Teraz jest 28 mar 2024 13:10:56




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Jakie funkcje powinien posiadać czytnik? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 12 gru 2010 23:09:53
Posty: 19
eCzytnik: jeszcze nie mam :(
Post Re: Jakie funkcje powinien posiadać czytnik?
Czy spotykana jest w czytnikach funkcja organizera?


25 sty 2011 1:03:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 15:50:22
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Keyboard i PaperWhite
Post Re: Jakie funkcje powinien posiadać czytnik?
Mayka napisał(a):
4. mi odtwarzacz mp3 nie potrzebny do niczego, do tego mam mptrojke, zdecydowanie wygodniejsza bo miesci sie w kieszeni :D,


Odtwarzacz MP3 ma duży walor edukacyjny. Bonusowo liczyłem na to, że będę mógł czytać książkę słuchając jednocześnie audiobooka (Kindle 3).

Niestety, jeśli audiobook jest odtwarzany jako audiobook (głupio to brzmi, wiem) to nie można wtedy czytać.
Jeśli traktowany jako pliki MP3 - to brak innych opcji poza włączeniem/wyłączeniem. Trochę szkoda.

W Projekcie Guttenberg jest trochę książek dostępnych w wersji ebook i audiobook jednocześnie. Dobry sposób, na doskonalenie umiejętności jęz. ang. tylko na Kindle trudny w realizacji.


25 sty 2011 1:19:53
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Jakie funkcje powinien posiadać czytnik?
RobertP napisał(a):
W Projekcie Guttenberg jest trochę książek dostępnych w wersji ebook i audiobook jednocześnie. Dobry sposób, na doskonalenie umiejętności jęz. ang. tylko na Kindle trudny w realizacji.


To by było fajne, gdyby książki z Gutenberga miały opcję synchronizacji - czyli coś takiego jak wbudowany w kindle (i bodaj onyx booku) TTS - włączasz go, czytasz tekst, słuchasz audio do tego fragmentu. A jeśli trzeba osobno włączać audiobooka, osobno obsługiwać książkę, to równie dobrze audiobook można puszczać z odtwarzacza mp3.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


25 sty 2011 9:30:20
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 15:50:22
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Keyboard i PaperWhite
Post Re: Jakie funkcje powinien posiadać czytnik?
Vroo napisał(a):
To by było fajne, gdyby książki z Gutenberga miały opcję synchronizacji - czyli coś takiego jak wbudowany w kindle (i bodaj onyx booku) TTS - włączasz go, czytasz tekst, słuchasz audio do tego fragmentu. A jeśli trzeba osobno włączać audiobooka, osobno obsługiwać książkę, to równie dobrze audiobook można puszczać z odtwarzacza mp3.


Można tak słuchać i tak robię. Ale gdyby dodać tylko dwie drobne funkcjonalności do Kindla
a) wybór utworu MP3 od którego zaczynamy odtwarzanie
b) pauza w odtwarzaniu MP3 (choćby w klawiszu spacji)
to już Kindle by zyskał przy nauce języków.

Z technicznego punktu widzenia, czytnik byłby do tego zdolny, tylko autorzy aktualizacji musieliby uznać tą funkcjonalność za istotną. Na co się nie zanosi.


25 sty 2011 9:49:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2011 11:57:15
Posty: 15
eCzytnik: K3
Post Re: Jakie funkcje powinien posiadać czytnik?
mihu napisał(a):
Ekran jest najdrozsza czescia czytnikow opartych na e inku i spixie i nie ma co liczyc na to, ze proste czytniki beda o wiele tansze. Dodatkowo koszt czytnika podnosi znacząco obslugiwanie DRM od Adobe. Kwestia softu czy procka to kwestia drugorzedna.


A DRM od Adobe to nie soft?
Jaka jest polityka Adobe? Każą płacić za implementacje ich DRMa? jeśli tak to jest chore....

Mnie do Kindle osobiście przekonała (była decydującym choć zdawało by się pobocznym argumentem) gwarancja Amazonu.

Nie zapomnijmy że poza samym czytnikiem istotny jest też suport.

Dodatkowo Soft to...no właśnie soft. Ja np jestem programistą z zawodu a programista to taki zwierz że jak dostanie coś co ma soft musi jakiś swój własny na tym (spróbować) uruchomić. Informacja że w kundlu siedzi stary dobry linuch była dla mnie też istotna.


25 sty 2011 10:20:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Jakie funkcje powinien posiadać czytnik?
wbielak napisał(a):
mihu napisał(a):
Ekran jest najdrozsza czescia czytnikow opartych na e inku i spixie i nie ma co liczyc na to, ze proste czytniki beda o wiele tansze. Dodatkowo koszt czytnika podnosi znacząco obslugiwanie DRM od Adobe. Kwestia softu czy procka to kwestia drugorzedna.


A DRM od Adobe to nie soft?
Jaka jest polityka Adobe? Każą płacić za implementacje ich DRMa? jeśli tak to jest chore....


Producent czytnika musi placic Adobe trzeba za wykorzystaniee ich DRM-u w czytniku. Dodatkowo sklep z ebookami placi im za kazda sprzedana ksiazke z ich zabezpieczeniem


25 sty 2011 10:47:12
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Jakie funkcje powinien posiadać czytnik?
wbielak napisał(a):
Dodatkowo Soft to...no właśnie soft. Ja np jestem programistą z zawodu a programista to taki zwierz że jak dostanie coś co ma soft musi jakiś swój własny na tym (spróbować) uruchomić. Informacja że w kundlu siedzi stary dobry linuch była dla mnie też istotna.

Eeee, w praktyce najczęściej kończy się na tym, że logujesz się na shella i robisz
Kod:
cat /proc/cpuinfo
:P
No chyba że nie masz jeszcze dzieci ani pracy...

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


25 sty 2011 11:43:05
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2011 11:57:15
Posty: 15
eCzytnik: K3
Post Re: Jakie funkcje powinien posiadać czytnik?
Dzieci na szczęście nie mam.
Prace... bardzo nie normowaną (własna firma).
A co najważniejsze mam bardzo wspaniałomyślną kobietę która przymyka oczy na moje siedzenie przed komputerem po 16h na dobę.


25 sty 2011 12:03:52
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Jakie funkcje powinien posiadać czytnik?
offtop:
Cytuj:
A co najważniejsze mam bardzo wspaniałomyślną kobietę która przymyka oczy na moje siedzenie przed komputerem po 16h na dobę.
Gdzie takie sprzedają?

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


25 sty 2011 15:27:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2011 11:57:15
Posty: 15
eCzytnik: K3
Post Re: Jakie funkcje powinien posiadać czytnik?
Znalazłem kiedyś w knajpie... Tawerna żeglarska Stary Port Kraków

EDIT by Mori: Panowie z łaski swojej już off-top skończą albo wymieniają informacje na temat pozyskiwania kobiet poprzez PMy ;)


25 sty 2011 19:20:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 wrz 2010 18:34:40
Posty: 113
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Touch, Kindle 3, Android...
Post Re: Jakie funkcje powinien posiadać czytnik?
trefl napisał(a):
Czy spotykana jest w czytnikach funkcja organizera?


Ta funkcja jest dostępna np w Iriver Story

_________________
Recenzja Pocketbook Pro 903, Recenzja Story HD, Recenzja Cover Story


25 sty 2011 20:51:26
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 gru 2010 12:33:13
Posty: 107
eCzytnik: Kindle 3; KindleDX; kiedys: Boox 60
Post Re: Jakie funkcje powinien posiadać czytnik?
RobertP napisał(a):
Vroo napisał(a):
To by było fajne, gdyby książki z Gutenberga miały opcję synchronizacji - czyli coś takiego jak wbudowany w kindle (i bodaj onyx booku) TTS - włączasz go, czytasz tekst, słuchasz audio do tego fragmentu. A jeśli trzeba osobno włączać audiobooka, osobno obsługiwać książkę, to równie dobrze audiobook można puszczać z odtwarzacza mp3.


Można tak słuchać i tak robię. Ale gdyby dodać tylko dwie drobne funkcjonalności do Kindla
a) wybór utworu MP3 od którego zaczynamy odtwarzanie
b) pauza w odtwarzaniu MP3 (choćby w klawiszu spacji)
to już Kindle by zyskał przy nauce języków.

Z technicznego punktu widzenia, czytnik byłby do tego zdolny, tylko autorzy aktualizacji musieliby uznać tą funkcjonalność za istotną. Na co się nie zanosi.

Hmm... przyznam, ze troche tego nie rozumiem... nie mam Kindla, bo dopiero czekam na przesylke i dokladnie w tym celu dokupilam go do Onyxa, tzn z checi poszerzenia swojej znajomosci jezyka angielskiego, opierajac sie na Onyxsie, ktory ma TTS w jezyku polskim, i dokladnie czyta strone po stronie wlaczonego tekstu, ma pauze i powrot do czytanego fragmentu [fakt brakuje cofniecia, co przy nauce moze byc bardzo przydatne]. Myslalam, ze podobnie dziala TTS angielski w Kindlu i mam nadzieje ze sie nie myle, tylko po co w takim razie powtorzenie tej funkcjonalsci w mp3, zakladajac ze ma sluzyc do nauki jezyka, bo nadal wydaje mi sie ze do sluchania muzy lepiej sprawdza sie mptrojka [chocby biorac pod uwage, ze ma nawet prymitywny ale zawsze - equalizer].

_________________
Nigdy nie dyskutuj z idiotą... najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...


05 lut 2011 14:35:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2011 23:54:34
Posty: 56
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: Jakie funkcje powinien posiadać czytnik?
Mayka napisał(a):
bo nadal wydaje mi sie ze do sluchania muzy lepiej sprawdza sie mptrojka [chocby biorac pod uwage, ze ma nawet prymitywny ale zawsze - equalizer].


może lepiej się sprawdza, ale spójrz na to z tej strony: jesteś w podróży (samolot, autokar, pociąg) czytasz coś fajnego i równocześnie chcesz się odciąć od otoczenia - puszczasz mp3 na słuchawkach. Nie musisz mieć ze sobą kolejnego urządzenia które musisz pilnować, wozić ładowarkę itp.
Ja tam mam nadepnięte przez słonia uszy więc mnie tam obojętnie jak, byle grało, choć audiofili też potrafię zrozumieć :)
A obsługa mp3 mogła by być w kundlu lepsza bo aktualne opcje: puść, zatrzymaj, daj następny to mało.


05 lut 2011 17:48:13
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 gru 2010 12:33:13
Posty: 107
eCzytnik: Kindle 3; KindleDX; kiedys: Boox 60
Post Re: Jakie funkcje powinien posiadać czytnik?
karabara845 napisał(a):
może lepiej się sprawdza, ale spójrz na to z tej strony: jesteś w podróży (samolot, autokar, pociąg) czytasz coś fajnego i równocześnie chcesz się odciąć od otoczenia - puszczasz mp3 na słuchawkach. Nie musisz mieć ze sobą kolejnego urządzenia które musisz pilnować, wozić ładowarkę itp.
...

No zawsze mozna zalozyc, ze kazdy ze soba na pewno wozi telefon, a z obecnych telefonow malo ktory nie ma bajeranckiej mp3 ;) Pewnie zgadzam sie z tym, ze jak cos juz jest to lepiej gdyby programisci to rozbudowywali niz olewali, ale niekoniecznie mnie przekonuje w podanym powyzej przykladzie jako element ulatwiajacy nauke, i wolalabym zeby Ci rzeczeni programisci najpierw zajeli sie poprawianiem istotniejszych funkcji dla czytnikow [np. w Booxie w wersji 1.4 nie ma dzialajacego spisu tresci, a uaktualnienia do 1.5 mimo szumnych zapowiedzi brak :D], a w wolnym od poprawek bledow itp, udoskonalali cala reszte :) no coz pomarzyc mozna... ;)

_________________
Nigdy nie dyskutuj z idiotą... najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...


05 lut 2011 18:28:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 15:50:22
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Keyboard i PaperWhite
Post Re: Jakie funkcje powinien posiadać czytnik?
Mayka napisał(a):
, opierajac sie na Onyxsie, ktory ma TTS w jezyku polskim, i dokladnie czyta strone po stronie wlaczonego tekstu, ma pauze i powrot do czytanego fragmentu [fakt brakuje cofniecia, co przy nauce moze byc bardzo przydatne]. Myslalam, ze podobnie dziala TTS angielski w Kindlu i mam nadzieje ze sie nie myle, tylko po co w takim razie powtorzenie tej funkcjonalsci w mp3, zakladajac ze ma sluzyc do nauki jezyka,


Posłuchanie TTS, a posłuchanie jak czyta aktor lub autor - to zupełnie inne wrażenie i poziom emocji.


05 lut 2011 20:45:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron