Teraz jest 29 mar 2024 8:00:07




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Mój pierwszy czytnik 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2011 23:54:34
Posty: 56
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: Mój pierwszy czytnik
Orzeszek napisał(a):
Troche poczytalem poszukalem czytników w oko wpadl mi Kindle 3 ale na forum przeczytalem ze ma problemy z czcionkami i niekotrymi foratami to soie odppuscilem.

o problemach z fontami to nie czytałem, co do formatów to jak każdy inny czytnik jedne czyta inne nie. Jedynie brak reflow w pdf może być problemem.
Ale generalnie wyznaję zasadę że nawet jak zakupisz książkę w pdf możesz łatwo ściągnąć zabezpieczenie, i przerobić plik na mobi (wolał bym nie musieć ale niestety tak jest, może w przyszłości będzie inaczej) i problem wyświetlania masz rozwiązany. Jak w Duokanie będzie obsługa polskich znaków (w trybie reflow) to może i ten problem zniknie.

Czytnik który proponujesz ma tylko jedną zaletę: cenę.
Poza tym to ekran LCD więc czytanie nie różni się niczym od czytania na ekranie laptopa, krótki czas pracy na baterii (12 godzin w porównaniu z tygodniami w Kindle).


05 lut 2011 17:30:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 sty 2011 19:32:38
Posty: 172
Post Re: Mój pierwszy czytnik
Orzeszek, idź do działu "Inne e-czytniki" i przeczytaj wątki "tani czytnik z allegro" oraz "lark freebook 7.0".
Pamiętaj też, że od czytnika, który wkleiłeś, jeśli idzie z Chin, powinieneś opłacić vat, co przy kwocie w sumie 273,50 zł daje wielkośc ok 63 zł (ja bym liczyła prawie 70). Czyli łącznie ten interes kosztowałby Cię ok 340 zł, może lepiej byłoby kupić na którejś z innych aukcji Larka za cenę ok 340 zł z wysyłką bodajże? Byłoby szybciej?


06 lut 2011 5:35:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 wrz 2010 18:34:40
Posty: 113
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Touch, Kindle 3, Android...
Post Re: Mój pierwszy czytnik
Kindle nie ma problemów z PL czcionkami - jedynie liczba formatów jest mała - trzeba konwertować pliki poprzez np Calibre.
Tego czytnika z aukcji nie kupuj - szkoda kasy. Kup coś co ma ekran e-ink. Ciekawą propozycją z dużą ilością obsługiwanych formatów i tanio może być Onyx Boox lub Iriver Story - ten 2 akurat na allegro widzę ma sporo aukcji w dość niskich cenach - ja za swój Story płaciłem rok temu prawie 1200zł, a teraz widzę, że nówkę ze sklepu, na gwarancji można mieć za niecałe 800zł. Jest to ciekawa alternatywa dla Onyx Boox 60S, bo ekran ten sam, cena też, a do audiobooków masz dodatkowe przyciski do niezależnej jej obsługi - a dodatkowo np. kalendarz. Do tego przyciski używane do zmiany czytania są wygodniejsze niż w Booxie, bo są po obu stronach, na krawędziach - a nie tylko w kółku w centrum czytnika (w Story dodatkowo da się ustawić, by wybrane przez nas klawisze z klawiatury też służyły do przewracania stron)

_________________
Recenzja Pocketbook Pro 903, Recenzja Story HD, Recenzja Cover Story


09 lut 2011 16:42:41
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron