Teraz jest 28 mar 2024 15:03:13




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Onyx Boox 60 S 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lip 2010 22:42:52
Posty: 26
eCzytnik: Onyx Boox 60s
Post Onyx Boox 60 S
Pojawił się, zapowiadany od jakiegoś czasu, uboższy model Onyx Boox 60, sygnowany literką "S". Zasadniczo różni się brakiem Wi-Fi i dotykowego ekranu, a także związane z tymi rozwiązaniami funkcje dodatkowe (np. rozpoznawanie pisma). Dostępny w sklepach Vobis w cenie 899 zł. W zestawie także etui, karta pamięci i cztery darmowe eksiążki.


21 lip 2010 23:07:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2010 17:21:18
Posty: 320
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Re: Onyx Boox 60 S
http://www.vobis.pl/oferta/audiobook_e- ... 60s_6.aspx

Dobre urządzenie za w miarę normalne pieniądze (oczywiście jak na polskie warunki). Gdyby nie to, że za dwa miesiące na rynku będą już czytniki 9-cio calowe to bym się w ogóle nie zastanawiał i go kupił.


22 lip 2010 7:35:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 wrz 2010 16:41:29
Posty: 1
eCzytnik: ONYX BOOX 60S
Post Re: Onyx Boox 60 S
Witam!
Piszę tutaj poraz pierwszy.Chcę sie pdzielić radoscią posiadania ONYX BOOX a 60s. Bardzo jestem zadowolona z czytnika i bedę polecac właśnie nabycie tego modelu. :) O jego zakupie nie decydował przypadek. Ale po dłuższych poszukiwaniach i porównaniach, przeczytałam, że ONYX zdobył jednak pierwsze miejsce "W niezależnych testach przeprowadzonych przez Komputer Świat (Wyd. Axel Springer, nr 4/2010) nasz czytnik Boox 60 zwyciężył w kategorii jakość i pokonał między innymi Amazon Kindle czy też Bebook'a Mini, który otrzymał certyfikat jakości do ceny." No i co najważniejsze lepiej niż inne czyta polskie znaki.
Kupiłam, przekonałam się i polecam.
Ja mam uboższą wersję, ale mimo wszystko biorę pod uwage to, że czytam swoje ulubione książki, Można równierz s łuchać w tle swojej ulubionej muzyki, ponieważ odtwarza utwory mp3.
Znalazłam stonę, na której sa udostępnione dodatki dla ONYXa http://chomikuj.pl/jjars
ekrany:
http://chomikuj.pl/jjars/BOOX+screens
grafiki:
http://chomikuj.pl/jjars/BOOX+graphics
W poznaniu mojego BOOXa, jego możliwości bardzo pomogli mi forumowicze Z ONYX e-reader. Jeżeli macie jakieś problemy ze swoim czytnikiem polecam stronkę Onyxa, ich rady pomagają.

;) ;) ;)


11 wrz 2010 9:17:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sty 2011 0:24:40
Posty: 4
Post Re: Onyx Boox 60 S
WItaj Ataner 12, w jaki sposób regulujesz jasnosc w czytniku Onyx Boox 60S, bo ja mam z tym problem... nawet w instrukcji nie ma o tym wzmianki

pozdrawiam ANia


14 sty 2011 0:33:43
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Onyx Boox 60 S
W wielu miejscach będziesz to pytanie zadawać? :) e-czytniki nie mają regulacji jasności. co najwyżej mocniejszą lampkę trzeba przy biurku zainstalować...

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


14 sty 2011 1:20:11
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Onyx Boox 60 S
ataner12 napisał(a):
Ale po dłuższych poszukiwaniach i porównaniach, przeczytałam, że ONYX zdobył jednak pierwsze miejsce "W niezależnych testach przeprowadzonych przez Komputer Świat (Wyd. Axel Springer, nr 4/2010) nasz czytnik Boox 60 zwyciężył w kategorii jakość i pokonał między innymi Amazon Kindle czy też Bebook'a Mini, który otrzymał certyfikat jakości do ceny." No i co najważniejsze lepiej niż inne czyta polskie znaki.


Och gdybys tylko wiedziala jak takie testy wygladaja, to slowo niezalezne nigdy nie pojawiloby sie w okolicy kilometra od slowa Axel Springer. Nie zmienia to oczywiscie faktu (sic!), ze kupilas dobry czytnik.


14 sty 2011 8:28:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sty 2011 0:24:40
Posty: 4
Post Re: Onyx Boox 60 S
Vroo napisał(a):
W wielu miejscach będziesz to pytanie zadawać? :) e-czytniki nie mają regulacji jasności. co najwyżej mocniejszą lampkę trzeba przy biurku zainstalować...


ok moze sie żle wyraziłam, są przy skali kolorów-odcienie szarości wiec pewnie automatycznie mogę przez to rozjaśnić bądz przyciemnić wyswietlacz.

A to na 100% widziałam w opisie produktu

bardzo prosze o pomoc

Pozdrawiam Ania


14 sty 2011 10:06:28
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Onyx Boox 60 S
galrad napisał(a):
ok moze sie żle wyraziłam, są przy skali kolorów-odcienie szarości wiec pewnie automatycznie mogę przez to rozjaśnić bądz przyciemnić wyswietlacz.

Nie, nie można. I gdzie to widziałaś niby? Może regulacja wielkości fonta z czymś Ci się zlała? To nie wyświetlacz LCD, by można było wpływać na jasność pikseli.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


14 sty 2011 10:10:31
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sty 2011 0:24:40
Posty: 4
Post Re: Onyx Boox 60 S
Mori napisał(a):
galrad napisał(a):
ok moze sie żle wyraziłam, są przy skali kolorów-odcienie szarości wiec pewnie automatycznie mogę przez to rozjaśnić bądz przyciemnić wyswietlacz.

Nie, nie można. I gdzie to widziałaś niby? Może regulacja wielkości fonta z czytmś Ci się zlała? To nie wyświetlacz LCD, by można było wpływać na jasność pikseli.

wklajam wycinek ze strony http://www.onyx-ereader.pl/boox-60s

Specyfikacja:



* ekran:
o 6'' E ink® Vizplex® EPD,
o 8 odcieni szarości.


skoro widze odcienie szarosci to chyba w jakis sposób moge to regulować

dlaczego jestescie w odpowiedziach tacy niemili... ja tylko proszę o pomoc... a widze że nie jest to takie proste

pozdrawiam i mimo wszystko zycze milego dnia

Anna


14 sty 2011 11:09:05
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Onyx Boox 60 S
8 odcieni szarości oznacza, że jak będziesz mieć obrazek, to zostanie on wyświetlony w tylu odcieniach szarości na ekranie. Nie ma tu najmniejszej wzmianki o możliwości regulacji jakiejkolwiek jasności - bo się tego nie da zrobić.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


14 sty 2011 11:13:23
Zobacz profil WWW
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Re: Onyx Boox 60 S
galrad: Nie ma to, jak na początku dnia dobrego "dżołka" usłyszeć. Kompletnie rozłożyłaś mnie na łopatki, tymi odcieniami... Tu nie chodzi o jasność ekranu, ale o głębię koloru, w tym wypadku czarnego (jak śpiewa Kazik "różne są odcienie szarości, od czerni do białości"). :)

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


14 sty 2011 11:14:11
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Onyx Boox 60 S
Cytuj:
dlaczego jestescie w odpowiedziach tacy niemili... ja tylko proszę o pomoc... a widze że nie jest to takie proste

pozdrawiam i mimo wszystko zycze milego dnia

Anna
Tu nie chodzi o to, że jestesmy niemili. Po prostu trochę dziwnie to wygląda jak wchodzisz na forum, zadajesz pytanie, dostajesz odpowiedź i zamiast zaakceptować to Ty dalej swoje... Z naszego punktu widzenia to Ty jesteś niemiła :twisted:

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


14 sty 2011 11:52:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lut 2011 20:39:51
Posty: 3
Post Re: Prestigio PER3072B
Zdecydowałem się za namową kolegów na Onyx Boox 60S i tutaj mam pytanko - jak jest z odtwarzaniem mp3 w tym modelu (czytałem gdzieś, że trzeba zainstalowac nową wersję oprogramowania).
Zatem czy trzeba updatować oprogramowanie na tym e-czytniku, czy też bez tego jest wszytko OK?

Ponadto czy warto dopłacać 69 zł za 1 rok gwarancji więcej?:) (taka oferta w Vobisie)

(Co prawda już po walnetynkach ale nadal szukam:))


14 lut 2011 20:51:04
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx Boox 60 S
Odtwarzacz MP3 jest w każdym oprogramowaniu dla BOOX-a, ubogi ale jest zawsze. Nie było go tylko w pierwszym oprogramowaniu dla Bebook Neo (klon BOOX-a) bo nie wykupili na czas licencji.
Tak czy owak oprogramowanie się ciągle rozwija i można poprzestać na zastanym, ale jeśli się chce mieć nowe funkcje i poprawione ew. błędy to co jakiś czas warto aktualizować oprogramowanie, jeśli ukaże się nowsze, jak w każdym urządzeniu ;)

Co do dodatkowej gwarancji to już wybór osobisty każdego - te dodatkowe 10% do ceny mogą czasem uratować nas od kosztownej naprawy, jeśli czytnik wykaże jakieś dysfunkcje po upływie roku. Równie dobrze może się nic z nim nie dziać - wybór należy do Ciebie, czy chcesz dopłacić za dodatkowy komfort ;)

_________________
W Obrazek też ;)


15 lut 2011 14:07:45
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Onyx Boox 60 S
Niedawno czytałem na gizmodo, że należy się interesować czy dodatkowa gwarancja jest oferowana, ale jej nie kupować. To, że ją oferują oznacza, że sprzęt jest na tyle dobry, że nie powinien się popsuć.

http://www.gizmodo.com.au/2011/01/check ... furbished/


15 lut 2011 17:06:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: