Teraz jest 28 mar 2024 16:52:55




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Własna okładka do Kindle 3 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 01 sty 2011 19:32:38
Posty: 172
Post Re: Własna okładka do Kindle 3
można zrobić samemu ładną, funkcjonalną, trwała, i nieprzekombinowaną okładkę. Sama taką zrobiłam, dlatego, że na mój czytnik nie znalazłam nigdzie okładek; nic mi nie wypadało, nie kombinowałam też z żadnymi tekturkami, a na rogach dałam takie gumki jak w tych z amazona, w kolorze czytnika.
http://www.amazon.com/M-Edge-Latitude-K ... 97&sr=1-17
jak tu np.
(Można oczywiście wysilić się bardziej i zrobic na skórkę i gumki ze skórką u góry.)
Zrobiona z kalendarza obitego w skaj. Jesli ktoś się decyduje na hendmejd, polecam mu tzw. klej magiczny (magic) dobry do makiet i różnych takich rzeczy, oprócz tego użyłam jakiegoś 2składnikowego kleju epoksydowego, o którym uważam, że jest dobry. Do tego, już po zamocowaniu konstrukcji, jeżeli ktoś chce wykończyć etui bardziej estetycznie niż papierem, może kupić na allegro skaj na wymiar w dowolnym kolorze, i taką jeszcze będzie mógł ją przemywać, jeśli się przybrudzi. ;) Jako ''zamykanie'' dałam również gumkę, ale już ładniejszą.


31 sty 2011 0:34:16
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Własna okładka do Kindle 3
Marmach napisał(a):
Obudowa jest wykonana z szybki pleksi (grubość wedle zapotrzebowania wytrzymałościowego ;) ), przykręconej do trzech kawałków sosnowej listewki (o grubości 14mm i szerokości 22mm).

W ten oto sposób historia zatoczyła koło i znów można czytać "od deski do deski" :P

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


31 sty 2011 10:03:53
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 gru 2010 18:48:59
Posty: 6
Post Re: Własna okładka do Kindle 3
A ja zrobiłem coś takiego,koszt 0 pln,wszystko znalezione w szufladach,tj stara okładka organizera i trochę taśmy dwustronnej :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek


05 lut 2011 18:39:30
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2010 1:09:55
Posty: 28
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: Własna okładka do Kindle 3
Niezły pomysł, też mam taką okładkę od starego organizera, muszę spróbować coś takiego zrobić. Tylko trochę szkoda mi przyklejać kindla na taśmę, a nie wiem jak by go zamocować inaczej.

_________________
Zamówienie: 7 styczeń / Wysyłka: 14 styczeń / Planowany odbiór: 20 styczeń / Aktualnie znajduje się: U mnie (odebrany: 19 styczeń) ;)


06 lut 2011 16:06:30
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lip 2010 15:32:53
Posty: 206
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: prs-300 sony, kindle 3 3G
Post Re: Własna okładka do Kindle 3
Nie przekonują mnie tego typu oszczędnościowe rozwiązania , które mogą kończyć się uszkodzeniem ekranu. Ale to oczywiście zostawiam decyzji twórców. Jesteś pewny ,że Twój czytnik będzie w tym dobrze chroniony ? Czy nie lepiej jednak kupić coś co zabezpieczy ekran ?
Czasami nasze próby oszczędności niestety mszczą sie na nas samych.


07 lut 2011 2:05:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 gru 2010 18:48:59
Posty: 6
Post Re: Własna okładka do Kindle 3
Ikar,tak jestem pewny.
Okładki są sztywne,mocowanie pewne,nawet nie chodziło o oszczędność,po prostu ta bardziej mi się podoba niż orginały amazonu ;)


07 lut 2011 15:24:09
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lip 2010 15:32:53
Posty: 206
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: prs-300 sony, kindle 3 3G
Post Re: Własna okładka do Kindle 3
martino napisał(a):
Ikar,tak jestem pewny.
Okładki są sztywne,mocowanie pewne,nawet nie chodziło o oszczędność,po prostu ta bardziej mi się podoba niż orginały amazonu ;)


jeśli tak uważasz , to tak musi być !!


07 lut 2011 19:26:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 sty 2011 19:32:38
Posty: 172
Post Re: Własna okładka do Kindle 3
od siebie tylko dodam tyle, że nie ufałabym zbytnio taśmie dwustronnej. (Pomijając, że ja bym się bawiła w opcję oszpecania kindla klejem). Ma tendencję trzymania do czasu tak wg mnie.
No i ja osobiście to po lewej bym wywaliła, a dała coś fajnego - na przyleganie do ekranu.


08 lut 2011 17:07:11
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2011 23:13:55
Posty: 39
eCzytnik: kindle 3
Post Re: Własna okładka do Kindle 3
Witam!
Jako że do mojego Kindle 3 też postanowiłem stworzyć własną okładkę, przedstawię wam dokumentację z jej wykonania, może komuś się przyda, albo przynajmniej posłuży jako inspiracja do własnych eksperymentów :)

Koszt jej wykonania jest znikomy, większość materiałów znajdowała się już w domu, na strychu, w jakimś koszu ze starymi ciuchami, wystarczyło poszukać kleju szewskiego i dwustronnej taśmy klejącej. Dobra też była taka płyta z dykty z której udało wyciąć się okładki. Nie jest to tektura więc nie ma obawy że szybko się wygnie czy zniszczy.

Obrazek
Tu widać dokładnie czym jest okładka, dwa kawałki dykty zostały sklejone materiałową tasiemką z obu stron klejem szewskim :) Chwyta natychmiastowo :P

Obrazek
Warsztat pracy widać tu już zmajstrowany szkielet okładki, i gąbkę która otacza czytnik.

Obrazek
Czytnik zamykany jest 'na gumkę' tak jak czasem spotyka się zamykane teczki albo kalendarze, dziurki w dykcie zrobione przy pomocy dwóch różnych gwoździ i młoteczka :)

Obrazek
A tak przeplata się gumkę która musiała zostać przełożona jeszcze przed ostateczną oprawą..ale nie do końca. Skomplikowane to wyjaśnić jest.

Obrazek
Początek oprawy, szewek z użytego jeansu podklejony solidnie szewskim klejem trafia w sam grzbiet oprawki :)

Obrazek
A tak naciąga się materiał, wierzch okładki został pooblepiany pasami taśmy dwustronnej, po czym sukcesywnie odlepiając pasek po pasku, naciągliśmy i dociskaliśmy jeans. Żadnych zmarszczek ani wybałuszeń :)

Obrazek
Potem najtrudniejsza część, tak zagiąć rogi z tyłu by dobrze to wyglądało a nie było niepotrzebnych zgrubień. Trudna robota.

Obrazek
Teraz wklejenie czarnego środka. Jakiś taki gładki całkiem solidny czarny materiał równo docięty fajnie przykrył nierówno obcięty jeans i nadał środkowi wykończonego charakteru.

Obrazek
Ostatnie przymiarki przed przyklejeniem gąbki :)

Obrazek
Podklejanie gąbki taśmą dwustronną. Wbrew pozorom trzymie się solidnie.

Obrazek
Tu gąbka trzymająca zostaje ostatecznie wklejona do pokrowca :)

Obrazek
Ostatecznie coś takiego...

Obrazek
Obrazek

Może nie widać tak tego na zdjęciach, ale wyszło to strasznie solidnie, głównie ze względu na podstawę która jest z dykty. Najgorzej wypada gąbka, która w niedługim czasie zostanie wymieniona na płytę korkową albo styropian. W dodatku zapomniałem o bardzo ważnej rzeczy od spodu, mianowicie wycięcia na złącze USB. Kolejną wadą jest fakt że fajnie trzyma się to w poziomie bądź pod kątem <60* bo nic nie trzymie tego od spodu. Ostatecznie powinny rogi trzymać gumki, albo zastanawiam się nad podklejeniem spodu małymi (ok 1cm2) rzepu samoprzylepnego (tylko że to trzeba by urządzenie podkleić)

Jakby ktoś chciał więcej zdjęć końcowego efektu mogę podesłać. :)


18 lut 2011 1:19:49
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2010 1:09:55
Posty: 28
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: Własna okładka do Kindle 3
Fajnie Ci to wyszło :)
Pozdrawiam

_________________
Zamówienie: 7 styczeń / Wysyłka: 14 styczeń / Planowany odbiór: 20 styczeń / Aktualnie znajduje się: U mnie (odebrany: 19 styczeń) ;)


18 lut 2011 1:41:19
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sty 2011 10:19:34
Posty: 11
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Własna okładka do Kindle 3
Bardzo ciekawe rozwiązanie. Przede wszystkim ta okładka przypomina okładki starych solidnych książek. Myślę, że zamiast tej gumki przydałby się jakiś zaczep.


18 lut 2011 11:35:33
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2011 23:13:55
Posty: 39
eCzytnik: kindle 3
Post Re: Własna okładka do Kindle 3
Gumka jest ok, i trzymie dobrze okładkę, ale zaczyna mnie drażnić ta gąbka do której włożyłem kidnle. Korek albo odpowiednio wykrojony styropian będzie konieczny i to w najbliższym czasie. Dobrze że tej gąbki nie przykleiłem szewskim klejem bo byłby jajca potem..:D


18 lut 2011 11:56:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Własna okładka do Kindle 3
Widze, że oprócz portu USB zasłonięty jest też suwak do budzenia Kindla, zdecydowanie ważniejszy.


02 mar 2011 15:26:47
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 mar 2011 21:37:04
Posty: 23
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Własna okładka do Kindle 3
Z braku laku, ale też z potrzeby zabezpieczenia Kindla przed atakiem różnych książek i kanapek (;D) w torbie.
Przerzucając rupiecie w szafce znalazłam Simpsonowy zeszyt z grubą okładką.
Obkleiłam papierem, wykończyłam izolacją, przykleiłam (gut Kropelka) dwie gumeczki,
przyczepiłam tę osłonkę na ekran z pudełka (w drugą stronę, coby bardziej spełniało swoje zadanie),
a całość zamknęłam gumką. Wydaje się być solidna (ale niestety dość ciężka).
Efekt:
Obrazek
Do tego poklejone i pocięte palce...


07 kwi 2011 21:25:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 sty 2011 17:51:24
Posty: 35
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Własna okładka do Kindle 3
muszenka, dobry pomysł i gdy znudzi Ci się wzór na okładce - łatwo go zmienić ;).


07 kwi 2011 22:30:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: