Teraz jest 28 mar 2024 16:06:54




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Prestigio PER3072B 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lut 2011 20:39:51
Posty: 3
Post Prestigio PER3072B
Witam wszystkich,
Chcę kupić e-czytnik Prestigio PER3072B i nie jestem do końca przekonany do jego zakupu, czy ktoś z Was może używał/uzywa czytników marki Prestigio, a może nawet ten konkretny model (PER3072B)?
Będę wdzięczny za Waszą opinię (ma to byc prezent na Walentynki dla zony - więc będę wdzięczny za szybka odpowiedź :-))

Pozdrawiam i z góry wszystkim dzięki


09 lut 2011 20:46:05
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Prestigio PER3072B
Mhm. Będzie mogła na nim robić wszystko, tylko nie wygodnie czytać książki... Ekran TFT, heh. Przepłać na Allegro i kup Kindle 3 z WiFi, byle wysyłanego z Polski, albo pomyśl nad Onyx Booxem 60S. Albo papierową książkę jej kup :)

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


09 lut 2011 21:08:59
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 wrz 2010 18:34:40
Posty: 113
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Touch, Kindle 3, Android...
Post Re: Prestigio PER3072B
Tak jak Mori pisał - lepiej dołóż parę złotych i kup "prawdziwy" czytnik e-booków - czyli taki, co ma ekran E-ink, a nie LCD. No i tu też proponuję Kindle 3 lub Onyx-a

_________________
Recenzja Pocketbook Pro 903, Recenzja Story HD, Recenzja Cover Story


10 lut 2011 16:44:48
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 maja 2011 23:21:08
Posty: 8
eCzytnik: Lark Freebook
Post Re: Prestigio PER3072B
Czy ktoś z Was zdecydował się jednak na nabycie tego czytnika? Dla mnie Prestigio jest udoskonaloną wersją Lark Freebooka, z którego w tej chwili korzystam. Za tym modelem Pretigio przemawia według mnie porządne etui oraz (co najważniejsze) bateria - o wiele pojemniejsza i dodatkowo jeszcze litowo-polimerowa. Ciekawi mnie tylko, jak praktycznie przekłada się to 3400mAh na czas pracy tego czytnika, czy mogę rzeczywiście liczyć na 10 godzin pracy na takim aku.

PS. Ta obcojęzyczna mini-recenzja podpowiada, że ten czytnik ma "świecącą" powłokę matrycy, co - jeśli jest prawdą - zupełnie dyskwalifikuje go w moich oczach (przypominam, że Lark ma matową). Ale pytanie powyższe pozostawiam, bo to cenna informacja.


15 maja 2011 19:36:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2010 11:22:30
Posty: 26
eCzytnik: nook
Post Re: Prestigio PER3072B
Generalnie używałem telefonów z ekranem pow. 3,5 cala i dobrze mi się czytało, ale to tak z godzinę dziennie, e-ink używam teraz do dłuższego czytania, czyli pierwsza rzecz - zmęczenie oczu na TFT, druga - można zapomnieć o czytaniu w słońcu a nawet na zewnątrz, oczy męczą się jeszcze szybciej. Po 450zł widziałem nook na znanym portalu (czemu tak tanio?) więc niewiele drożej niż prestigio. Zaletą jest możliwość obejrzenia jakiegoś filmu, chociaż czy Prestigio sobie poradzi?


17 maja 2011 9:18:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 maja 2011 23:21:08
Posty: 8
eCzytnik: Lark Freebook
Post Re: Prestigio PER3072B
Larka używam około miesiąca i mimo ekranu LCD (matowego - co podkreślam), jestem bardzo zadowolony z jakości wyświetlanego obrazu. Z drugiej strony - nigdy nie widziałem jeszcze e-inka :) Jedyny problem z czytelnością pojawia się w bardzo ostrym słońcu, a że dojeżdżam do pracy pociągami, to podczas postojów na dworcu w słoneczne dni muszę mocno szukać ocienionych miejsc. Sporo czytam w domu, szczególnie wieczorami (np, dzieciakom do snu w ciemnym pokoju) i wtedy ekran LCD pokazuje swą najlepszą stronę.
Jednak wiem jak wygląda za dnia praca na ekranach z błyszczącą powierzchnią. "Lustro" bardzo męczy oczy i czasem trzeba się nieźle nagimnastykować, by ustawić tak matrycę, by uzyskany obraz był czytelny. Zaletą jest na pewno lepszy kontrast.

Zaciekawiłeś mnie tym Nookiem, o którym nie słyszałem, mimo ze przeczesałem już spore zasoby tego forum. Niekojąca jest forma tej aukcji - mnóstwo pudeł, zero informacji (poza modelem firmware'u - coś Ci to mówi) no i linkiem do tego forum.

PS. Na Larku zobaczyłem ze trzy filmy, ale bateria przy tym bardzo szybko się wyczerpuje, więc nie zamierzam z tego korzystać zbyt często. Wyglądają i działają zupełnie przyzwoicie, bez żadnych zacięć, ale przy zauważalnych artefaktach. Zakładam więc, że Prestigio również dobrze sobie z tym poradzi (co sugeruje również podlinkowany film).


17 maja 2011 9:50:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2010 11:22:30
Posty: 26
eCzytnik: nook
Post Re: Prestigio PER3072B
Cóż, cały dział jest o tym - Barnes&Noble.


17 maja 2011 14:07:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 maja 2011 23:21:08
Posty: 8
eCzytnik: Lark Freebook
Post Re: Prestigio PER3072B
Graf napisał(a):
Cóż, cały dział jest o tym - Barnes&Noble.
wiem, wiem :) chodziło mi o tę dokładną informację o wersji firmware'u - czy jego numer wskazuje na jakieś konkretne możliwości (np. możliwość obsługi lub nie jakiejś funkcji)?
Po krótkiej wymianie maili ze sprzedającym wiem, że gwarancja tylko w stanach (zrozumiałe), a ładowanie tylko przez USB (czyli zasilacz chyba nie pod nasze sieci, co tez zrozumiałe).


17 maja 2011 14:34:38
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2011 2:08:50
Posty: 346
Lokalizacja: Katowice
eCzytnik: K3W
Post Re: Prestigio PER3072B
gjon, Z tego co mi wiadomo to jest to istotne przy jakimś hacku, coś mi się rzuciło kiedyś w oczy.


17 maja 2011 15:09:29
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Prestigio PER3072B
Wersja była istotna przy rootowaniu nooka - tzn. na początku było tak, że nieco nowsze nooki nie lubiły procedury rootowania i grzecznie zamieniały się w cegiełki. Świat poszedł do przodu i, dla odmiany, jest nieco lepiej w tej kwestii: http://nookdevs.com/Rooting

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


17 maja 2011 15:39:46
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 maja 2011 23:21:08
Posty: 8
eCzytnik: Lark Freebook
Post Re: Prestigio PER3072B
OK, już rozumiem. Dzięki za informacje :)


17 maja 2011 15:46:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron