Teraz jest 29 mar 2024 15:24:51




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Nowe Pocketbooki - ceny i sprzedaż 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2010 21:23:09
Posty: 250
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: eClicto + Kindle
Post Re: Nowe Pocketbooki - ceny i sprzedaż
Model 602 to raczej w atrakcyjnej cenie nie jest.
Swoją drogą księgarnię kolportera na pewno uratowałoby usunięcie DRM. Wtedy wszystkie czytniki czytające epub byłyby obsługiwane. I chętnych pewnie by przybyło do zakupu.

Natomiast cena 902 mi się podoba i może go sobie sprawię, albo poczekam na model od Booxa. Bo na Asusa niestety straciłem już nadzieję.


16 paź 2010 15:57:09
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Nowe Pocketbooki - ceny i sprzedaż
Taniej będzie kupić w pocketgoods.de .
Tylko trzeba mieć kartę i konto albo w paypalu, albo moneybookres.
A Boox wygląda na dokładnie to samo...


16 paź 2010 17:45:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lip 2009 9:02:16
Posty: 36
eCzytnik: BeBook Plus
Post Re: Nowe Pocketbooki - ceny i sprzedaż
właśnie się zabawiłem nieco z 602, na test niestety nie ma szans, ale pierwsze wrażenie maksymalnie pozytywne. Powiązanie z Adobe Digital Editions oczywiście błyskawiczne, książki w virtualo/empik wyglądają tak samo niefajnie jak na innych czytnikach ;) wgranie własnych, przygotowanych przy pomocy Calibre z wgranymi do plików epub czcionkami daje równie wspaniały efekt, jak na konkurencyjnych urządzeniach. Akcelerometr działa w porządku, choć ja to bym go osobiście i tak wyłączył, ale faktem jest, że nie sprawia problemu. Pozycje wczytują się bardzo szybko, podobnie szybkie jest zmienianie stron.

Jedyną wadą jest brak jednoznacznego wyboru wielkości czcionki, należy powiększać tak długo, aż osiągniemy wszystkie wielkości, i font znowu wskoczy na najmniejszy rozmiar. Ale oczywiście może tylko ja nie znalazłem takiej opcji ;)

Aha, czytnik kupiony w czytio ma w sobie sporo książek w różnych językach innych od naszego, jest też karta pamięci 8 GB (!).

Czytnik jest prześliczny z wyglądu, i mimo plastiku sprawia wrażenie solidnego, znacznie solidniejszego niż np. Cybook Gen 3 czy BeBook (choć nie tak solidnego, jak np. czytniki SONY). Jest etui neoprenowe, ale tylko do przenoszenia. Do czytania pokrowiec trzeba sobie dokupić samemu, pewnie pojawi się w ofercie sklepu z czasem.

Za tę cenę (899zł)? Bardzo dobry zakup, wolałbym ten, niż inne z tego przedziału cenowego, eClicto czy Vedia. Strzeliłbym sobie takiego, gdybym nie miał innego ;)


26 lis 2010 13:55:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 wrz 2010 18:34:40
Posty: 113
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Touch, Kindle 3, Android...
Post Re: Nowe Pocketbooki - ceny i sprzedaż
A jak się sprawuje w nim TTS i słowniki? Da się zaznaczać fragmenty tekstu, czy tylko zakładki na danej stronie? Może jakieś zdjęcia? Pozwoli to się zorientować, jak to wygląda.
Obecnie zastanawiam się nad większym czytnikiem i tu mam dylemat - Kindle DX, czy Pocketbook 902/903, a może ten nowy Onyx, co ma wyjść niedługo.

_________________
Recenzja Pocketbook Pro 903, Recenzja Story HD, Recenzja Cover Story


28 lis 2010 12:29:54
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 paź 2010 19:12:04
Posty: 23
eCzytnik: PocketBook Pro 903
Post Re: Nowe Pocketbooki - ceny i sprzedaż
Pocketgoods ma zacząć wysyłać czytniki zamówione w przedsprzedaży w przyszłym tygodniu, mają jakieś opóźnienie od dostawcy.


01 gru 2010 23:29:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lip 2009 9:02:16
Posty: 36
eCzytnik: BeBook Plus
Post Re: Nowe Pocketbooki - ceny i sprzedaż
@piotrrz - niestety na temat słowników nic nie wiem, sorry.


02 gru 2010 8:51:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 wrz 2009 20:23:55
Posty: 114
eCzytnik: Kobo Sage
Post Re: Nowe Pocketbooki - ceny i sprzedaż
Są gdziekolwiek recki nowych Pocketbooków? Czytio.pl już dawno uruchomiło sprzedaż, nie wieżę, że nikt tego nie kupił...


21 gru 2010 17:37:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Nowe Pocketbooki - ceny i sprzedaż
Z modelami 602/902 nie powinno być problemów, sprawdź google.
Ale jeśli chodzi o modele dotykowe, to nie trafiły jeszcze do sprzedaży i w gruncie rzeczy nie wiadomo kiedy to nastąpi. Firma wyłożyła się na nich całkowicie.


21 gru 2010 19:15:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 paź 2010 19:12:04
Posty: 23
eCzytnik: PocketBook Pro 903
Post Re: Nowe Pocketbooki - ceny i sprzedaż
No właśnie, minęły 2 miesiące a tu ni widu ni słychu. Już w tym roku nie poszpanuję czytnikiem. Ale wiecie w ogóle, czy te czytniki są lub mają być wyprodukowane, bo jeśli nie, to niech oddadzą kasę to za czymś innym podobnym sie rozejrzę?


23 gru 2010 22:48:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Nowe Pocketbooki - ceny i sprzedaż
Wczoraj wieczorem trafiły one do Frankfurtu i niektórzy sprzedawcy zaczęli je już podobno rozsyłać. Pocketgoods jak mam nadzieję zajmie się tym jutro, a obiecali mi, że wyślą przesyłkę DHL'em.

Znalezienie czegoś na zastępstwo malucha nie jest trudne, ale przy dużym można wybierać jeszcze tylko irexa, a to w obecnej sytuacji dość dziwna decyzja...


24 gru 2010 1:03:43
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2010 21:23:09
Posty: 250
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: eClicto + Kindle
Post Re: Nowe Pocketbooki - ceny i sprzedaż
To oni w święta pracują?
Bym raczej oczekiwał, że w poniedziałek dopiero wyślą. Swoją drogą daj nam znać, jak już do Ciebie dotrze.

Irexa DR800 za 1000 bym kupił, bo bardzo fajny to sprzęt. Bo przy obecnej cenie, to śmiech na sali.


24 gru 2010 17:24:19
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Nowe Pocketbooki - ceny i sprzedaż
Bardzo wiele firm pracuje - może nie przez cały dzień, ale gdzieś tak do 13-14... Więc była szansa, że i w tym wypadku się uda.
Nic z tego nie wyszło, więc faktycznie wyślą to najwcześniej w poniedziałek.

A jak to się prezentuje w praniu to na pewno napiszę.
Osobiście nie brałbym irexa, za duże ryzyko i cena.


24 gru 2010 23:32:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 paź 2010 19:12:04
Posty: 23
eCzytnik: PocketBook Pro 903
Post Re: Nowe Pocketbooki - ceny i sprzedaż
To może jest szansa, chociaż chyba niewielka, że czytniki dotrą do nas jeszcze w tym roku.
Krzysztofie, powiesz mi, skąd czerpiesz wszystkie te informacje na temat rynku czytników? Czytasz jakieś zagraniczne blogi czy jesteś w ściślejszym kontakcie z producentami?


25 gru 2010 1:17:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2010 17:21:18
Posty: 320
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Re: Nowe Pocketbooki - ceny i sprzedaż
arek napisał(a):
Czytasz jakieś zagraniczne blogi czy jesteś w ściślejszym kontakcie z producentami?


Jeśli chodzi o informacje nt. czytników to najlepszym źródłem jest strona http://www.mobileread.com/forums/

Niektórzy klienci niemieccy już otrzymali PB 903. Pierwsze wrażenia z użytkowania:
-ekran wystarczająco czytelny (chociaż nie tak wyraźny niż pearl)
-bardzo dobra obsługa pisma ręcznego
-dobrze radzi sobie ze zwykłymi skanami (pdf, djvu) np. książki matematyczne lub do fizyki
-dobrze działa text-to-speech
-pewne trudności przy robieniu adnotacji
-brak zauważalnych bugów (jest już dostępna aktualizacja oprogramowania)
http://www.mobileread.com/forums/showpo ... stcount=65


25 gru 2010 9:51:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Nowe Pocketbooki - ceny i sprzedaż
Trochę nie rozumiem... Te informacje są powszechnie dostępne. Część na podforum mobileread, poświęconym pocketbookowi, część w księdze gości Pocketgoods (chociaż ona jest tylko po niemiecku i trzeba się posiłkować google translatorem, który daje takie sobie wyniki). Na forum wypowiadają się sprzedawcy produktów firmy - i najczęściej świecą oczami przy decyzjach podejmowanych przez PB. Bo a to przez kilka miesięcy nie można się dowiedzieć, dlaczego nowe modele nie są wysyłane i co się z nimi w ogóle dzieje, a to zostaje ogłoszona podwyżka cen na rynku amerykańskim (przy czym ich produkty już teraz tanie nie są)...

Nie od rzeczy jest również sprawdzanie strony producenta. Na amerykańskiej w ogóle nie ma modeli dotykowych, a nowe rzeczy w pierwszej kolejności trafiają na ukraińską i rosyjską. To właśnie na nich pojawiły się paczki językowe do "text to speech" i informacje, że czytniki nie obsłużą więcej niż 4 na raz (przy czym głos kobiecy i męski, nawet w tym samym języku, jest traktowany oddzielnie).


25 gru 2010 9:57:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron