Teraz jest 28 mar 2024 17:22:08




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
[K 3] Rozdziały w plikach innych niż .azw 
Autor Wiadomość
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Re: Rozdziały w plikach innych niż .azw na Kindle 3
U mnie działa doskonale po konwersji w Calibre.

Robię wszystko tak, jak zostało opisane wyżej. Jeśli plik nie ma nagłówków to je dodaję, potem spis treści wrzucam po ostatniej stronie książki. Następnie zapisuję w formacie HTML (jakoś nie zauważyłem różnicy między "przefiltrowanym" a normalnym - w obu przypadkach spis się pojawia). Wczytuję w Calibre, konwertuję do MOBI i za pomocą interfejsu programu wrzucam na czytnik. Zawsze działa.

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


23 gru 2010 1:35:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 gru 2010 22:06:42
Posty: 3
eCzytnik: Kindle 3g
Post Re: Rozdziały w plikach innych niż .azw na Kindle 3
tak, w Calibri też mi działa. Moje pytanie dotyczyło Mobipocket Readera.


23 gru 2010 8:43:57
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Re: Rozdziały w plikach innych niż .azw na Kindle 3
Mi w Mobipocket Creatorze też nie działało. A czemu uparłeś się na MP, skoro Calibre konwertuje dobrze, o ile nie lepiej?

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


23 gru 2010 10:46:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 gru 2010 22:06:42
Posty: 3
eCzytnik: Kindle 3g
Post Re: Rozdziały w plikach innych niż .azw na Kindle 3
nie uparłem się. Po prostu chciałbym wiedzieć (lubię wiedzieć i bardzo nie lubię jak coś mi nie wychodzi a nie wiem z jakiego powodu :) ).
Oczywiście sprawa nie jest z rodzaju "życia i śmierci" ale jeśli mogę robić coś szybciej (czyli opuszczając jeden krok w procedurze wprowadzania spisu treści) to bym wolał.


23 gru 2010 11:55:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 gru 2010 16:08:37
Posty: 20
eCzytnik: kindle
Post układ stron w kindlu
mam pytanie
przeniosłem mój śpiewnik na kindla i jest prawie ok
to prawie jest moim problemem
jak zrobić by kolejne piosenki - działy rozpoczynały się na nowej stronie ???

i przy okazji czy jest jakiś program w którym można pisać bezpośrednio w formacie mobi ???
coś jak pajączek dla htlm ???


27 gru 2010 11:09:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: układ stron w kindlu
Jest do pisania w epubie - sigil - może dąłoby się go wykorzystać do edycji tych plików (znaczy skonwertować na epub, wyedytować, a potem skonwertować na mobi). Możesz też rozpakować plik mobi i edytować zawarty w nim HTML i CSS (jeśli znasz HTML), a potem spakować na nowo.

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


27 gru 2010 11:33:16
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: układ stron w kindlu
Witam,
Witam,

Jeżeli masz swój słownik w pliku edytowalnym - najlepiej .doc lub rtf - to sprawa jest prosta:

1. przed tytułem kolejnej piosenki wstawiasz podział strony - i w zasadzie to już będzie wystarczało, gdyż Calibre będzie wtedy traktowało każdą piosenkę jako odrębny rozdział (trzeba zwrócić również uwagę na ustawienie Calibre w tej kwestii), ale
2. jeżeli chcesz, by tytuł był powiększony i wyróżniony, to ustawiasz mu również odpowiedni format - np. w Wordzie będzie to "Nagłówek 1). Wynika to z tego, że Calibre rozpoznaje wordowskie domyślne style Nagłówek i odpowiednio je wyróżnia

Innym wyjście jest, jak to już napisał @Magnes - wyeksportowanie śpiewnika najpierw do ePUB, a potem przeedytowanie go w Sigilu - wtedy możesz ręcznie pozmieniać dość dużo parametrów, w tym właśnie podziały rozdziałów, nagłówków, boldowania wcięcia itp.

Nadto, wykorzystanie Sigila jest najlepszym sposobem na dodanie do tekstu obrazów, tak by wyświetlały się w czytnikach (jeżeli obrazy są np. zaimplementowane bezpośrednio w rtf, do w 99% nie wyświetlają się po konwersji do ePUB czy mobi)

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


27 gru 2010 12:36:11
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Re: układ stron w kindlu
Ja natomiast, przed uzyskaniem Spisu Treści w satysfakcjonującej formie na Kindle (czyli index + podział na pasku postępu / przeskakiwanie między rozdziałami) niejednokrotnie musiałem robić konspekt w pliku wykonywalnym. Samo nadanie nagłówków, czy podział strony nie wystarczał Calibre do wykonania tego zadania. Może coś pominąłem w ustawieniach Calibre, ale u mnie ten proces wygląda właśnie tak: zrobienie nagłówków -> zrobienie konspektu -> dodanie "Spisu Treści" w dokumencie -> zapis do HTML -> konwersja do MOBI.

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


27 gru 2010 13:54:59
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Rozdziały w plikach innych niż .azw na Kindle 3
Może to głupie pytanie, ale na czym polega "zrobienie konspektu"? W Wordzie 2007/10 mogę się co najwyżej przełączyć na widok konspektu. O to chodzi? Przełączyć się i zapisać do HTML?

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


27 gru 2010 15:52:18
Zobacz profil WWW
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Re: Rozdziały w plikach innych niż .azw na Kindle 3
Nie ważne w jakim formacie jest dokument. W kilku eBookach z jakimi miałem do czynienia niemożliwe było stworzenie Spisu Treści, więc robiłem to ręcznie, właśnie przez tworzenie konspektu.

Robi się to tak: Wstaw -> Odwołanie -> Indeksy i spisy -> Karta: Spis Treści -> Przycisk: Pokaż pasek narzędzi Tworzenie Konspektu.

Potem każdemu kolejnemu rozdziałowi, bądź partii książki podwyższam poziom konspektu przez zaznaczenie tytułu rozdziału i kliknięciu na odpowiedni przycisk na pasku.

Dopiero wtedy mogę zrobić Spis Treści. Są eBooki, które tego nie wymagają - których twórcy zadbali o spis treści i konspekt - ale "surowe" raczej "potrzebują" tej operacji.

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


27 gru 2010 16:06:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lis 2010 1:35:15
Posty: 74
eCzytnik: Kindle
Post Re: Rozdziały w plikach innych niż .azw na Kindle 3
Ten poziom konspektu w Wordzie możemy zdefiniować też w stylu. Każdy styl można przypisać do określonego poziomu konspektu. Wtedy to co ma być nagłówkiem traktujemy odpowiednim stylem i już.
Potem automatycznie generujemy spis treści - tam można zdefiniować ile poziomów konspektu i które mają być wstawione do tego spisu. Po konwersji do mobi każda z pozycji spisu treści - niezależnie od poziomu konspektu - jest traktowana jako odrębny rozdział. Z tym że jeśli chcecie "kropki" na pasku postępu to poziom konspektu musi być równy.
Można też użyć stylu przypisów w Wordzie - są one odzwierciedlane po konwersji i wyglądają jak przypisy końcowe (tj. przy słowie zostaje link którym można przejechać na koniec ebooka to treści przypisu, a potem można dać klawisz "back" i wrócić do pierwotnego miejsca).

_________________
Polecam DropBox ... rejestracja z bonusem :)
... a do czego to ? Synchronizacja między kilkoma komputerami i łatwe udostępnienie plików.


27 gru 2010 17:43:23
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 gru 2010 17:15:17
Posty: 8
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: Rozdziały w plikach innych niż .azw na Kindle 3
Przerobiłam całą procedurę, jak mądrzy ludzie napisali i mam pięknego MOBI z rozdziałami :) . Wyskoczył mi jednak jeden zonk - każda linijka tekstu z htm została potraktowana jako paragraf. Czyli co 2 linijki mam akapit. Moim plikiem źródłowym jest pdf, kiedy konwertowałam go w calibre MOBI wyszedł bez takich ekscesów, ale oczywiście też bez nawigacji między rozdziałami. Może gdzieś coś oczywistego przegapiłam? A tu garść moich wątpliwości:

1. Otwieram tekst w Word - zrobiłam CtrlC / CtrlV z pdf-a
2. Spis treści dodałam przed zapisem w htm

Czy coś z tego może powodować taki efekt?


05 sty 2011 20:41:58
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Rozdziały w plikach innych niż .azw na Kindle 3
Może. Calibre ma algorytm który lepiej radzi sobie z PDF-ami. W Twoim przypadku najlepiej będzie jak w Calibre zrobisz PDF->HTML, wczytasz do Worda, zrobisz spis treści i wtedy przerobisz ponownie w Calibre.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


05 sty 2011 22:13:53
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 gru 2010 17:15:17
Posty: 8
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: Rozdziały w plikach innych niż .azw na Kindle 3
Dzięki Vroo za podpowiedź - tak zrobiłam i wszystko działa jak ta lala :D .


08 sty 2011 20:11:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 kwi 2011 12:10:56
Posty: 6
eCzytnik: Kindle 3 Wifi
Post Re: Rozdziały w plikach innych niż .azw na Kindle 3
W jaki sposób zrobić rozdziały, aby można było potem przechodzić pomiędzy nimi kursorem w K3?

Na razie zrobiłem rozdziały w następujący sposób:
1) Sigil - podział na sekcje, ręczne dodanie spisu treści,
2) Konwersja w calibre z epub -> mobi,

Jeszcze nie doszedł do mnie Kindle, więc nie sprawdzałem jak działa ten plik.
Testowałem go jedynie w Kindle Previewer i przycisk "Go next Section" jest nieaktywny więc raczej na czytniku będzie tak samo.
Ogólnie spis treści działa bez zarzutu.

Screeny:
Obrazek
Obrazek

edit:
Zauważyłem informację w Kindle Previewer, że mój plik nie posiada "Tabeli zawartości" i pliku NCX.

Może mi ktoś doradzić w jaki sposób najprościej stworzyć te pliki? Czy jak utworzę te pliki będzie w ogóle potrzebny spis treści? Nie chcę mieć 2 razy spisu.

edit:
Poradziłem sobie, można to zrobić przez edycję pliku toc.ncx w Sigilu. Jest to trochę żmudna praca.
Jest też opcja Generate TOC from headings, ale trzeba zmienić nagłówki rozdziałów i psuje się formatowanie..

Byłoby super gdyby można to wszystko zautomatyzować.


02 maja 2011 20:17:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: