Teraz jest 28 mar 2024 20:22:30




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Znikające polskie znaki w PDF 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lis 2010 11:31:30
Posty: 22
Lokalizacja: Poznań
eCzytnik: Oyo
Post Re: Znikające polskie znaki w PDF
eathan napisał(a):
Daj znać jak coś empik odpisze. Sam do nich też wyślę maila i jestem ciekaw odpowiedzi...

Jasne.

Jeśli możesz zrób jeszcze jeden eksperyment.

Złóż dokument tym fontem który działa prawidłowo, ale w środku wstaw tekst fontem zwykłym, kursywą, wytłuszczony i wytłuszczoną kursywą. Coś jak tutaj: http://wariat.org.pl/smietnik/temp/oyo_polskie.epub

A jak się już pokaże spróbuj na ile to możliwe ocenić czy to jest ten sam font czy jednak Oyo podmienił go na coś własnego ale podobnego.

UPDATE
Dostałem odpowiedź z Empiku, dobra wiadomość jest taka, że przyszła zadziwiająco szybko, zła zakodowana jest w jej treści którą pozwolę sobie przytoczyć w całości:

Cytuj:
Bardzo dziękuję za wiadomość i jednocześnie uprzejmie informuję, że
najlepiej w sprawie wykrytych błędów pisać przez formularz kontaktowy
serwisu technicznego OYO:

http://www.medion.com


Oczywiście poszedłem za ciosem i przesłałem wiadomość dalej... zobaczymy.

BTW czy Empik coś nie kitował, że ponosi koszty rozwoju firmware? Z drugiej strony tak jest nawet lepiej, bo to jednak producent ma pewnie większe możliwości dopracowywania firmware, a większość błędów jest zapewne wspólna dla wszystkich wersji językowych czytnika.


09 gru 2010 22:53:18
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 09 gru 2010 12:12:45
Posty: 19
eCzytnik: Sony PRS-600, OYO, iPad, Kindle,
Post Re: Znikające polskie znaki w PDF
Bawiłem się dalej tymi znikającymi znakami i mam nowe obserwacje. Otóż jeżeli podczas generowania PDF via Adobe Distiller ręcznie dodamy czcionki użyte w tekście to problem nie występuje. Możemy wtedy używać najbardziej oryginalnych czcionek i wszystko działa jak należy. Jeżeli zdamy się na automat to na jednych czcionkach wszystko działa poprawnie a na innych mamy problemy.

PS
Na moją wiadomość wysłaną do Mediona do dzisiaj nie dostałem odpowiedzi. Minęło 6 dni! Myślę, że to najlepszy dowód na to aby trzymać się daleko od empikowego czytnika. Sprzedawca umywa ręce i spycha problem na producenta. Producent olewa polskiego klienta. Jednak lepiej wyłożyć więcej pieniędzy i kupić coś co ma wsparcie techniczne z prawdziwego zdarzenia.

UPDATE
Zadzwoniłem na infolinie Mediona.

1. Dopiero odpowiedzieli na zgłoszenia z 9 grudnia a moje było z 10. Więc wynika z tego, że ich czas reakcji to tydzień (a może ściemniają).
2. Pracownik powiedział mi, że już tydzień temu do EMPIKu wysłano nowy firmware który rozwiązuje m.in. problem wolnego działania i czytnik dostaje kopa. Niestety empik ociąga się z udostępnieniem pliku. Aktualizacja ma być możliwa z poziomu czytnika (ale jeszcze jej nie ma).
3. Pytałem o problem okładek które znikają. Problem jest znany, pojawia się gdy pliki wgrywamy z komputera. Problem nie występuje gdy dokonujemy zakupu on-line z poziomu czytnika. Pracują na rozwiązaniem problemu.

_________________
Eathan


16 gru 2010 12:41:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lis 2010 11:31:30
Posty: 22
Lokalizacja: Poznań
eCzytnik: Oyo
Post Re: Znikające polskie znaki w PDF
Zobaczymy. Ja mojego spama wysłałem późnym wieczorem 9tego, powiedzmy, że to też był 10ty.
Co do firmware, monitoruję kilka razy dziennie: http://digital.empik.com/oyo/update/ ale powoli tracę nadzieję ;-)


16 gru 2010 15:07:16
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 16 paź 2010 20:37:04
Posty: 39
eCzytnik: PW, Kindle3, Oyo
Post Re: Znikające polskie znaki w PDF
Wolałbym się mylić, lecz wspominałem w temacie z opisem OYO, że nie Empik nie utworzył żadnej linii
do kontaktu z użytkownikami czytnika. Wprawdzie jest niby adres, ale co z niego wynika, sami teraz doświadczacie.
Zupełnie nie rozumiem tej firmy, bo w ten sposób można skopać produkt. A może o to chodzi?


16 gru 2010 23:42:00
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Znikające polskie znaki w PDF
Witam,

A jeszcze niedawno - w ramach ciut innej dyskusji - Ktoś na forum sugerował, że Empik będzie miał lepszy support niż taka jedna wredna firma zza oceanu :D
Może..., kiedyś..., nadzieja... wieczność... :P

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


17 gru 2010 0:42:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 gru 2010 12:12:45
Posty: 19
eCzytnik: Sony PRS-600, OYO, iPad, Kindle,
Post Re: Znikające polskie znaki w PDF
Tytułem życzeń przedświątecznych chciałem poinformować, że dalej nie dostałem odpowiedzi na mojego e-maila do pomocy technicznej Mediona. Ciekawe bo zapewniano mnie przez telefon, że odpowiedzą na pytania tego samego dnia ;)

Pozdrawiam i życzę zdrowych i spokojnych świąt.

_________________
Eathan


23 gru 2010 15:37:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lis 2010 11:31:30
Posty: 22
Lokalizacja: Poznań
eCzytnik: Oyo
Post Re: Znikające polskie znaki w PDF
Ja dostałem odpowiedź dziś. W skrócie:
w przypadku większości błędów na które zwróciłem uwagę: przesłano dalej do ludzi zajmujących się firmware
jeśli chodzi o polskie znaki to najbliższa aktualizacja (jak rozumiem ta którą empik ma ale nie chce udostępnić) nie naprawia błędu, ale sprawa jest w toku.
błędu z wieszającym się Oyo po próbie wyświetlenia spisu treści w epub od o'reilly nie udało się potwierdzić. Zaproponowałem przesłanie nagrania video.

I to mniej więcej tyle na ten moment.


30 gru 2010 1:43:59
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lis 2010 11:31:30
Posty: 22
Lokalizacja: Poznań
eCzytnik: Oyo
Post Re: Znikające polskie znaki w PDF
Wykopuje wątek, bo jest news... choć właściwie go nie ma :D

W skrócie. Jest nowe firmware: https://www.google.com/buzz/Wojciech.My ... e-si%C4%99 ale nie można aktualizować Oyo, bo firmware na stronie http://digital.empik.com/oyo/update/ nie jest podlinkowane. Napisałem maila do Empiku w tej sprawie i dowiedziałem się, że .... nowego firmware nie ma.
Czeski film :D


11 lut 2011 19:57:11
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Znikające polskie znaki w PDF
To Tyś chyba na Fejsowym profilu Oyo nie był: http://www.facebook.com/mein.oyo :P Poczytaj, co się dzieje z firmware ogólnie :P Strach toto aktualizować :P

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


11 lut 2011 20:32:25
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lis 2010 11:31:30
Posty: 22
Lokalizacja: Poznań
eCzytnik: Oyo
Post Re: Znikające polskie znaki w PDF
Nie mam konta na fb więc ... fakt nie byłem teraz kliknąłem i ... i tak nic nie rozumiem :D Można gdzieś poczytać o tym w bardziej cywilizowanym języku?


11 lut 2011 21:04:37
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Znikające polskie znaki w PDF
Chyba nie - w końcu Thalia niemiecka jest. Zawsze możesz skopiować teksty postów (tylko Nur Oyo wybierz, coby nie tłumaczyć postów fanów, chyba, że masz więcej czasu) i wrzucić w Google Translate.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


11 lut 2011 21:26:10
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 mar 2011 11:13:22
Posty: 1
eCzytnik: oyo
Post Re: Znikające polskie znaki w PDF
wariat napisał(a):
Wykopuje wątek, bo jest news... choć właściwie go nie ma :D

W skrócie. Jest nowe firmware: https://www.google.com/buzz/Wojciech.My ... e-si%C4%99 ale nie można aktualizować Oyo, bo firmware na stronie http://digital.empik.com/oyo/update/ nie jest podlinkowane. Napisałem maila do Empiku w tej sprawie i dowiedziałem się, że .... nowego firmware nie ma.
Czeski film :D




Oj można - ja nie wytrzymałem ściągnąłem wersję niemiecką softu i zrobiłem upgrade - jedyne co znikło to logo empiku mam teraz thalie :). Natomiast co do softu na chwilę obecną mogę stwierdzić, że OYO DOSTAŁO kopa. Reszta ustawień włącznie z przeglądarką WWW uruchomioną wcześniej pozostała bez zmian.

Jeśli to kogoś interesuje to:

1) Ściągamy update z tąd http://server.meinoyo.com/update/thalia
2) Rozpakujemy winrarem (dla widnozów)
3) Cały wypakowany katalog "qdutil" wrzucamy na kartę SD do głównego katalogu.
4) Wyłączmy oyo wkładamy kartę i trzymając klawisz do przodu i do tyłu razem (--> ,<--) wciskamy klawisz włączenia.

5 minut i po krzyku - wnioskuję że jeśli empik udostępni swoje oprogramowanie będzie można robić to samo. Oczywiście dobrze mieć naładowaną baterię - no i nie ponoszę odpowiedzialności jak coś sobie zepsujecie :)


Pozdrawiam


Update

- Oprogramowanie działa zdecydowanie szybciej w trybie nie oszczędzania energii
- Poprawnie generuje okładki książek w pdf i epub (dla pobranych z empiku reszty jeszcze nie sprawdzałem)
- dalej nie generuje okładek z epub, pdf co nie jest już problemem bo do calibre jest plugin dla oyo
- cześć pdf'ów wyświetla poprawnie ale tak chyba było :)

Update2

- przywrócenie ustawień fabrycznych zmienia ustawienia na niemiecką thalie :) czyli bez rejestracji nic nie działa i wszystko w języku Goethe'go :D wtedy już trzeba dostać się przez konsole i zmienić ustawienia domyślne księgarni w pliku QBookApp.ini w katalogu /rwdata lub rename pliku QBookApp.ini.bak na QBookApp.ini.

Update3

Na niemieckim forum jest informacja że Thalia udostępniła dziś nowy soft z poprawioną obsługą PDF i innych błędów - testuje.
Jest ok ale nie z pdfami :)


30 mar 2011 15:23:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: