wielkości się zastanawiam. Bo reszta bynajmniej wygląda bardzo podobnie.

No i co ważne nie znam tych firm, nie wiem która będzie wydawać update i jakie (czy za przeproszeniem będą się zajmować "pierdołami", czy będą jakieś istotne zmiany ułatwiające obsługę)


19 lut 2011 19:45:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 wrz 2010 18:34:40
Posty: 113
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Touch, Kindle 3, Android...
Post Re: Lark FreeBook 7.0 vs. Vedia eReader K4
A jaki budżet posiadasz? Naprawdę jeśli masz zamiar czytać, to warto zakupić Kindla - chyba najtańszy czytnik o najlepszych możliwościach. Obecnie kupić go można za około 470zł z przesyłką do Ciebie - a zakupu żałować nie będziesz. W praktyce wyjdzie Cię on jedynie 40-50zł drożej niż te modele co podałeś (zakładam, że zapłacić za przesyłkę kupując je i tak będziesz musiał)

_________________
Recenzja Pocketbook Pro 903, Recenzja Story HD, Recenzja Cover Story


19 lut 2011 20:26:20
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lut 2011 19:03:50
Posty: 5
eCzytnik: Tutaj liczę na Waszą pomoc ;-)
Post Re: Lark FreeBook 7.0 vs. Vedia eReader K4
~320-340zł w gotówce (nie mam swojego konta)

Mógłbym prosić o jakiegoś linka do tego Knidla?

Lark by mnie wyniósł 340 z przesyłką, Vedia 345.


19 lut 2011 20:34:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 wrz 2010 18:34:40
Posty: 113
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Touch, Kindle 3, Android...
Post Re: Lark FreeBook 7.0 vs. Vedia eReader K4
Proszę bardzo. Jeśli byś był zainteresowany, to ostatecznie mogę Ci pomóc w zamówieniu skoro nie dysponujesz kontem. Oto kilka zdjęć z reala

_________________
Recenzja Pocketbook Pro 903, Recenzja Story HD, Recenzja Cover Story


19 lut 2011 20:36:53
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lut 2011 19:03:50
Posty: 5
eCzytnik: Tutaj liczę na Waszą pomoc ;-)
Post Re: Lark FreeBook 7.0 vs. Vedia eReader K4
Nie no sam muszę sobie radzić :P W każdym razie, czy Wi-Fi działa "normalnie" i otwiera wszystkie strony czy tylko sklep z książkami?


19 lut 2011 20:52:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 wrz 2010 18:34:40
Posty: 113
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Touch, Kindle 3, Android...
Post Re: Lark FreeBook 7.0 vs. Vedia eReader K4
Poczytaj sobie zakładkę o Kindlu. Wszystkie strony nie wymagające flasha działają - w praktyce nawet pocztę da się sprawdzić :)
Nie kupuj na allegro, bo przepłacisz :)

_________________
Recenzja Pocketbook Pro 903, Recenzja Story HD, Recenzja Cover Story


19 lut 2011 20:55:42
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lut 2011 19:03:50
Posty: 5
eCzytnik: Tutaj liczę na Waszą pomoc ;-)
Post Re: Lark FreeBook 7.0 vs. Vedia eReader K4
Hm, zależy mi na w miarę szybkim zakupie, a najprawdopodobniej niestety tych 150zł nie dołożę :P Wybrałbym coś z 2 w 1. poście i za jakiś czas wybrał coś bardziej profesjonalnego ;)

Tylko nadal mam dylemat: 2 urządzenia w tej samej cenie i ogólnych ustawieniach, a jeden ma 5", drugi 7" - co lepsze? Nie mam pojęcia... :P

Do czytania i tak będzie dużo lepsze niż telefon kom. (2,0" SE C902), czy monitor (24") ;) A na jakiś wyjazd wgranie filmu też się przyda :) i z jednej strony 7" większe z drugiej tańsze więc coś musi mieć gorsze (albo Vedia bardziej się ceni i niekoniecznie ściąga lepszy sprzęt) ;/


20 lut 2011 15:35:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 sty 2011 19:32:38
Posty: 172
Post Re: Lark FreeBook 7.0 vs. Vedia eReader K4
nie wiem, czy któryś z tych sprzętów jest gorszy lepszy od drugiego czy to kwestia marki; czegoś w tym stylu, wg mnie czytniki są takie same i mają zblizone możliwości, ale pewności nie mam. Jeśli chodzi o wielkości ekranów brałabym bez wahania 7 cali, nie kupowałabym 5 cali; to na pewno. Lark wg mnie jest dobrym czytnikiem lcd, szczególnie, że można poczytać w wątku, że ludzie kombinują z softami i starają się je optymalizować. Nie mam porównania z vedią, ale powyżej w tym dziale jest podforum o vedii, poczytaj co tam stoi;) i wątki larkowe.

Zwróć natomiast uwagę na samą baterię, jeśli chcesz sobie pojechać na parę dni gdzieś, gdzie swobodnego dostępu do prądu jak na lekarstwo, i czytać czytać czytać, dzień po dniu i godzinami, to już tak mocno nawet naciągając, to nie masz szans dać rady na jednym ładowaniu baterii.


20 lut 2011 22:45:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron